Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDN 1285 nie grzeje wody

Bosstar2 12 Wrz 2008 07:50 2198 4
  • #1 12 Wrz 2008 07:50
    Bosstar2
    Poziom 12  

Po wymianie łożysk i czujnika temperatury który został zniszczony przez bęben (przetarta obudowa), pralka na grzaniu na moment załącza napięcie na grzałkę, wyłącza, i pracuje dalej jakby zadana temperatura została osiągnięta. Czujnik jest z pralki Wrozamet( czujnik temper. + bezpiecznik).
    Z braku oryginału, sprzedali klientowi taki w serwisie Polara,że ma te same parametry.Zakładając że te czujniki są faktycznie takie same,co może być przyczyną takiego zachowania pralki ? Może ktoś miał taki przypadek ?

0 4
  • #2 13 Wrz 2008 11:05
    zbyszek59
    Poziom 12  

Nieodpowiedni czujnik temperatury . Zamontuj czujnik ze starej grzałki.

0
  • #3 13 Wrz 2008 14:36
    Bosstar2
    Poziom 12  

Został podstawiony stary czujnik, i nowy oryginalny.Reakcja jest taka sama.
    Obawiam się czy nie doszło do uszkodzenia obwodu sterowania grzałką w programatorze( elektronika).

0
  • #4 13 Wrz 2008 16:20
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Starczewski Bogdan napisał:
    Po wymianie łożysk i czujnika temperatury który został zniszczony przez bęben (przetarta obudowa)

Jeżeli nastąpiło zwarcie między czujnikiem a bębnem,mogło dojść do uszkodzenia programatora, wymontuj go i sprawdź obwody czujnika.

0
  • #5 20 Wrz 2008 20:31
    Bosstar2
    Poziom 12  

Wymontowałem programator.Sprawdziłem obwody czujnika.Wszystkie elementy i połączenia zostały sprawdzone -sprawne. Całą sprawą kompensacji temperatury zajmuje tu się procesor,przez kilka dzielników napięcia. Procesor wysyła wysterowanie na triak sterujący pracą silnika programatora(wyłączony silnik pralka grzeje do wybranej temperatury)-po
    uzyskaniu temperatury silniczek programatora dostaje napięcie i cykl prania idzie dalej.Wymieniłem programator - poskutkowało.Dziękuję za podpowiedzi.

0
  Szukaj w 5mln produktów