Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadająca jakość sygnału mux-1 mux-2 mux-3

26 Maj 2017 08:46 1419 7
  • Poziom 9  
    Witam użytkowników,
    mam problem z odbiorem tv cyfrowej, Jednego dnia nie ma problemu, a czasami nie da się oglądać bo tak klatkuje obojętnie na jaki mux..
    moja antena to ANTENA SzEROKOPASMOWA TELMOR DIGITMAX HD 25dB
    odbiór z miejscowości Wielowieś 44-187 (skrzyżowanie obok kościoła)
    Antena próbowana w 2 kierunkach,
    kierunek Katowice Kosztowy (odległość ok 57) moc sygnału 90-95%
    czasowe problemy z jakością wszystkich mux ( poziom błędów skacze od 0 do 100 co uniemożliwia oglądanie)
    kierunek Opole Chrzelice, odległość około 62 KM, moc sygnału nigdy nie spadła poniżej 100%
    czasowe problemy z klatkowaniem ( poziom błędów skacze od 0 do 100 co uniemożliwia oglądanie)
    Kabel wymieniony na nowy odpowiedni do odbioru, bezpośrednio na odbiornik TV Samsung UE40ES6100,
    sam już nie wiem czy antena to jakiś bubel czy zakłócenia pochodzą z nadajników GSM które są zamontowane na wieży kościelnej kilkadziesiąt metrów ode mnie czy jak podejść do tego problemu. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 40  
    Prz mocy prawie 100% wynika, że antena jest za mocna.
    Spróbuj z anteną bez zainstalowanego wzmacniacza.
  • Poziom 14  
    Witam proponuje zdemontować wzmacniacz,a w to miejsce zamontować symetryzator antenowy.
  • Poziom 40  
    Może być.
    Musi być na kanały 6-60 lub 6-69.
    Musisz wymontować płytkę wzmacniacza, wstawić w jej miejsce płytkę symetryzatora oraz wymienić wtyk po stronie TV, gdzie jest teraz podłączony zasilacz na zwykły wtyk antenowy (bez zasilacza).
  • Poziom 9  
    Hm albo jako że nie mam w pobliżu żadnego sklepu z takimi częściami kupie najtańsza antenę kierunkową pasywną. Zastanawia mnie tylko to że odległość jest dość znaczna a tu antena bez wzmacniacza:)
  • Poziom 40  
    Jeśli moc sygnału jest prawie 100%, to TV może być przesterowany.
    Przy odbiorze cyfrowym najważniejsza jest jakość sygnału (a z tą masz problem) a nie moc sygnału.
  • Poziom 37  
    oko89 napisał:
    moja antena to ANTENA SzEROKOPASMOWA TELMOR DIGITMAX HD 25dB

Heniek56 napisał:
    proponuje zdemontować wzmacniacz,a w to miejsce zamontować symetryzator antenowy

Może być z tym problem, bo wymaga to rozebrania całej anteny i ogólnodostępne symetryzatory mogą nie pasować (Telmor produkuje symetryzatory dedykowane do anten typu ASR).
    oko89 napisał:
    sam już nie wiem czy antena to jakiś bubel czy zakłócenia pochodzą z nadajników GSM które są zamontowane na wieży kościelnej kilkadziesiąt metrów ode mnie

Antena nie jest bublem, tylko źle dobrana. Na kościele jest chyba LTE T-Mobile, a na poczcie LTE Sferii, więc stosując wzmacniacz przesterowujesz głowicę telewizora.
    Poczytaj -> https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3045446.html