Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 6310i brak zasięgu / Nokia 6310i nie włącza się

kamil.ostroleka21 03 May 2017 15:25 1179 6
 • #1
  kamil.ostroleka21
  Level 6  
  Witam
  Mam problem z zabytkowymi telefonami Nokia 6310i. Z nalazłem kilka sztuk tych tel. Kilka nie włącza się , kilka nie ma zasięgu. Kiedyś oddawałem do naprawy takie telefony, pamiętam, że było trzeba przekładać końcówki (chyba PA) i problem znikał. Czy ktoś może posiada jakieś instrukcje jak samemu naprawić taki tel?? Dostęp do hot aira powinienem mieć. Nie wiem jednak które końcowki należy przełożyć, i gdzie można je zakupić.
 • Helpful post
  #2
  tomrom1985
  Level 30  
  To były końcówki mocy. Jak dobrze pamiętam kostka, układ w prawym górnym rogu tel. Czasem wystarczyło tylko hotem podgrzać i zostawić bo mogły być i bardzo często były zimne luty. Gdzie kupić? Hehe internet.
 • #3
  kamil.ostroleka21
  Level 6  
  jedna końcówka jest odpowiedzialna za zasięg i "włączanie tel"? Właśnie z tego co pamiętam były tam dwie "kostki".
 • #4
  tomrom1985
  Level 30  
  Końcówka mocy jest odpowiedzialna tylko za zasięg. Co do włączania trzeba prześledzić gdzie następuje przerwa. Poszukam schematu. Może jeszcze coś zostało że starych czasow
 • #5
  KRY5PIN
  Level 36  
  kamil.ostroleka21 wrote:
  Czy ktoś może posiada jakieś instrukcje jak samemu naprawić taki tel??


  Wypisz jaki sprzęt serwisowy i jakie narzędzia posiadasz i wtedy pomożemy.
 • #6
  kamil.ostroleka21
  Level 6  
  Będę miał dostęp do hot aira. Jakie inne narzędzia serwisowe będą tu potrzebne?
 • #7
  conrad9210
  Level 25  
  Cześć.
  Dostać nowe końcówki nie jest łatwo i nie są tanie, poza tym z tego co pamiętam były dwa rodzaje Renesas i Hitachi. Uszkodzona końcówka to słaby (pływający) zasięg i trzeszcząca słuchawka. Były jeszcze usterki switcha antenowego. Telefon pracował wtedy tylko na jednej częstotliwości (objaw - działa orange a plus już nie koniecznie). Układ ten jest powyżej PA, mniejszy i z metalowym "kapslem". Możesz je wygrzać w 300C. Nie zapomnij o daniu dobrego topnika. Jak je dobrze rozgrzejesz to wystarczy pęsetą delikatnie "puknąć" w bok układu i jak zobaczysz, że drgnął to już wystarczy grzania. Wyczyść po wszystkim topnik po drugiej stronie płyty bo przeleje się przez przelotki i może zapaskudzić pady od lcd.
  Pozdrawiam