Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane II , klapa bagażnika

Adam C 26 May 2007 08:55 38479 12
    Adam C
    Level 13  
    Witam.
    Problem jak w temacie dotyczy niemożności otwarcia klapy bagażnika.Po otwarciu kartą centralnego zamka , naciskając na przycisk w klapie słychać charakterystyczne działanie siłownika ale klapa pozostaje zamknięta.Z braku czasu jeszcze nic nie rozkręcałem , wcześniej chciałbym się zorientować co mnie czeka , może ktoś miał już taką uaterkę.
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    beetroot
    Level 17  
    Witam.Zapewne od trzaskania albo ze starosci rozlecial sie mechanizm który wspólpracuje z silownikiem .Jakies ciegno spadlo lub cos w tym stylu .Niepowinienes miec raczej problemów z naprawa ale to zalezy od ciebie .Kluczykiem da sie otworzyc ?
    Adam C
    Level 13  
    "Witam.Zapewne od trzaskania albo ze starosci rozlecial sie mechanizm który wspólpracuje z silownikiem .Jakies ciegno spadlo lub cos w tym stylu .Niepowinienes miec raczej problemów z naprawa ale to zalezy od ciebie .Kluczykiem da sie otworzyc ?"

Dzięki za rady.
    Ze starości - auto ma TRZY lata :D
    otworzyć kluczykiem - MEGAN II nie posiada kluczyka do bagażnika :D
    zbyszekbe
    Level 2  
    Witam.Czy rozwiazał Pan ten problem- mam taką samą usterkę.Proszę o poradę.
    rx7hew
    Level 16  
    Nie wiem czy tam nie ma mikrowłącznika, a zamecz jest elektryczny. Jeżeli jest tradycyjny z cięgnami to rozbierzesz i sprawdzisz bez problemu. Jeżeli elektryczny to rozbierz to wszystko i wyczyść bo często sie to zabrudza.
    Bartek elektromechanik
    Level 15  
    Trzeba rozebrać i sprawdzić,jak słychać siłownik to cięgno spadło.
    Adam C
    Level 13  
    Witam.
    Stara sprawa.Zamek rozebrałem - nic ciekawego nie stwierdziłem , złożyłem z powrotem - działa do dziś.Prawdopodobnie któreś z kółek zębatych się przyblokowało.
    cardiag
    Level 30  
    gdy nie słychać sterowania zamka należy wymienić układ sterujący w module komfortu.
    zbyszekbe
    Level 2  
    Witam.Ale jak otworzyć bagażnik?
    Adam C
    Level 13  
    Witam.To co teraz napiszę dla mnie nie było wcale śmieszne.Otwierasz tylne drzwi , składasz oparcia siedzeń , śrubokręt i kluczyk - chyba 10 w ręce i heja...Należy odsunąć czarną osłonę plasikową i odkręcić zaczep klapy bagażnika przykręcony do tylnej belki.Później już nie pamiętam ale jakoś to tak gładko poszlo.Tak ja to zrobiłem...
    Pozdrawiam Adam C.
    box.mann
    Level 23  
    Ale kit. Sorry że odkopuję stary temat - lecz nie znoszę jak ktoś kit wciska! Odsłaniasz kanapę, odkręcasz plastik i heja... Dobre sobie! I po co ludzi w błąd wprowadzać??? Akurat tak się składa że mam ten problem z Megane II 2004 na lakierni. Muszę otworzyć bagażnik bez BSI. Na belce z tyłu - od środka bagażnika są tylko 2 imbusy na plastiku które zasłaniają zamek. Gdybyś ten plastik faktycznie ściągnął - widział bys tylko to co Ja teraz widzę, czyli nic. Zamek jest od spodu a samego plastiku bez połamania nie idzie zdjąć bo zamknięty bagażnik śruby zasłania.
    Adam C
    Level 13  
    Skoro ja to zrobiłem - a nie przypominam sobie bym wtedy był pod wpływem czegoś - to najwyraźniej się da.Widocznie reszta zależy od człowieka...
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    box.mann wrote:
    bez BSI

Pokaż mi BSI w renault, a znów Cię ozłocę.

box.mann wrote:
    Zamek jest od spodu a samego plastiku bez połamania nie idzie zdjąć bo zamknięty bagażnik śruby zasłania.

A to Ci numer... Co powiesz na to?

Renault Megane II , klapa bagażnika