Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PWA411 - dziwny czujnik temperatury w grzałce

tomk41 27 Kwi 2017 22:05 468 5
  • #1 27 Kwi 2017 22:05
    tomk41
    Poziom 9  

Witam serdecznie.
    Mam do Was wielką prośbę, a mianowicie moja pralka przestała grzać więc chciałem wymienić grzałkę bądź czujnik temperatury, ale z moim czujnikiem jest chyba coś nie tak bo znajduje się tylko jeden gruby przewód do tego czujnika. Jak miało prawo to działać, co zrobić gdy kupię nową grzałkę gdzie znajduje się złącze z dwoma przewodami w kostce?
    Polar PWA411 - dziwny czujnik temperatury w grzałce Polar PWA411 - dziwny czujnik temperatury w grzałce

0 5
  • #2 27 Kwi 2017 22:14
    Lisek64
    Poziom 22  

To jest kapilara od termostatu

0
  • #3 27 Kwi 2017 22:19
    tomk41
    Poziom 9  

Lisek64 napisał:
    To jest kapilara od termostatu
    Ale jak to możliwe, że przepływa tam ciecz jak kabelek idzie prosto do kostki regulatora temperatury?

0
  • Pomocny post
    #4 27 Kwi 2017 23:16
    Lisek64
    Poziom 22  

W rurce jest płyn. Rozszerzanie się cieczy na skutek podgrzewania jest kompensowane na mieszku, który jest w obudowie termostatu i on załącza lub wyłącza styki. Dodatkowo, jeżeli jest to termostat regulowany, jest pokrętło zmniejszające lub zwiększające odległość między stykami. I w ten sposób nastawia i kontroluje się temperaturę.

0
  • #5 27 Kwi 2017 23:23
    tomk41
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedz, mam jeszcze pytanie, jak mogę sprawdzić czy czujnik działa na sucho bez grzałki? I jak zastosować nową oryginalną do tego modlu grzałkę, która różni się od starej. Z góry dziękuję za pomoc :)

0
  • #6 28 Kwi 2017 19:54
    Lisek64
    Poziom 22  

Dobrze byłoby mieć jakiś miernik z testem ciągłości (brzęczyk) lub chociaż omomierz. Wypinasz przewody z kostki termostatu i przykładasz końcówki miernika do styków. Następnie podgrzewasz np zapalniczką końcówkę kapilary. Jeżeli termostat jest sprawny , usłyszysz w mierniku pisk lub wyświetlacz wskaże 00 ohm. Po ostygnięciu znowu będzie przerwa .Słychać też cichy dźwięk załączanych styków ale nie jest on gwarantem prawidłowego działania . Podejrzewam , że ten termostat montowany w grzałce , jest jako zabezpieczający (np brak wody i żeby grzałki nie pracowały "na sucho"), więc dobrze by było poszukać jednak grzałki z gniazdem na kapilarę lub w jakiś sposób skutecznie przymocować do obudowy grzałki.Odradzam lutowanie i kleje przewodzące i inne "wynalazki" :-) Niestety takie rozwiązanie nie gwarantuje skuteczności zabezpieczenia bez odpowiedniego wyskalowania termostatu . Jeżeli chcesz być pewny bezpieczeństwa sprzętu , postaraj się kupić grzałkę dedykowaną do tego modelu z gniazdem . Pozdrawiam :-)

0