Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powstaje blog o szeroko pojętej radiotechnice

cyann 11 Kwi 2017 21:50 1428 4
  • #1 11 Kwi 2017 21:50
    cyann
    Poziom 20  

Witam!
    Aktualnie zajmuje się tworzeniem bloga o radiotechnice.
    Nie jest on jeszcze dostępny w internecie, ale przewiduję, że w najbliższym czasie może ukazać się jego pierwsza wersja.
    I tutaj pytanie do was:
    Czy macie jakieś tematy, które chcielibyście na takim blogu zobaczyć? Mogą one odnosić się zarówno do teorii, praktyki, jak i szeroko pojętej historii radia oraz różnych "ciekawostek".
    Na razie przygotowane mam już 2 wpisy, o odbiornikach detektorowych i detektorach kryształkowych.
    W planie są następujące artykuły:
    -Transatlantycka Centrala Radiotelegraficzna Babice
    -Nadajnik LW w Solcu Kujawskim
    -Dawne półprzewodniki produkcji polskiej
    -Centralna radiostacja w Konstantynowie
    -Konstrukcja odbiornika homodynowego CW/SSB na NE612 (pasmo 80m).

Co widzielibyście na tego typu blogu? Jakieś propozycje?
    Jeśli ktoś posiada jakieś ciekawe materiały, lub miałby pomysł na ciekawy artykuł zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam

• #2 12 Kwi 2017 09:38
    cristal2242
    Poziom 25  

Fajnie ze ktoś się tym zajmuje, ale wiesz większość w tym dziale ma sporą wiedzę w tym temacie więc taki blog potraktują jako ciekawostkę, ale jeśli to tematyka radioamatorstwa z pewnością zamieść coś dla początkujących coś co zachęci ich i wprowadzi w temat krótkofalarstwa, może jakieś recenzje odbiorników na początek,wytłumaczenie propagacji,? Trzymam kciuki żeby Ci się blog udał czekam aż będzie dostępny.

• #3 18 Cze 2017 19:25
    Łukaszelektronik
    Poziom 5  

Może zamieści kolega coś o prostych nadajnikach FM?

• #4 05 Paź 2017 21:15
    MiernikZKauflanda
    Poziom 17  

Ja proponuję coś w stylu "praktyczny kurs radiotechniki-elektroniki" czy coś w tym stylu, oraz na 120% sprawdzone konstrukcje nadajników/odbiorników; krótko mówiąc coś dla początkujących.

Mi by się przydało bo od prawie 2 lat (tj. ile interesuję się elektroniką) wielokrotnie podchodzę do tematu nadajnika AM i na razie zrobiłem tylko taki, że niby dało się coś usłyszeć ale mocno średnio i w dodatku nadawało po całym paśmie :D

• #5 12 Paź 2017 18:47
    d-t-x
    Poziom 21  

Ja natomiast, nie widzę sensu prowadzenia takiego bloga. Dla kogo chcesz go tworzyć? O RCN Konstantynów, nadajniku w Solcu Kujawskim czy polskich półprzewodnikach powiedziano już wszystko. Natrudzisz się, namęczysz, a i tak liczba odwiedzin będzie znikoma.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME