Witam,
suszarka Bosch z pompą ciepła, kupiona jako nowa, używana 8 lat, prawie codziennie. W okresie gwarancji była bezpłatnie wymieniana dwa razy pompa ciepła - suszarka zapychała się 'kłaczkami'... Serwis Bosch nie czyścił pompy, tylko wymieniał ją na nową (stwierdzili, że zapycha się, bo suszę za często, ale po to jest suszarka...). Później mąż czyścił pompę.
Od niedawna suszarka paruje od środka tzn. skrapla się woda na obudowie pojemnika na wodę i po bokach suszarki w takim stopniu, że woda bokami suszarki (tylko z przodu) cieknie na podłogę. Nie jest tej wody dużo, ale po kilku suszeniach widać wodę na podłodze. Coś się w niej rozszczelniło, podpowiedź co to może być? Czy może już jej życie dobiegło końca i czas kupić nową? Suszarka działa, suszy pranie normalnie.
suszarka Bosch z pompą ciepła, kupiona jako nowa, używana 8 lat, prawie codziennie. W okresie gwarancji była bezpłatnie wymieniana dwa razy pompa ciepła - suszarka zapychała się 'kłaczkami'... Serwis Bosch nie czyścił pompy, tylko wymieniał ją na nową (stwierdzili, że zapycha się, bo suszę za często, ale po to jest suszarka...). Później mąż czyścił pompę.
Od niedawna suszarka paruje od środka tzn. skrapla się woda na obudowie pojemnika na wodę i po bokach suszarki w takim stopniu, że woda bokami suszarki (tylko z przodu) cieknie na podłogę. Nie jest tej wody dużo, ale po kilku suszeniach widać wodę na podłodze. Coś się w niej rozszczelniło, podpowiedź co to może być? Czy może już jej życie dobiegło końca i czas kupić nową? Suszarka działa, suszy pranie normalnie.