Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG LED 43LH615V "zamula" Internet

24 Mar 2017 21:18 2913 12
  • Poziom 5  
    Witam wszystkich forumowiczów!

Mam problem z "zamulającym" internetem na moim telewizorze jak w temacie.
    Mogę powiedzieć, że jak coś oglądam np. na Ipli to raz jest szybko a kolejnym razem wolno. Internet 20 Mbit na sekundę. Mam dwa routery: piereszy ZTE i drugi wpięty do niego - Sagemcom. Dostawca stwierdził, że na tym drugim jest lepszy zasięg. Oczywiście TV połączony z routerem przez Wi-Fi.

Proszę o pomoc osoby zorientowane co do mojego problemu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    Zgodzę się, że TV to nie komputer. Ale jak wytłumaczy mi Pan, to że raz oglądam coś płynnie, a drugim razem nie. Tak wykonuję w tym czasie speedtesy i wszystko jest ok. Myślałem wsępnie o połączeniu bezpośrednio kablem TV z routerem i będzie to chyba pierwszy krok który wykonam. No ale pierwsze chciałem zasięgnąć zdania fachowców w tej dziedzinie.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    Wracam ponownie z tematem. Wpięcie kabla spowodowało rozwiązanie problemu, ale niestety TV znajduje się w drugim pomieszczeniu oddzielony od routera ścianą. Istnieje jakieś innne rozwiązanie które mogłoby wzmocnić sygnał? Czy pozostaje zakup kabla i wykonanie otworu w ścianie?
  • Specjalista Sieci, Internet
    longi92 napisał:
    Czy pozostaje zakup kabla i wykonanie otworu w ścianie?

PLC - internet przez gniazdko prądowe.
    longi92 napisał:
    raz oglądam coś płynnie, a drugim razem nie.

Skoro to sieć wifi, to może być tam dziesiątki innych sieci (pracujących na tym samym kanale), albo sygnał wifi jest niewystarczający.
  • Poziom 5  
    KOCUREK1970 napisał:
    Skoro to sieć wifi, to może być tam dziesiątki innych sieci

Jeżeli chodzi ci o to czy oprócz mojej sieci wifi jest jakaś inna dostępna to odpowiadam, że nie. Chyba, że cię źle zrozumiałem?
  • Specjalista Sieci, Internet
    longi92 napisał:
    Jeżeli chodzi ci o to czy oprócz mojej sieci wifi jest jakaś inna dostępna to odpowiadam, że nie.

Na podstawie czego tak uważasz?
  • Poziom 5  
    KOCUREK1970 napisał:
    Na podstawie czego tak uważasz?

Chodźby na podstawie wyszukiwania sygnału na laptopie. Wyszukuje zawsze jedną sięć (moją).
    Proszę spróbować się połączyć w centrum handlowym, to się zgodzę, że tam jest wiele innych sieci.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    longi92 napisał:
    Chodźby na podstawie wyszukiwania sygnału na laptopie. Wyszukuje zawsze jedną sięć (moją).

To nie znaczy, że innych tam nie ma - to znaczy, że w tym miejscu laptop niczego chwilowo nie znajduje - gdyby było inaczej, to wifi by działało cały czas tak samo, a nie, że raz działa a raz nie. Niezakłócone wifi działa zawsze tak samo (bo co ma sygnał zakłócać, a radio w routerze działa zawsze tak samo).

Ale skoro na przewodzie RJ45 działa - to albo PLC, albo skrętka komputerowa.
  • Poziom 5  
    Wybrałem skrętkę komputerową i to rozwiązało problem.