Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nivona express 830 - Nie spienia mleka przy robieniu latte jedna po drugiej

14 Kwi 2017 22:02 4572 16
  • Poziom 2  
    Zakupiłam używany ekspres Nivona 830 przy zakupie robiłam sprawdzenie czy działa poprawnie robiąc jedna kawę latte.W domu chciałam zrobić dwie jedna po drugiej i jest to niemożliwe. Pierwsza wychodzi a przy drugiej mleko pryska na wszystkie strony i nie spienia się nalewa tylko troszkę .Po ponownej próbie po pół godzinie historia się powtórzyła pierwsza kawa wyszła Oki ze spienionym mlekiem a druga niestety nie.Zastanawiam się co jest nie tak.
  • Poziom 18  
    Witam.
    Sprawdź zawór między bojlerem a zaworem upustowym-Prawdopodobnie do wymiany.Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Podłączam się do tematu w moim ekspresie (nivona 830) taka sama usterka epidemia :)

• Specjalista AGD
    No żesz... :)

luka5151 napisał:
    Podłączam się do tematu w moim ekspresie (nivona 830) taka sama usterka epidemia :)

robsons10 napisał:
    Witam.
    Sprawdź zawór między bojlerem a zaworem upustowym-Prawdopodobnie do wymiany.Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Ekspres broni się chce rzadziej robić kawę a poważnie w wolnym czasie zajrzę dzięki za podpowiedź . Potrzebuję katalog części Nivona 830
  • Poziom 2  
    Przyczyną awarii był zaworek który się zawiesił wystarczy rozebrać wyczyścić załączam zdjęcia
    Nivona express 830 - Nie spienia mleka przy robieniu latte jedna po drugiej Nivona express 830 - Nie spienia mleka przy robieniu latte jedna po drugiej Nivona express 830 - Nie spienia mleka przy robieniu latte jedna po drugiej Nivona express 830 - Nie spienia mleka przy robieniu latte jedna po drugiej Nivona express 830 - Nie spienia mleka przy robieniu latte jedna po drugiej
  • Poziom 18  
    Witam. O tym zaworze pisałem. Jeśli sytuacja niebawem się powtórzy a raczej tak to zawór do wymiany. Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Jak rozmontować obudowę??? Może jakieś zdjęcia czy instrukcja? Widziałem plik w języku niemieckim ale nie ma w nim dokładnie jak rozmontować obudowe...proszę o wskazówki

Dodano po 3 [godziny] 33 [minuty]:

Rozebrałem cały ekspres wyczyściłem wszystkie rurki, zaworek tez rozebrałem itp...niestety dalej nie spienia mleka tylko przelewa i podgrzewa? Wszystkie inne funkcje bez zarzutu...czy to może być jakiś feler z elektronika...czy pójść w wymianę tego zaworu samodzielnie.?
  • Poziom 18  
    Witam. Jeśli mleko jest zaciągane tzn. że ciśnienie pary wydaje się być ok. Przyczyną braku spieniania najprawdopodobniej będzie sam cappuccinator w wylewce proszę dokładnie wyczścić i sprawdzić, najprawdopodobniej brak napowietrzenia mleka podczas spieniania . Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam!
    Podczepię się pod temat aby nie tworzyć nowego. Mam Nivonę 830. Mleko jest podgrzewane i tylko minimalna ilość pianki, a więc praktycznie nie spienia. Mleko jest zasysane i gorące. Sprawdziłem zaworek, przeczyściłem i wydaje się być ok. Po włączeniu spieniania słychać syczenie i widać, że trochę wody wylewa się do tacki. Jak wypływa mleko to widać sporą ilość pary. Spumatore oczyszczony, drożny i nie widać żadnych uszkodzeń. Bardzo proszę o odpowiedzi na zagadnienia:
    - do spumatora poza mlekiem wchodzą od góry 2 kanały. Jeden to zapewne para, a drugi? Powietrze? Jeżeli tak to czy na nich powinny być jakieś zawory zwrotne, czy powinny być drożne w obie strony. Który jest który?
    - jak sprawdzić sam spumator? Ma 2 otwory od góry, jeden z boku i jeden od dołu. Czy wszystkie te wejścia /wyjścia/ powinny być drożne w obie strony? Nie posiada żadnego zaworka zwrotnego?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam!

