Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ups Eaton 5115 wiekszy akumulator

09 Kwi 2017 13:50 555 4
  • Poziom 7  
    Witam! Kupiłem UPS Eaton 5115. Bateria, która jest w UPS to 12C 9Ah i chciałbym wymienić ją na większą przynajmniej 20Ah czy coś trzeba przerabiać w UPS czy to tylko kwestia wymiany baterii? Tak wiem, tematów na ten temat tysiąc ale chciałbym być pewny w tym temacie .
  • Poziom 34  
    Chcesz wymienić dla samej wymiany, czy jest to podyktowane jakimiś konkretnymi okolicznościami. Zapewne wiesz, że nie ma nic za darmo i ponad dwa razy pojemniejszy akumulator będzie miał przynajmniej dwukrotnie większe wymiary, pomyślałeś, gdzie go umieścisz? Na kabelkach obok? W UPS-ie nic nie trzeba zmieniać. Poza dłuższym czasem pracy w stanie awaryjnym nic więcej nie zyskasz.
  • Poziom 7  
    Tak dokładnie jak piszesz bateria obok ups na kablach a efekt o jaki mi chodzi to jak najdłuższy czas pracy na bateri ups ma zasilić awaryjnie pompę C.o wrazie braku napięcie w sieci

Dodano po 9 [minuty]:

Tak myślę ale nie wiem czy coś to zmieni jak by polepszyć odprowadzenie ciepła z radiatorów poprzez dokładkę radiatorów jak ups ma pracować dłużej na bateri .Czy taki zabieg nie jest konieczny ?.A i czy układ ładowania w upsie poradzi sobie z naładowaniem .
  • Poziom 34  
    Sprawdzałeś, czy pompa w ogóle będzie chciała pracować na UPS-ie. Większość z tych urządzeń nie grzeszy jakością przebiegu napięcia(sinus) przez co niektóre urządzenia nie tolerują takiego zasilania. Z chłodzeniem UPS poradzi sobie, naładuje też akumulator, zrozumiałym jest, że będzie na to potrzebował trochę więcej czasu.
  • Poziom 7  
    Tak sprawdzałem jest to częstotliwość taka jak w sieci po podłączeniu miernika na wyjściu wskazuje 230v a mam ups o przebiegu nie sinusowym i gdy podlacze miernik to buczy i napięcie jest 195v 190v .

Dodano po 3 [minuty]:

Czytałem przed zakupem parametry ups Tak żeby na zasilaniu bateryjnym generował sinus.

Dodano po 11 [minuty]:

Tak jeszcze dodam dla ścisłości mieszkam w bloku gdzie była kiedyś kotłownia po pgr ale się skończyło i każdy ma w mieszkaniu piec w kuchni i chciał bym uniknąć sytuacji wyciągania żaru z pieca bo woda w piecu się gotuje .Dlatego pomysł z zakupem ups trochę czytałem jak się można zabezpieczyć z utrata prądu w sieci i tak zakupiłem ups ale gdy zrobiłem próbę to czas na bateri ori to 20 minut przy obciążeniu 60 wat.