Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nivona express 830 - Nie spienia mleka przy robieniu latte jedna po drugiej

Kate 74 14 Apr 2017 22:02 7407 18
 • #1
  Kate 74
  Level 2  
  Zakupiłam używany ekspres Nivona 830 przy zakupie robiłam sprawdzenie czy działa poprawnie robiąc jedna kawę latte.W domu chciałam zrobić dwie jedna po drugiej i jest to niemożliwe. Pierwsza wychodzi a przy drugiej mleko pryska na wszystkie strony i nie spienia się nalewa tylko troszkę .Po ponownej próbie po pół godzinie historia się powtórzyła pierwsza kawa wyszła Oki ze spienionym mlekiem a druga niestety nie.Zastanawiam się co jest nie tak.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  robsons10
  Level 22  
  Witam.
  Sprawdź zawór między bojlerem a zaworem upustowym-Prawdopodobnie do wymiany.Pozdrawiam.
 • #3
  luka5151
  Level 2  
  Podłączam się do tematu w moim ekspresie (nivona 830) taka sama usterka epidemia :)
 • #4
  nioop

  Home appliances specialist
  No żesz... :)


  luka5151 wrote:
  Podłączam się do tematu w moim ekspresie (nivona 830) taka sama usterka epidemia :)


  robsons10 wrote:
  Witam.
  Sprawdź zawór między bojlerem a zaworem upustowym-Prawdopodobnie do wymiany.Pozdrawiam.
 • #5
  luka5151
  Level 2  
  Ekspres broni się chce rzadziej robić kawę a poważnie w wolnym czasie zajrzę dzięki za podpowiedź . Potrzebuję katalog części Nivona 830
 • #6
  luka5151
  Level 2  
  Przyczyną awarii był zaworek który się zawiesił wystarczy rozebrać wyczyścić załączam zdjęcia
  Nivona express 830 - Nie spienia mleka przy robieniu latte jedna po drugiej Nivona express 830 - Nie spienia mleka przy robieniu latte jedna po drugiej Nivona express 830 - Nie spienia mleka przy robieniu latte jedna po drugiej Nivona express 830 - Nie spienia mleka przy robieniu latte jedna po drugiej Nivona express 830 - Nie spienia mleka przy robieniu latte jedna po drugiej
 • #7
  robsons10
  Level 22  
  Witam. O tym zaworze pisałem. Jeśli sytuacja niebawem się powtórzy a raczej tak to zawór do wymiany. Pozdrawiam.
 • #8
  bizonheli
  Level 1  
  Jak rozmontować obudowę??? Może jakieś zdjęcia czy instrukcja? Widziałem plik w języku niemieckim ale nie ma w nim dokładnie jak rozmontować obudowe...proszę o wskazówki

  Dodano po 3 [godziny] 33 [minuty]:

  Rozebrałem cały ekspres wyczyściłem wszystkie rurki, zaworek tez rozebrałem itp...niestety dalej nie spienia mleka tylko przelewa i podgrzewa? Wszystkie inne funkcje bez zarzutu...czy to może być jakiś feler z elektronika...czy pójść w wymianę tego zaworu samodzielnie.?
 • #9
  robsons10
  Level 22  
  Witam. Jeśli mleko jest zaciągane tzn. że ciśnienie pary wydaje się być ok. Przyczyną braku spieniania najprawdopodobniej będzie sam cappuccinator w wylewce proszę dokładnie wyczścić i sprawdzić, najprawdopodobniej brak napowietrzenia mleka podczas spieniania . Pozdrawiam
 • #10
  amigos
  Level 16  
  Witam!
  Podczepię się pod temat aby nie tworzyć nowego. Mam Nivonę 830. Mleko jest podgrzewane i tylko minimalna ilość pianki, a więc praktycznie nie spienia. Mleko jest zasysane i gorące. Sprawdziłem zaworek, przeczyściłem i wydaje się być ok. Po włączeniu spieniania słychać syczenie i widać, że trochę wody wylewa się do tacki. Jak wypływa mleko to widać sporą ilość pary. Spumatore oczyszczony, drożny i nie widać żadnych uszkodzeń. Bardzo proszę o odpowiedzi na zagadnienia:
  - do spumatora poza mlekiem wchodzą od góry 2 kanały. Jeden to zapewne para, a drugi? Powietrze? Jeżeli tak to czy na nich powinny być jakieś zawory zwrotne, czy powinny być drożne w obie strony. Który jest który?
  - jak sprawdzić sam spumator? Ma 2 otwory od góry, jeden z boku i jeden od dołu. Czy wszystkie te wejścia /wyjścia/ powinny być drożne w obie strony? Nie posiada żadnego zaworka zwrotnego?

  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Pozdrawiam!