Ok. Pytania już nieaktualne. Czyszczenie zaworów pomogło.
  • Poziom 10  
    Które zawory wyczyściłeś? Ja czyszczę ten zawór co kolega wyżej zrobił zdjęcia, ale nic to nie daje. Wymiana?
  • Poziom 15  
    Ja na Twoim miejscu wymienił bym przede wszystkim ten wsad w zaworku. Sama guma stożkowa mimo, że wygląda na dobrą to nie zawsze spełnia swoje zadanie. Druga rzecz to jest zawór /otwór/ napowietrzający. Znajduje się na zaworze ceramicznym. Jest to ten element na załączonym zdjęciu. Zdejmij ten biały plastikowy kapturek lekko podważająć i jest pod nim guma. Ta guma ma mały otworek. Gumę można wyjąć. Weź szpilkę lub igłę i przepchnij delikatnie ten otwór. Zdarza się, że się zapycha jakimś małym pyłkiem i jak nie może zaciągnąć powietrza to nie napowietrzy mleka.
    Nivona express 830 - Nie spienia mleka przy robieniu latte jedna po drugiej
  • Poziom 10  
    Zawór kupię cały nowy. A ten "kapelusz" to u mnie ma jedna nóżkę złamaną. Trzyma się tylko na dwóch a nigdzie tego nie mogę dostać.
  • Poziom 15  
    A masz tą dziurkę w tej gumie drożną? Może ktoś próbował zaglądać co to jest i ułamał przy zdejmowaniu. Wyłamana nóżka nie powinna mieć wpływu bo on raczej tylko zabezpiecza tą gumę. Tak naprawdę to tam nic więcej nie ma poza zaworem, odpowietrzeniem i spumatorem. Jeżeli te 3 rzeczy są drożne to powinno być ok. Jeżeli ma problem z zaciąganiem odpowiedniej ilości mleka to chyba raczej zawór, jeżeli pobiera mleko, ale nie jest spienione to raczej brak dopływu powietrza, czyli ten napowietrzacz lub spumator. Znajomi rzucili się na te ekspresy w Niemczech i wszystkie co mi przywieźli miały do wymiany te gumy w zaworach bojlera. Niby wszystko było ok, ale zawory nie trzymały. Po wymianie wróciło do normy. W jednym tylko był zapchany otwór w tym napowietrzeniu.
  • Poziom 11  
    Mam podobny problem - mleko leci ale nie spienione.
    Sprawdziłem oba wspomniane zawory, wyglądają OK.
    Ten, który jest na zdjęciach w poście #6 był nie dawno wymieniany na nowy w serwisie i chyba od tego czasu nawet nie sprawdziłem czy spienia mleko bo na co dzień piję czarną.

Ten gumowy element w wylewce do którego jest podłączony wężyk z mlekiem ma 2 przyłączą od góry.
    Do czego jest ten mniejszy po prawej?
    Z tego dużego stożkowego leci para.

Jak jest realizowane podawania gorącego mleka a jak spienianie?
  • Poziom 1  
    Miałem problem ze spienianiem, po rozłożeniu i wyczyszceniu zaworu z postu #6 dalej nie działało, zawór wydawał się w porządku. Zamówiłem zawór, wymieniłem i teraz cieszę się znowu cappuccino. Koszt 57zł z przesyłką. Dziękuję za porady.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Również i u mnie był problem z tym, że pryskał parą i ledwo co zaciągał. W moim 830 i u rodziców w 855. Zacząłem u siebie. Kupiłem ten zawór zwrotny i mleko leci jak szalone. Wymieniłem też spustowy, ale niepotrzebnie. U rodziców zrobiłem to samo. Sam zaworek 34zł oryginał na popularnym serwisie aukcyjnym + tabletki co by się na smarta załapać i ekspres jak nówka. Co się okazało ktoś kiedyś główkę zawora ceramicznego klejem na gorąco pokleił (oni używkę kupili). Niżej fotkę winowajcy zamieszania z mlekiem daję. A znaleźc go można szukając takiej frazy "NIVONA zawór wylotowy zwrotny 65411" Nivona express 830 - Nie spienia mleka przy robieniu latte jedna po drugiej