Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikser Behringer Eurorack UB1832FX-PRO napis ,,F2,,

23 Kwi 2017 20:55 1320 5
  • Poziom 10  
    Witam !
    Behringer Eurorack UB1832FX-PRO
    mam problem z tym mikserem . Na wyświetlaczu wyświetla się napis ,,F2,, do tego nie działa ta mała skala wysterowania obok wyświetlacza
    ( przy którymś włączeniu tak się zrobiło )

drugi problem to gdy włączę PFL np na sub out i dam mocniej sygnał to przygasa jeden cały rząd diod oraz dioda power ...
    Wszystkie układy scalone przelutowałem ale nic to nie wniosło .
  • Testo
  • Poziom 10  
    mikser Behringer Eurorack UB1832FX-PRO napis ,,F2,,

zamiast 5V jest 3,5V moim zdanie to przez to ale nie mam pewności ...

i co ciekawe tam gdzie jest +- 15V jest +- 4,7 V dźwięk z wszystkich wyjść wychodzi normalnie bez żadnych zniekształceń więc nie wiem ...

Jedynie co to może przez to niskie napięcie wskaźnik wysterowania z diodą power przygasają ?
  • Testo
  • Poziom 40  
    Tam są oddzielne masy, dobrze do zostało zmierzone?
  • Poziom 10  
    raczej tak . Dodam że to się stało nagle przy włączeniu wyświetlacz słabiej zaświecił wskaźnik wysterowania obok wyświetlacza przestał działać i za ponownym włączeniu był już napis F2

Dodano po 4 [godziny] 13 [minuty]:

definitywnie zasilacz jest uszkodzony zrobiłem eksperyment i podłączyłem efekt na zasilaczu labolatoryjnym i wszystko ruszyło tak jak trzeba
    a napięcia są zmierzone dobrze do stabilizatora IC 1 dochodzi 4,5V moim zdaniem za nisko
    a tam gdzie powinno być +- 15V bez obciążenia jest + - 6,3V
  • Poziom 40  
    W tym modelu zasilacz jest chyba odłączalny złączem; odłączyć go od miksera.

Obciążyć linie +/-15V rezystorem z 100 omów/1W, 5V/47 omów/0,5W - pomiar napięcia, zapewne będzie zaniżony.

C13 - podmień oraz C10, potem C12 ESR
  • Poziom 22  
    Z takich typowych znanych mi usterek w tych mikserach to np. filtrujące napięcie kondensatory ceramiczne 100nF ze zwarciem. Podobnie w Mackie. Zdarzało się też mieć uszkodzony CMOS który przełącza monitoring (PFL/AFL). Nigdy nie trafiłem na uszkodzony układ wzmacniacza operacyjnego.

W tym UB chyba można wyjąć ten moduł FX i bez niego sprawdzać mikser, zobacz czy to coś zmienia w napięciach. Skoro wyjmowałeś już wszystkie scalaki to trzeba było sprawdzić zasilanie bez nich i po kolei wlutowywać.