Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DeWalt - gorszy w Castoramie? - Wkrętarka w Casto jest tańsza ale ma inny symbol

BundyPL 06 Jun 2017 11:44 6678 3
    BundyPL
    Level 10  
    Witam

Kiedyś przypadkiem trafiłem na dyskusję na forum o tym, że niektóre produkty (tak ogólnie) dla marketów są gorszej jakości. Ktoś też zasugerował, że są one odrobinę inaczej oznaczone. Teraz chciałem kupić wkrętarkę - padło na DCD776C2. Znalazłem ją też na stronie Castoramy - sporo taniej - ale się okazuje, że ma oznaczenie DCD776C2-QW.

No i teraz nie wiem czy to ta sama wkrętarka czy inna. Na stronie producenta nie ma produktu z taką końcówką. Czy ktoś się może orientuje co to QW na końcu oznacza?

Pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Kamilpl123
    Level 15  
    Witaj, czasami jest tak że narzędzia które idą do marketów są "okrojone". Więc może i tak jest w tym przypadku czy coś, nie wiem. Np szlifierki które normalnie mają układ np soft startu, w wersjach marketowych go nie posiadają ( taki przykład ).
    BundyPL
    Level 10  
    Koniec końców kupiłem w Castoramie - 568zł vs 720zł mnie przekonało. Sprawdziłem też, że sama wkrętarka ma takie same oznaczenia jak na stronie producenta - czyli DCD776. Jedynie na kartonie jest dodatkowe C2-QW (czyli razem DCD776C2-QW) - to C2 oznacza, w pakiecie znajdują się 2 baterie. Niestety nic nie napisali co oznacza QW. No cóż - liczę na to, że producent nie dałby badziewia bo przecież jak się zepsuje za 2 lata to nie będę mówił, że się wkrętarka z Castoramy zepsuła tylko, że się wkrętarka DeWalta zepsuła. I gdyby coś takiego było nagminne to całą renomę marki diabli by wzięli.
    Jacek1983rr
    Level 24  
    Na stronie dewalta możesz sobie przedłużyć bezpłatnie gwarancję z roku na trzy lata na wkrętarkę i ładowarkę gdyż baterie mają i tak tylko rok gwarancji. Błędnie Tobie się zdaje że masz dwa lata gwarancji masz tylko rok mimo iż jesteś użytkownikiem prywatnym. Osobiście jako sprzedający uważam że wybrałeś model ze złymi bateriami stosunkowo na niewiele sprzedanych urządzeń bardzo wiele wracało do reklamacji po roku czasu na baterie. O wiele lepsze są akumulatory 2Ah. Aby przedłużyć żywotność twoich baterii poczytaj instrukcję obsługi.