Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Modus - Nie można otworzyć małej klapy bagażnika

zagtom 07 Mar 2017 20:30 1101 5
 • #1 07 Mar 2017 20:30
  zagtom
  Poziom 11  

  Witam. Modus w wersji z podwójną klapą bagażnika. Główna klapa działa bezproblemowo do momentu kiedy nie nacisnę jednego (dowolnego) z dwóch przycisków otwierania małej klapy. Nie pomaga zamykanie i otwieranie z pilota, dopiero po podłączeniu kompa z da się wysterować otwarcie dużej klapy (małej mój sprzęt nie obsługuje). I duża będzie znowu dobrze działać dopóki nie spróbuje otw. małej. Miał ktoś podobny problem? A może ktoś dysponuje schematem? Ja nie mogę nigdzie znaleźć.

  0 5
 • Pomocny post
  #3 07 Mar 2017 23:43
  genek1000
  Poziom 29  

  Temat chyba bardziej skomplikowany z racji dużej popularności modelu szczególnie z dodatkową klapą :D
  Pierwsze pytanie czy ten egzemplarz miał taką klapę czy też została zaszczepiona przez naszych Handlarzy podczas naprawy pojazdu ?
  Jak naciśniesz guzik od małej klapy to ona się otwiera czy nie ? Słychać jakąś pracę zamka w klapie ?
  Układ jest trochę dziwny : składa się zamka pokrywy bagażnika i zamka klapy w pokrywie bagażnika. Są one sterowane osobno i to jest zrozumiałe ( przycisk pokrywy - zamek pokrywy, przyciski w klapie pokrywy - zamek klapy pokrywy). Natomiast mikrowyłączniki otwarcia są zabudowane wew. zamków i informacja z nich jest połączona do jednego przewodu. Więc system nie rozróżnia co jest otwarte.
  Jedno jest pewne ( patrz instr. obsług.) " Otwarcie klapy w pokrywie bagażnika
  nie jest możliwe, jeśli pokrywa jest
  otwarta lub nieprawidłowo zamknięta. "
  Wygląda więc że system czeka na informację z jakiegokolwiek zamka o otwarciu pokrywy lub klapy i jej powtórne zamknięcie i blokuje na ten czas działanie zamka klapy i pokryw.
  trzeba rozebrać - dostać się do zamków , zaobserwować czy dochodzi napięcie do zamka pokrywy klapy , zmierzyć krańcówki na zamkniętych zamkach czy zwierają do masy, ewentualnie zasymulować mikrowyłączniki i zobaczyć co robi system.

  1
 • #4 08 Mar 2017 20:36
  zagtom
  Poziom 11  

  Dziś udało mi się ręcznie otworzyć małą klapę i mam już dostęp do jej zamka. Sprawa wygląda następująco: silniczek zamka małej klapy padnięty- nie reaguje na 12V, po naciśnięciu przycisku otw. małej klapy nap. dochodzi, krańcówka w zamku ok. Poszukam jakiegoś zamka i zobaczymy. Z tym blokowaniem dużej klapy wygląda na to, że UCH podaje nap. na zamek małej klapy równocześnie blokując otw. dużej dopóki krańcówka małej nie pokaże, że klapa została otworzona a następnie zamknięta. U mnie uszkodzenie silniczka zamka powoduje, że krańcówka jest nieruchoma, więc UCH czeka i mam zablokowaną dużą.

  0
 • #6 12 Mar 2017 20:48
  zagtom
  Poziom 11  

  Założony sprawny zamek do małej klapy (pasuje z Laguny2) i po problemie.

  2