Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen C5 III - przestały działać czujniki parkowania tył

27 Maj 2017 17:20 3414 8
  • Poziom 14  
    Witam, od niedawna mam C5 III , ostatnio wymieniał mechanik sprzęgło bo trochę szumiało jak wciskałem sprzęgło. I co się okazuje że niedawno cofam autem a tu po włączeniu wstecznego nie ma sygnału asystenta parkowania ,czujniki z tyłu też nie działają ,komputer nie zgłasza żadnych błędów ,zatem nabyłem lexię na znanym portalu aukcyjnym , odpalam diagbox (oczywiście błędów zero) wchodzę do kodowania ręcznego a tam tylko mam z czujników opcje "wspomaganie parkowania przodem" a gdzie moje tylne czujniki jak mogły nagle zniknąć? czy możliwe że coś mechanik "uwalił" jak wymieniał sprzęgło?

będę wdzięczny za podpowiedzi ,bo jak nic nie wymyślę to czeka mnie ASO :-( ,masakra.
  • Poziom 14  
    światła od wstecznego też nie działają :-(
  • Poziom 43  
    No to wepnij wtyk czujnika
  • Poziom 14  
    andrzej20001 napisał:
    No to wepnij wtyk czujnika

a wiesz gdzie to jest ? :-)

PS. mechanik wymieniał mi sprzęgło może coś urwał albo nie podłączył
  • Poziom 43  
    Pomśl co realizuje wsteczny. I co powinno włączyć światło Cofania. Dzizus po co lexia??? Mózgu użyj
  • Poziom 14  
    Nie no Andrzej! , dzięki za super wskazówki i poradę!!. Tak muszę użyć mózgu.
    To będzie strzał w 10.
  • Poziom 14  
    wacmean napisał:
    Podjedź do tego mechanika i niech poprawi to czego nie zrobił... wypiął ci kostkę uruchamiającą światła cofania przy biegu wstecznym i już jej nie wsadził

a sam nie mogę? gdzie ta kostka jest?