Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Myjka Karcher 7.400 - Dysza wirująca daje stały strumień, przestaje wirować

wlodek04 13 May 2017 18:11 13869 7
    wlodek04
    Level 8  
    Ostatnio dysza wirującą przestała dawać wirujący strumień. Myślałem początkowo że coś dostało się do niej i należy ją przedmuchać powietrzem z dwóch stron. Podziałało, ale na krótko. Pompa podczas pracy z tą dyszą przerywała okresowo pracę okresy przerw były krótkie ale po wznowieniu pracy strumień też nie wirował. Kupiłem nową dyszę wirującą. Założyłem i przez ponad trzy godziny dawała strumień wirujący choć wydawało się że jakby słabszy. Po trzech godzinach pracy, po kolejnym założeniu (wymieniałem ją okresowo na dyszę vario dla spłukania/wymiecenia brudu z mytego kamienia) znowu ten sam problem. Nie wiruje tylko daje jeden strumień i pompa przerywa. Dziwne, nowa dysza, czyżbym kupił wadliwą, a może jakiś problem z pompą ciśnieniową. Mam trochę piasku w podawanej wodzie co widać na corocznie czyszczonych filtrach wylewek umywalkowych. Czyżby to piasek jest powodem, czy mógł dostać się do pompy. A może "blokuje' właściwy przepływ wody i nie ma właściwego ciśnienia ? I to może być powodem niewłaściwej pracy dyszy wirującej ?
    Sniezynka
    Level 32  
    Witam,
    A filtr na zasilaniu ( króćcu ssawnym ) jest założony? Jeżeli nie to wszystko mogło się dostać do dyszy.
    wlodek04
    Level 8  
    Sniezynka wrote:
    Witam,
    A filtr na zasilaniu ( króćcu ssawnym ) jest założony? Jeżeli nie to wszystko mogło się dostać do dyszy.

Tak jest założony. Montowałem zgodnie z instrukcją i ten też założyłem.
  • Helpful post
    Sniezynka
    Level 32  
    Najczęstszą przyczyną złej pracy dyszy jest osadzający się kamień w jej wnętrzu .
    Starą dyszę zanurz w occie na ok. półgodziny i spróbuj ponownie , a jeszcze delikatnie przeczyść otwór wylotowy dyszy.
    wlodek04
    Level 8  
    Sniezynka wrote:
    Najczęstszą przyczyną złej pracy dyszy jest osadzający się kamień w jej wnętrzu .
    Starą dyszę zanurz w occie na ok. półgodziny i spróbuj ponownie , a jeszcze delikatnie przeczyść otwór wylotowy dyszy.

Dzięki wielkie, starą dyszę zanurzyłem, poczekam i zobaczę. Tyle że nowa dysza po trzech godzinach pracy nie mogła się zakamienić. Przeczyściłem też filtr na wejściu wody, był zapchany - może to pomoże. Sprawdzę jutro
    wlodek04
    Level 8  
    Bardzo dziękuję za pomoc. Nowa lanca/dysza działa bez problemu. Pewnie po "odblokowaniu" filtra jest już właściwe ciśnienie i przepływ wody.
    Starą rozkręciłem (jak na ruskiej instrukcji). Części są po prostu wyrobione, kulka opadła zbyt nisko i wyrobiła się uszczelka na której opiera się półkolista końcówka dyszki i sie nie kreci tylko blokuje w jednej pozycji. Kupię repair kit (jeśli dostępny) i wymienię. Jak nie dostanę to pokombinuję z "podkładkami" z twardego plastyku.