Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

potrzebuje algorytm lini do pakowania

29 Jul 2005 12:25 2198 4
    User removed account
    User removed account  
    AWaldi
    Level 13  
    Mogę Ci pomóc.
    Mam pewne doświadczenie z rozlewem na linii rozlewniczej piwa. Lecz na jednym sterowniku raczej tego nie zrobisz.
    Napisz, co to ma być.

Pozdro Waldi
    falkow
    Level 11  
    Witam

koncepcje zdecydowanie pogladowa przedstawiam w zalaczonym rysunku
    jesli mozna to prosze o wszelkie uwagi na ten temat.

pozdrawiam

Falkow
    AWaldi
    Level 13  
    Witam
    Każda linia pakująca, rozlewnicza itd. różni Sie od siebie.
    Mogę Ci opisać Np: linie rozlewnicza butelkową, puszkową, lub kegową.

Linia butelkowa ma kilkanaście maszyn, sterowanych każda za pomocą PLC.
    Wymienię Ci maszyny rozmieszczone w kolejności na linii butelkowej od miejsca włożenia pustych butelek do miejsca spakowania pełnych.
    Pierwsza maszyną jest:
    • Transporter palet z Depaletyzatorem oraz magazynem palet jest to maszyna do rozpakowania skrzynek z palety na transporter skrzynek. Depaletyzatory są bardzo różne w zależności od wydajności i metody rozpakunku, oraz stopnia zaawansowania technicznego.
    • Następną maszyną są transportery skrzynek, butelek przesyłające skrzynki z butelkami pustymi i pełnymi, oraz same butelki przez poszczególne maszyny
    • Następna to Wyładowarka wyładowująca butelki ze skrzynek i układająca na transportery butelek, które prowadzą butelki do myjki butelek.
    • Myjka Butelek to maszyna potężnych gabarytów pakująca butelki w kosze i myjąca je. Butelki po umyciu są praktycznie sterylne
    • Następną maszyną jest kontroler pustych butelek, który jest bardzo zaawansowaną maszyną pod względem elektroniki. Spokojnie można powiedzieć tak. „Pokarz mi butelkę a pokarze Ci, że jest zabrudzona lub źle wykonana”.
    • Po kontroli butelki wchodzą na maszynę Rozlewającą. Są to maszyny sterylne lejące po okręgu i zarazem kapslujące lub zakręcające itd. Proces nalewu jest uzależniony od produktu i budowy maszyny.
    • Następną maszyną jest Etykieciarka. Przykleja ona etykiety na butelkę w różnych wzorach.
    • Następną jest Załadowarka. Jest to bliźniak Wyładowarki pracujący odwrotnie.
    • Następną maszyną jest Paletyzator. Jest to bliźniak Depaletyzatora pracujący odwrotnie.
    To nie jest wszystko są jeszcze w zależności od procesu rozlewu i produktu, kontrolery opakowań jakości produktu, pasteryzatory tunelowe i w przepływie, urządzenia znakujące, monitorujące itd.
    Nie opisywałem szczegółowo od strony technicznej poszczególnych maszyn gdyż nie wiem, co Cię interesuje.
    Prześlę jeszcze Ci rysunek poglądowy takiej linii.
    Proszę o konkretne pytania.

Pozdro Waldi
    falkow
    Level 11  
    witam

to moglbym Cie prosic o rysunek pogladowy tej lini?

podaje ewentualnie emaila: falkow8(malpa)gmail.com

pozdrawiam