Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka Bosch WTW86580SN - cieknie woda.

aga0aga 24 Kwi 2017 16:10 1683 1
 • #1 24 Kwi 2017 16:10
  aga0aga
  Poziom 1  

  Witam,
  suszarka Bosch z pompą ciepła, kupiona jako nowa, używana 8 lat, prawie codziennie. W okresie gwarancji była bezpłatnie wymieniana dwa razy pompa ciepła - suszarka zapychała się 'kłaczkami'... Serwis Bosch nie czyścił pompy, tylko wymieniał ją na nową (stwierdzili, że zapycha się, bo suszę za często, ale po to jest suszarka...). Później mąż czyścił pompę.

  Od niedawna suszarka paruje od środka tzn. skrapla się woda na obudowie pojemnika na wodę i po bokach suszarki w takim stopniu, że woda bokami suszarki (tylko z przodu) cieknie na podłogę. Nie jest tej wody dużo, ale po kilku suszeniach widać wodę na podłodze. Coś się w niej rozszczelniło, podpowiedź co to może być? Czy może już jej życie dobiegło końca i czas kupić nową? Suszarka działa, suszy pranie normalnie.

  0 1
 • #2 24 Kwi 2017 17:00
  yanes
  Poziom 22  

  W jaki sposób mąż czyścił ten wymiennik ? W tym temacie pisze o wymianie klapki, może tam cieknie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2670357.html .Sam w używanej suszarce z pompą ciepła Bosch kupiłem tą klapkę i wypłukałem wymiennik, z przodu i od strony pompki.Powiem ,że nie było tam wiele syfu bo uczuliłem żonę by dokładnie czyściła z kłaczków filtry i otwór. Suszarka dalej nie działała więc ją rozebrałem do zera bo myślałem, że tam głębiej jest zapchany wymiennik , tam było czysto. Miałem zaprosić jakiegoś serwisanta ale u nas mało kto zna się na takim ustrojstwie. Kupiłem nową Simensa też z pompą bo sobie już nie wyobrażam innej a żona pierze i suszy intensywnie, czekam czy coś padnie na gwarancji.

  0
  Szukaj w 5mln produktów