Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór czujnika do mierzenia odległości do obiektów o niewielkich rozmiarach.

Domogo 22 Mar 2017 10:18 651 2
 • #1 22 Mar 2017 10:18
  Domogo
  Poziom 2  

  Witam.

  W projekcie, który realizuję borykam się z problemem pomiaru odległości do niewielkich w przekroju obiektów o różnych kształtach.
  Mogą to być między innymi gałęzie o różnych średnicach lub też pokryte mchem ( co może mieć wpływ na odbicie ultradźwięków ).
  Poszukuję zatem czujnika pomiaru odległości, który byłby w stanie wykryć nieduże obiekty i zmierzyć odległość do nich. Aplikacja wymaga żeby czujnik miał odpowiednio wąski kąt widzenia (umożliwiający zastosowanie projektowanego pojazdu wewnątrz studzienki włazowej) oraz wykrył również powierzchnię wody. Kąt widzenia czujnika nie może być też punktowy ponieważ stwarzałoby to ryzyko przeoczenia wąskiej przeszkody. W grę wchodzą jednak jakiekolwiek pomysły dotyczące stworzenia matrycy czujników. W naszym projekcie zakładamy potrzebę omijania wykrytych przeszkód także nie bez znaczenia jest dla nas informacja o położeniu obiektów.

  Piszę ponieważ może ktoś na forum rozwiązywał już podobny problem, mógłby polecić choćby sprawdzony czujnik o dobrych parametrach
  albo podważyć możliwość użycia którejś z technologii pomiaru do wykrywania niewielkich obiektów. W chwili obecnej zwróciliśmy uwagę na czujniki ultradźwiękowe oraz czujniki na podczerwień. Do prób i testów zamówiliśmy dostępne i tanie: HC-SR04 oraz Sharp GP2Y0A60.

  Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.

  0 2
 • #2 22 Mar 2017 10:26
  kot mirmur
  Poziom 30  

  Witaj,a dlaczego detekcja?Większość urządzeń do badania kanalizacji jest wyposażona w kamery wideo.

  0
 • #3 22 Mar 2017 11:24
  Domogo
  Poziom 2  

  Nie wdając się w szczegóły, chodzi nam o szybką i automatyczną reakcję na detekcję przeszkody. Póki co Image Processing nie wchodzi w grę.

  0
  Szukaj w 5mln produktów