Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Electrolux ESF66070XR - Ciągle buczy, również po wyłączeniu na OFF dalej buczy n

30 Kwi 2017 19:33 2184 5
  • Poziom 9  
    Czasami zdarzało się, że zmywarka staje i pozostały czas zmywania na wyświetlaczu miga. Do tej pory resetowałem program zmywanie włączyłem i wyłączyłem zmywarkę i było wszystko OK. (Otworzyłem i zamknąłem drzwi zmywarki).

Teraz po tak przeprowadzonym resecie, czy tez otwarciu drzwiczek zmywarka już nie wyłącza się, tylko buczy dalej jakby było włączona, a nie jest. Poprzez otwarcie drzwiczek zmywarka nie wyłącza się. Czasami przesuniecie szuflady dolnej, czy też górnej powoduje wyłączenie się zmywarki, ale nie zawsze.

Teraz np. jak włączam zmywarkę na Quick program to pokazuje się 30 min. To jest normalne jak zawsze. Ale tutaj co ciekawa zmywarka teraz nie pobiera wody. Ale po krótkiej chwili wyświetlacz zaczyna migać i pokazuje .(kropka)i30. Nie wiem być może jest to błąd code .30 :cry: oraz również przyciski "Quick" program miga. Zmywarka (chyba pompa wylewająca wodę buczy). Aby zlikwidować to "buczenie" musze wyciągnąć wtyczkę z prądu.

Jak można rozwiązać problem? Dziękuje. Ja nie jestem fachowcem, ale czy jest to możliwe, ze zmywarka próbuje cały czas wypompować wodę, której w zmywarce tak naprawdę już nie ma?
    Electrolux ESF66070XR - Ciągle buczy, również po wyłączeniu na OFF dalej buczy nf2.jpg Download (189.25 kB) Electrolux ESF66070XR - Ciągle buczy, również po wyłączeniu na OFF dalej buczy nf1.jpg Download (47.02 kB)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Maszyna wyświetla błąd i30, wielokrotnie opisywany na forum i dotyczy większości zmywarek Electrolux oraz AEG.
  • Poziom 9  
    @nares dzieki
    Teraz odkręciłem zmywarkę z 2 stron. Woda znajdowała się na dole zmywarki na tym białym plastiku („brytwance”), osuszyłem i włączyłem na krótki program. Rezultat:
    1. Przez pierwsze ~ 15 min normalne zachowanie, pobieranie wody itd.
    2. Przez cały czas obserwowałem skąd może woda spadać na ta „brytwanke”, i nic nie znalazłem.
    3. Mimo tego zauważyłem, ze na tej białej „brytwance” powoli zbiera się wody i nie widać było skąd? (zobacz zdjęcia)
    4. Ponownie pojawił się teraz kod i30 i problem powrócił tak jaj w poście 1 to opisałem.
    Co mogę teraz jeszcze zrobić?
    Ściągnąć jeden, czy może tez drugi ten plastikowy przezroczysty pojemnik co widać na zdjęciach i przedmuchać? Czy mogę zepsuć cos przez to?
    Jaki powinien być następny krok? Dziękuje.
    Electrolux ESF66070XR - Ciągle buczy, również po wyłączeniu na OFF dalej buczy n Electrolux ESF66070XR - Ciągle buczy, również po wyłączeniu na OFF dalej buczy n Electrolux ESF66070XR - Ciągle buczy, również po wyłączeniu na OFF dalej buczy n Electrolux ESF66070XR - Ciągle buczy, również po wyłączeniu na OFF dalej buczy n Electrolux ESF66070XR - Ciągle buczy, również po wyłączeniu na OFF dalej buczy n

Dodano po 1 [godziny] 35 [minuty]:

Po wysuszeniu jeszcze raz zmywarkę włączyłem, bibułkę pod te trzy pojemniki podłożyłem i zauważyłem, ze po około 4 minutach woda zaczyna zbierać się pod tym brązowym pojemnikiem.
    Electrolux ESF66070XR - Ciągle buczy, również po wyłączeniu na OFF dalej buczy n
    Co może być tutaj nieszczelne? Dziękuje.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Wyciek może być z kilku miejsc. Najlepiej zdjąć tą jak to nazywasz brytfankę, podnieść wyżej zmywarkę np na deseczkach i obserwować skąd kapie. Może z pompy, może z węży, a może z pod korka pojemnika soli lub uszczelki misy. Coś na pewno odkryjesz.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Akurat w tej zmywarce operacja w,w, się uda bo w niej "brytfankę" bardzo łatwo zdjąć - jest na zaczepach dwa z tyłu i dwa z przodu.
  • Poziom 9  
    Jak wyzej opisane