Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Seicento 1100 silnik nierówno pracuje

23 Apr 2017 16:06 3111 9
 • Level 14  
  Seicento 110 z 2000 roku wtrysk jednopunktowy + LPG
  Odpala bez problemu ale po dodaniu gazu przerywa strzela w wtrysk {Gażnik] nawet ogniem. Wymienione ŚWIECE ,KABLE ,CEWKI CZUJNIK POŁOŻENIA WAŁU na nowe . Podmieniany map sensor używany. Sprawdzone fazy rozrządu i są ok. Wymieniona głowica kolektor ssący i urządzenie wtryskowe [gażnik tak dla orientacji podaję].Sprężanie na wszystkich cylindrach po 11.
  Zapala lekko i jest efekt jak by nie pracował któryś z cylindrów . Zdejmowanie kolejnego przewodu wysokiego napięcia sugeruje że akurat ten cylinder nie pracuje i tak samo na kolejnych. Przy dodaniu gazu strzela w gażnik czasem ogniem ,żle wchodzi na obroty a jak wejdzie to na wysokich pracuje już poprawnie. Sprawdzany na komputerze wskazuje na wolnych zmieniających się obrotach ok 700-110 zapłon od 9 do 16 stopni tu ciągłe zmiany danych.Mam jeszcze podejrzenie na komputer ale czy tu problem. Po dodaniu gazu dymi na niebiesko z zmianą na czarne spaliny .
  Czekam na złotą podpowiedz
 • Level 14  
  Fotka silnika Fiat Seicento 1100 silnik nierówno pracuje
  [/film]
 • Level 29  
  Ciśnienie paliwa jest ok 1 bara na wejściu do wtrysku? Jakie wskazania w programie czujnika ciśnienia w kolektorze ssącym (MAP) przed odpaleniem i po? Tak samo strzela na gazie jak i na benzynie?
 • Level 12  
  Podaj więcej informacji, kiedy zaczęło się tak dziać, czy po jakichś naprawach itp.
  Co do sprawdzania "faz rozrządu" - czy ten silnik ma "swój" wałek rozrządu nikt tam nic nie zmieniał, ma wyregulowane luzy zaworowe itp.
  Przyczyn takiego zachowania może być wiele...
 • Level 43  
  JaKotlinka wrote:
  Sprężanie na wszystkich cylindrach po 11

  Tego bym sie czepił.
 • Level 14  
  Odpowiadam
  Ciśnienie sprężania sprawdzanie kilkakrotnie i te 11 to ma .Między czasie wymieniona głowica bo było podejrzenie że są to przedmuchy między cylindrami. Luzy zaworowe są dobre sprawdzane i płytki się obracają swobodnie jak krzywka je uwolniła. Przed i po wymianie głowicy sprawdzane fazy i są znaki na miejscu. Był zmieniany już w trakcie trwania problemu podciśnieniowy sensor na używany i tu jedynie zyskane zostało poprawienie zapłonu z ok. 30 stopni na 9-16 zmieniające się z pracą silnika . Fiat Seicento 1100 silnik nierówno pracuje Fiat Seicento 1100 silnik nierówno pracuje

 • Level 26  
  Koło dolne rozrządu może mieć zerwany klin, ustawiałeś na blokadę i znak na kole zamachowym ?
 • Level 14  
  do Karizmo i Andrzej temat małego koła wyklucziny jest ok i jest to silnik 1100 a nie 900.
 • Level 14  
  Seicento naprawione.
  Przyczyną utykania silnika i strzelania w gażnik był uszkodzony komputer. Wymiana na używany z dawcy organów rozwiązała problem.
  Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i za zainteresowanie.