logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

EIZO FlexScan F56 - brak WN, problem z tranzystorem 2SK2847 i kondensatorem

hubert7063 29 Lip 2005 13:25 1595 3
REKLAMA
  • #1 1691215
    hubert7063
    Poziom 15  
    Posty: 173
    Pomógł: 12
    Ocena: 17
    Witam,
    Problem jest taki, że nie ma WN, budowa monitora jest taka, że oddzielnie jest odchylanie H zrealizowane na tranzystorku 2SC5244 i tu wszystko jest ok, oraz WN i tu nie jest już wszysko ok..., tzn. tak: tranzystor końcowy ( 2SK2847 ) jest ok( podstawiałem), jeśli wyjmę go to na D jest ok 124 a na bramkę przychodzi piękny impuls , jeśli podepnę żarówkę, świeci się ładnie, ale kiedy wkładam tranzystor, impuls ginie, a właściwie z ładnego prostokątnego, zamienia się w jakiś taki śladowy coś na kształt delikatnej szpileczki, na D nieznacznie podnośi się napięcie do ok 136 V, trafo niby jakoś tam pracuje delikatnie , bo np na ostrości pojawia się jakieś śmieszne sto parę V, na anodzie kineskopu ok 300V, więc trafo niby powinno być raczej też ok. co znalazłem tylko to to, że wyschnięty był kondensator od napięcia zasilającego trafo WN ( inne powyciągałem, pomierzyłem, i są ok), jest to 680 µF/160, nie miałem takiego ale zlepiłem z 3 innych napewno dobrych uzyskując taką samą pojemność, jednak nic się nie polepszyło..., może ma ktoś jakieś sugestie, lub miał podobny przypadek, bo mnie chwilowo brakło już pomysłów do czego sie przyczepić.
    Pozdrawiam,
    hubert.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 1691300
    lisek
    Serwisant RTV
    Posty: 39881
    Pomógł: 6338
    Ocena: 6855
    użyj opcji SZUKAJ ( z prawej strony na stronie gł.Monitory)
    wpisz : F56
    jest mnóstwo postów
    na 9x% trafo FBT
    przedzwoń miernikiem na omach ssawka - pin14/15
    jak poj.zaniżona lub kohmy >> fbt TRUP i.....
    bedziesz miał "jasnośc" w temacie

    EIZO F56 MA1785 ( FBT : MSU1FUS17 )
    ma w srodku 2 kondki rzędu 2,5-4nF WN ( fabryka pisze ,że 1,5nF)
    nie wiem dlaczego ale pada zawsze jeden ten dolny...pin14
    np. fajka anody-pin15 rzędu 1nF
    fajka ...-pin14 ok.2,7-3,5nF

    min.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic287603.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic98016.html

    itd...

    oczywiście diody, RC w lini sprawdziłeś ?
    Cytat:
    FBT . MSU1FUS17.
    Pin 14 - Anode 1497pF
    Pin 15 - Anode 1503pF
  • REKLAMA
  • #3 1691689
    hubert7063
    Poziom 15  
    Posty: 173
    Pomógł: 12
    Ocena: 17
    Wielkie dzięki za konkretną i trafną podpowiedź, miałeś rację, uszkodzone trafo, a dokładnie tak jak pisałeś przebity kondensatorek na wyjściu WN.
    pozdrawiam,
    hubert.
  • #4 1691781
    lisek
    Serwisant RTV
    Posty: 39881
    Pomógł: 6338
    Ocena: 6855
    to są dobre monitory ... ale z wadą FBT!!!!
    pozdrawiam EIZO FlexScan F56 - brak WN, problem z tranzystorem 2SK2847 i kondensatorem
REKLAMA