Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bojler Ariston SGHP 50 PL dziwny wyciek z bojlera.

26 Apr 2017 19:48 3981 2
  • Level 2  
    Jak w temacie, po odkręceniu osłony myślałem że zabiorę się do uszczelniania grzałki a tu okazało się że mam nietypowy wyciek. Kapie woda z bojlera otworami do których nic nie jest montowane. Otwory głębokie są na jakieś 20 mm. Zastanawiam się czy nie są to otwory kontrolne świadczące o zakończeniu żywota tego bojlera. Czy ktoś spotkał się z takim wyciekiem, może jakieś sugestie dotyczące naprawy. Dodam tylko że bojler nie posiada zaworu bezpieczeństwa a montowany był przez specjalistów od remontów :). Zaznaczyłem miejsce kapania wody. Nie są to otwory do których przykręcona jest osłona. Bojler Ariston SGHP 50 PL dziwny wyciek z bojlera. Bojler Ariston SGHP 50 PL dziwny wyciek z bojlera. Bojler Ariston SGHP 50 PL dziwny wyciek z bojlera.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Cóż ,albo koniec żywota spowodowany starością- dziura, korozją, albo też właśnie brakiem zaworu bezpieczeństwa i związanym z tym naprężeniami, spowodowanymi wzrostem objętości wody podczas grzania.A cieknie tam , bo być może przeciek ma miejsce nie u dołu zbiornika, tylko na boku, albo u góry.
  • Level 2  
    stanislaw1954 wrote:
    Cóż ,albo koniec żywota spowodowany starością- dziura, korozją, albo też właśnie brakiem zaworu bezpieczeństwa i związanym z tym naprężeniami, spowodowanymi wzrostem objętości wody podczas grzania.A cieknie tam , bo być może przeciek ma miejsce nie u dołu zbiornika, tylko na boku, albo u góry.
    Bardzo możliwe, bo tylko te miejsca udało mi się zaobserwować.