Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 6310i brak zasięgu / Nokia 6310i nie włącza się

kamil.ostroleka21 03 May 2017 15:25 1179 6
    kamil.ostroleka21
    Level 6  
    Witam
    Mam problem z zabytkowymi telefonami Nokia 6310i. Z nalazłem kilka sztuk tych tel. Kilka nie włącza się , kilka nie ma zasięgu. Kiedyś oddawałem do naprawy takie telefony, pamiętam, że było trzeba przekładać końcówki (chyba PA) i problem znikał. Czy ktoś może posiada jakieś instrukcje jak samemu naprawić taki tel?? Dostęp do hot aira powinienem mieć. Nie wiem jednak które końcowki należy przełożyć, i gdzie można je zakupić.
  • Helpful post
    tomrom1985
    Level 30  
    To były końcówki mocy. Jak dobrze pamiętam kostka, układ w prawym górnym rogu tel. Czasem wystarczyło tylko hotem podgrzać i zostawić bo mogły być i bardzo często były zimne luty. Gdzie kupić? Hehe internet.
    kamil.ostroleka21
    Level 6  
    jedna końcówka jest odpowiedzialna za zasięg i "włączanie tel"? Właśnie z tego co pamiętam były tam dwie "kostki".
    tomrom1985
    Level 30  
    Końcówka mocy jest odpowiedzialna tylko za zasięg. Co do włączania trzeba prześledzić gdzie następuje przerwa. Poszukam schematu. Może jeszcze coś zostało że starych czasow
    KRY5PIN
    Level 36  
    kamil.ostroleka21 wrote:
    Czy ktoś może posiada jakieś instrukcje jak samemu naprawić taki tel??

Wypisz jaki sprzęt serwisowy i jakie narzędzia posiadasz i wtedy pomożemy.
    kamil.ostroleka21
    Level 6  
    Będę miał dostęp do hot aira. Jakie inne narzędzia serwisowe będą tu potrzebne?
    conrad9210
    Level 25  
    Cześć.
    Dostać nowe końcówki nie jest łatwo i nie są tanie, poza tym z tego co pamiętam były dwa rodzaje Renesas i Hitachi. Uszkodzona końcówka to słaby (pływający) zasięg i trzeszcząca słuchawka. Były jeszcze usterki switcha antenowego. Telefon pracował wtedy tylko na jednej częstotliwości (objaw - działa orange a plus już nie koniecznie). Układ ten jest powyżej PA, mniejszy i z metalowym "kapslem". Możesz je wygrzać w 300C. Nie zapomnij o daniu dobrego topnika. Jak je dobrze rozgrzejesz to wystarczy pęsetą delikatnie "puknąć" w bok układu i jak zobaczysz, że drgnął to już wystarczy grzania. Wyczyść po wszystkim topnik po drugiej stronie płyty bo przeleje się przez przelotki i może zapaskudzić pady od lcd.
    Pozdrawiam