  Ok. Pytania już nieaktualne. Czyszczenie zaworów pomogło.
 • #11
  djmarco83
  Level 10  
  Które zawory wyczyściłeś? Ja czyszczę ten zawór co kolega wyżej zrobił zdjęcia, ale nic to nie daje. Wymiana?
 • #12
  amigos
  Level 16  
  Ja na Twoim miejscu wymienił bym przede wszystkim ten wsad w zaworku. Sama guma stożkowa mimo, że wygląda na dobrą to nie zawsze spełnia swoje zadanie. Druga rzecz to jest zawór /otwór/ napowietrzający. Znajduje się na zaworze ceramicznym. Jest to ten element na załączonym zdjęciu. Zdejmij ten biały plastikowy kapturek lekko podważająć i jest pod nim guma. Ta guma ma mały otworek. Gumę można wyjąć. Weź szpilkę lub igłę i przepchnij delikatnie ten otwór. Zdarza się, że się zapycha jakimś małym pyłkiem i jak nie może zaciągnąć powietrza to nie napowietrzy mleka.
  Nivona express 830 - Nie spienia mleka przy robieniu latte jedna po drugiej
 • #13
  djmarco83
  Level 10  
  Zawór kupię cały nowy. A ten "kapelusz" to u mnie ma jedna nóżkę złamaną. Trzyma się tylko na dwóch a nigdzie tego nie mogę dostać.
 • #14
  amigos
  Level 16  
  A masz tą dziurkę w tej gumie drożną? Może ktoś próbował zaglądać co to jest i ułamał przy zdejmowaniu. Wyłamana nóżka nie powinna mieć wpływu bo on raczej tylko zabezpiecza tą gumę. Tak naprawdę to tam nic więcej nie ma poza zaworem, odpowietrzeniem i spumatorem. Jeżeli te 3 rzeczy są drożne to powinno być ok. Jeżeli ma problem z zaciąganiem odpowiedniej ilości mleka to chyba raczej zawór, jeżeli pobiera mleko, ale nie jest spienione to raczej brak dopływu powietrza, czyli ten napowietrzacz lub spumator. Znajomi rzucili się na te ekspresy w Niemczech i wszystkie co mi przywieźli miały do wymiany te gumy w zaworach bojlera. Niby wszystko było ok, ale zawory nie trzymały. Po wymianie wróciło do normy. W jednym tylko był zapchany otwór w tym napowietrzeniu.
 • #15
  Luckyy
  Level 11  
  Mam podobny problem - mleko leci ale nie spienione.
  Sprawdziłem oba wspomniane zawory, wyglądają OK.
  Ten, który jest na zdjęciach w poście #6 był nie dawno wymieniany na nowy w serwisie i chyba od tego czasu nawet nie sprawdziłem czy spienia mleko bo na co dzień piję czarną.

  Ten gumowy element w wylewce do którego jest podłączony wężyk z mlekiem ma 2 przyłączą od góry.
  Do czego jest ten mniejszy po prawej?
  Z tego dużego stożkowego leci para.

  Jak jest realizowane podawania gorącego mleka a jak spienianie?
 • #16
  radzik2908
  Level 1  
  Miałem problem ze spienianiem, po rozłożeniu i wyczyszceniu zaworu z postu #6 dalej nie działało, zawór wydawał się w porządku. Zamówiłem zawór, wymieniłem i teraz cieszę się znowu cappuccino. Koszt 57zł z przesyłką. Dziękuję za porady.
  Pozdrawiam
 • #17
  witek_77
  Level 10  
  Również i u mnie był problem z tym, że pryskał parą i ledwo co zaciągał. W moim 830 i u rodziców w 855. Zacząłem u siebie. Kupiłem ten zawór zwrotny i mleko leci jak szalone. Wymieniłem też spustowy, ale niepotrzebnie. U rodziców zrobiłem to samo. Sam zaworek 34zł oryginał na popularnym serwisie aukcyjnym + tabletki co by się na smarta załapać i ekspres jak nówka. Co się okazało ktoś kiedyś główkę zawora ceramicznego klejem na gorąco pokleił (oni używkę kupili). Niżej fotkę winowajcy zamieszania z mlekiem daję. A znaleźc go można szukając takiej frazy "NIVONA zawór wylotowy zwrotny 65411" Nivona express 830 - Nie spienia mleka przy robieniu latte jedna po drugiej
 • #18
  grciu1
  Level 9  
  witam wszystkich
  Ja także miałem identyczny problem z bryzgającym mlekiem, którego się bardzo mało robiło jeśli chodzi o pianę.
  Zrobiłem właściwie 3 rzeczy :
  1 Tylko rozmontowałem ten czarny zawór o którym mowa w powyższych postach i go przeczyściłem.
  2. Zdjąłem ten biały kapturek o którym mowa także w postach powyżej, wyciągnąłem gumkę ze stożkiem i przeczyściłem w niej mały otworek - wydaje mi się że był zapchany.
  3. Odkamieniłem system na większym stężeniu odkamieniacza
  Po tych czynnościach zrobiłem kilka latte i cappucino i mleko spienione jak za dawnych czasów czyli super !!!
  Będę obserwował jak będzie dalej bo czytałem, że te czynności u niektórych nie przyniosły dłuższego rezultatu. Gdyby tak się stało to pewnie pierwszą rzeczą będzie wymiana tego czarnego zaworu na nowy.
  pozdrawiam
 • #19
  madede
  Level 2  
  witam, mam taki sam problem. Kupiłem ekspres używany i sprzedająca zrobiła kawę, w domu jedna wyszła z pianką a następne pryska mlekiem. Przy ciepłym mleku pryska i nalewa 100ml a ma wydać 220ml. Czy udało się zdiagnozować co jest przyczyną?

  pozdr., Maciej