Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio + tablet czy radio 2din z androidem

adamar93 13 Maj 2017 23:23 3807 3
  • #1 13 Maj 2017 23:23
    adamar93
    Poziom 9  

Jestem w trakcie przesiadki na inne auto (z Renault Clio II na Mercedesa W203 sport coupe) i szukam najlepszego rozwiązania pod moje wymagania.
    Aktualnie miałem tablet Nexus 7, którego używałem jako nawigacji oraz do odtwarzania muzyki z equalizerem ViperFX, a także do zbierania statystyk z przebytych tras. Dźwięk z tabletu przesyłany był do bezprzewodowego odbiornika bluetooth, a on podłączony do radia Clarion CZ-101 za pomocą złącza AUX. Radio podłączone pod wzmacniacz Hertz HCP 2, a do niego głośniki Hertz EV 165 w wygłuszonych drzwiach. Do sterowania muzyką podczas jazdy i przełączaniem pomiędzy nawigacją a odtwarzaczem używałem mini gamepada na bluetooth Modecom Volcano VR mini, do którego napisałem aplikację obsługującą zdarzenia wciśnięcia przycisków oraz różne dodatki, jak np. dostosowywanie głośności muzyki do prędkości samochodu. Jak na moje wymagania, całość działała naprawdę dobrze i jakość dźwięku też była dla mnie odpowiednia.

Teraz jednak w drugim aucie chciałbym dodatkowo zamontować kamerę cofania i w związku z tym potrzebuję jakiegoś monitora. Nie chcę do tego wykorzystywać tableta, ponieważ używam na nim domyślnego ROMu i nie mam opcji jednoczesnego ładowania i podłączenia urządzeń usb, a na baterii za długo nie wytrzyma (zresztą nawet pod ładowarką 2.4A w czasie jazdy potrafi się rozładowywać). Testowałem wiele ROMów i niestety z każdym miałem różne problemy ze stabilnością, najczęściej zrywanie połączenia z internetem, problemy z bluetooth i czasami zawieszanie się aktualnie włączonej aplikacji. Wtedy jedynie restart urządzenia pomagał, a podczas jazdy to nie było wygodne. Teraz na domyślnym ROMie jest ok, dlatego na tym tablecie nie chcę nic zmieniać.

W związku z tym zastanawiam się nad chińskimi radiami 2din z androidem, byłoby to połączenie radia i tabletu w jednym urządzeniu, a poza tym miałoby wejście AV in do kamery. Wszystko niby super, ale interesuje mnie kilka spraw, na które nie znalazłem odpowiedzi.
    1) Zasilanie bateryjne - czy takie radia je posiadają? Co się stanie, jeśli najpierw przekręcę stacyjkę na pierwszy stopień, żeby włączyć radio a chwilę później odpalę silnik? Radio się zacznie restartować czy podtrzyma swoje działanie?
    2) Czy włączenie kamery spowoduje wyłączenie muzyki, czy wszystko nadal będzie grać?
    3) Jakość dźwięku - pewnie nie jest najlepsza, więc czy wzmacniacz uratuje sytuację, czy raczej nie powinienem się tego spodziewać?

Podsumowując:
    - Potrzebuję czegoś z systemem Android (może to być radio, może to być tablet).
    - Musi być możliwie najlepsza jakość dźwięku z wieloma ustawieniami korektora graficznego (ViperFX na tablecie + podbicie basu w Clarionie CZ-101 było dla mnie ok).
    - Możliwość podłączenia kamery tak, aby włączenie kamery nie spowodowało wyłączenia muzyki.
    * Mile widziane złącze AUX i AV in z tyłu radia, aby zminimalizować liczbę widocznych kabli.
    ** Brak problemu rozładowywania się tabletu podczas ładowania go podczas jazdy.

Proszę o Waszą pomoc w wyborze i propozycje.
    Z góry dziękuję

0 3
  • #2 14 Maj 2017 08:58
    yanes
    Poziom 23  

Chińczycy robią masę różnego rodzaju stacji multimedialnych, dedykowanych do konkretnego modelu.Większość na androidzie ale mają tylko pamięć RAM 1 GB , wydaje mi się to za mało.Za taka stację trzeba zapłacić 300 dolarów i jest to loteria ,czy będzie pasować , jak długo pochodzi.Sam miałem zamiar kupić takie coś do Skody ale się waham i jak kupie to raczej takie coś , na próbę https://pl.aliexpress.com/item/Junsun-6-86-Ca...ion-fhd-1080p-Video-recorder/32804524695.html

0
  • #3 14 Maj 2017 10:52
    adamar93
    Poziom 9  

yanes napisał:
    Chińczycy robią masę różnego rodzaju stacji multimedialnych, dedykowanych do konkretnego modelu.Większość na androidzie ale mają tylko pamięć RAM 1 GB , wydaje mi się to za mało.Za taka stację trzeba zapłacić 300 dolarów i jest to loteria ,czy będzie pasować , jak długo pochodzi.Sam miałem zamiar kupić takie coś do Skody ale się waham i jak kupie to raczej takie coś , na próbę https://pl.aliexpress.com/item/Junsun-6-86-Ca...ion-fhd-1080p-Video-recorder/32804524695.html

Całkiem ładnie to się prezentuje, a przynajmniej nie trzeba zbytnio kombinować z montażem :) Tylko wg mnie ten sprzęt nie jest warty swojej ceny... oraz trochę przeraziło mnie zdanie "Because the device UI is a customized version, the device can only download the software, but can not uninstall, please note". Szczerze mówiąc w tej cenie chyba wolałbym kupić zwykły o wiele mocniejszy tablet, np. taki (8 rdzeni +4GB RAM), a za pozostałe pieniądze dokupić zwykły monitor do kamery cofania. Trzeba wtedy będzie trochę pokombinować z montażem, ale efekt może być lepszy.

0
  • #4 18 Maj 2017 21:10
    kolibercio
    Poziom 17  

Nie polecam tych wszystkich radii na Androidzie. Raz to że strasznie się zacinają a dwa, jakość dźwięku jest okropna. Znacznie lepsza opcja to właśnie tablet podłączony przez Aux lub Bluetooth.

0