Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SMV 50D10EU - Wyciek z boku zmywarki

05 Kwi 2017 20:03 2586 10
 • Poziom 9  
  Witam serdecznie
  Zwracam się do szanownych forumowiczów z gorącą prośbą. Już trzeci raz zmywarka (2,5 letnia) przestaje zmywać, miga kranik. Powodem jest zgromadzenie się wody na dolnej płycie zmywarki, styropianowy pływak na skutek zalania uruchamia jak sądzę jakieś zabezpieczenie przed zalaniem. Po wysuszeniu wszystko działa.

  Zauważyłem po wyjęciu zmywarki, że woda wypływa na łączeniu komory myjącej z takim szarym plastikiem. Jest tam także taka listaw - uszczelka. Gdy tej uszczelki nie ma woda cały czas delikatnie pryska. Po założeniu tej uszczelki delikatnie gdzieś ta woda się sączy, spływa bokiem na dół. Na tym samy boku zasłoniętym przeźroczystym arkuszem folii znajduje się puszka z jakimiś przekaźnikami.
  W szparze przez którą ta woda wyplywa znaleźć można jakieś resztki zmywania.
  Bardzo proszę wszystkich o pomoc, co może być przyczyną takiego stanu i jak można temu zaradzić.
  Serdecznie z góry dziękuję

  Zmywarka Bosch SMV 50D10EU - Wyciek z boku zmywarki Zmywarka Bosch SMV 50D10EU - Wyciek z boku zmywarki
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 10  
  Witam.
  Naprawiałem ostatnio zmywarkę u koleżanki. Miała podobny objaw. Przyczyną była niedokręcona nakrętka pod korkiem pojemnika na sól. Pod nakrętką jest uszczelka przez którą może przeciekać woda . Proszę sprawdzić czy jest dobrze dokręcona. Korek i nakrętka, są umieszczone bardzo blisko siebie i jak odkręcamy korek aby uzupełnić sól to często też naruszamy tę nakrętkę.
 • Poziom 15  
  Miałem dokładnie taką samą sytuację, klient chciał dokładnie wyczyścić zmywarkę i nie tylko odkręcił korek od soli ale też nakrętkę pod korkiem, a potem szukał dlaczego leje się woda.
  Jednak wcześniej przeglądając ten post i przyglądając się fotce , nie nasunęła mi się ta sytuacja, prawdę powiedziawszy, przyglądałem się fotce i nie wiem co na niej jest. Bo wygląda jakby rdza w obudowie...
  Rozumiem że to jest prawa strona zmywarki?
  Dołączam rysunek złożeniowy, może coś pomoże.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 9  
  Witam

  bardzo dziękuję za sugestie. Sprawdziłem - faktycznie jest nakrętka, ale niestety / stety jest dokręcona. Sfotografowane miejsce to patrząc od przodu - zanjduje się z prawej strony zmywarki. Jest to miejsce łączenia tej metalowej (górnej ) części zmywarki z tą dolną plastikową. Poniżej dołączam to samo miejsce od strony zmywarki.
  Wczoraj raz jeszcze do niej zajrzałem, narazie zmywa ok, i w miejscu łączenia blachy z plastikiem jest wciśnięta jakaś czarna uszczelka - na całym obwodzie zmywarki. W jednym miejscu ta uszczelka dostała jakby wybrzuszenia i tam właśnie prawdopodobnie ta woda się wydostaje.
  pytanie czy można miejsce łączenia uszczelnić dodatkowo jakimś silikonem? jeśli tak to jakim. czy może dołożyć jeszcze jakąś uszczelkę? Zmywarka Bosch SMV 50D10EU - Wyciek z boku zmywarki
 • Poziom 15  
  Jeśli uszczelka nie jest uszkodzona (!), proponuję rozkręcić łączenie, wyczyścić obie powierzchnie i uszczelkę, jeśli gdzieś jest uszkodzenie lub zniekształcenie będzie widać. Jeśli jest uszkodzenie uzupełnić ( skleić) wysokotemperaturowym silikonem. Jeśli wszystko OK to wszystko z powrotem skręcić, można wcześniej uszczelkę posmarować smarem silikonowym ( odporny na temperaturę od -40 do 200 stopni C, nieagresywny i dopuszczony do kontaktu z żywnością ) np. CX-80
  Ważne aby znaleźć powód przecieku i go wyeliminować, by sprawę zakończyć.
 • Specjalista AGD
  :arrow: mamkonto A kolega to zna konstrukcję tej zmywarki, czy tak sobie tylko dywaguje...? Sugerowanie stosowania smaru silikonowego w zmywarce, to dodatkowy smaczek.
 • Poziom 9  
  Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Zrobię jak radzi kolega :arrow: nares. Uszczelka w jednym tylko miejscu uległa wybrzuszeniu i tylko w tym jednym miejscu wydostaje się woda. Trochę tę uszczelkę docisnąłem i jak na razie jest ok., ale wolę mieć pewność, że woda nie będzie więcej się wydostawać, zwłaszcza że spływając spada na okolice przewodów i puszki z przekaźnikami.

  Bardzo dziękuję za pomoc.
  PS.
  Jeszcze jedno pytanko na koniec... czy zamiast produktu podanego w linku mogę zastosować płynną uszczelkę firmy :arrow: Link
 • Poziom 12  
  Jak rozwiązałeś swój problem? Mam to samo. Na środku wybrzuszona uszczelka i tryskająca woda.
 • Poziom 9  
  Witam serdecznie, tak jak radził kolega :arrow: nares kupiłem silikon, bez problemu dostępny w Castoramie, chyba 2 op. Po odtłuszczeniu zwykłym preparatem do zatłuszczonych powierzchni kuchennych i osuszeniu wcisnąłem na cały bok, nie żałując na ilości, wskazany silikon. Od 1,5 roku nie pamiętam o problemie.
 • Moderator AGD
  przeeemek napisał:
  Na środku wybrzuszona uszczelka i tryskająca woda.

  Te uszczelki należy wyrzucić i wtedy potraktować silikonem.