Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka do pakietu Li-ion 3S3P

15 Kwi 2017 21:51 3453 13
  • Poziom 4  
    http://www.banggood.com/3S-20A-Li-ion-Lithium...-Board-12_6V-Cell-p-1118043.html?rmmds=search

Szybkie pytanka:
    Czy ta płytka to jest moduł ładowarki + zabezpieczenie przeciw nadmiernemu rozładowaniu (do 20A) czy samo zabezpieczenie?

Jeżeli jest to samo zabezpieczenie to możecie zaproponować jakieś moduły ładowarek? Miałyby one ładować pakiet 3S3P albo nawet 3S4P

Czy ładowarki oparte o układ TP4056 (bez zabezpieczenia przeciw nadmiernemu rozładowaniu) można łączyć równolegle tym samym zwiększając prąd ładowania?
  • PCBway
  • Poziom 39  
    HappyWhite napisał:

Czy ta płytka to jest moduł ładowarki + zabezpieczenie przeciw nadmiernemu rozładowaniu (do 20A) czy samo zabezpieczenie?

To jest ładowarka z balanserem czyli z zabezpieczeniem równego ładowania akumulatorów połączonych szeregowo.
    EDIT Poprawiam swój błąd jest to tylko balanser.

HappyWhite napisał:
    Czy ładowarki oparte o układ TP4056 (bez zabezpieczenia przeciw nadmiernemu rozładowaniu) można łączyć równolegle tym samym zwiększając prąd ładowania?

Nie można. Są ładowarki zrobione z 4 szt TP4056 "dające" 3A na wyjściu. Przykład.
  • Poziom 4  
    Czy to co rozrysowałem to jest prawidłowo? Jeżeli nie mógłbyś zasugerować jakieś 2 płytki? Ładowanie aku 3S 3A (albo wiecej) i zabezpieczenie przeciw nadmiernemu rozładowaniu o wydajności 10-20A
  • PCBway
  • Poziom 39  
    HappyWhite napisał:
    Czy to co rozrysowałem to jest prawidłowo?

Gdzie ten rysunek?
  • Poziom 39  
    Pomijając (na chwilę) oba moduły, jak sobie wyobrażasz naładowanie ładowarką od telefonu o napięciu 5V trzech połączonych szeregowo akumulatorów, których napięcie po naładowaniu wynosi ok 12,6V?
    A teraz moduły: pierwszy z lewej na TP4056 służy do ładowania jednego akumulatora o napięciu 3,7V (4,2V po naładowaniu) i maksymalnym prądzie do 3A. Aby mógł on ładować z takim prądem musi być zasilany z zasilacza o wydajności prądowej ponad 3A. Ładowarka do telefonu jest za słaba.
    Drugi moduł - już pisałem:
    Adam-T napisał:
    To jest ładowarka z balanserem czyli z zabezpieczeniem równego ładowania akumulatorów połączonych szeregowo.
    .
    EDIT Jak wyżej, poprawiam swój błąd, jest to tylko balanser.
    Skoro akumulatory są połączone szeregowo i po naładowaniu napięcie na nich wyniesie 12,6V to logiczne jest, że należy zasilić go wyższym napięciem niż 12,6V
    Twój rysunek można "przeczytać" tak: zasilacz 5V zasila ładowarkę jednego akumulatora 3,7V, która to ładuje balanser trzech akumulatorów o łącznym napięciu 12,6V.
  • Poziom 4  
    Dobra czyli jestem za głupi XDDD Zaproponujesz coś?
  • Poziom 4  
    raczej jakiś moduł... do montażu w obudowie (przenośny głośnik)
  • Poziom 43  
    Adam-T napisał:
    Nie masz racji - przyglądnij się dokładnie.
    To jest jedynie BMS do ładowarki.
  • Poziom 39  
    Freddy napisał:
    Nie masz racji - przyglądnij się dokładnie.
    To jest jedynie BMS do ładowarki.

Faktycznie, mea culpa. Jakąś pomroczność miałem patrząc na to wcześniej. ;)
  • Poziom 4  
    Zaproponowałby mi ktoś jakąś ładowarkę do Li ion 3S3P w formie pojedynczego modułu a nie profesjonalnej ładowarki? Chcę to umieścić w obudowie więc jeśli jest taka możlwośc to mogą być to 2 płytki
  • Poziom 4  
    A ładowarka o której wspomniałeś... Czy jeżeli będę miał pakiet 3S4P z czego każde ogniwo ma średnio 2200mAh to ładowarka naładuje cały pakiet w niecałe 9h?
    Może jakaś ładowarka która ma nieco wyższy prąd ładowania? liczyłem na jakies 5h tylko nie wiem czy jest to możliwe i czy nie uszkodzę ogniw.
    A i jeszcze jedno... jaka jest różnica pomiędzy Li-po a Li-ion? Ładowarki takie same?