Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EGZAMIN ZAWODOWY E03 Technik Mechatronik E3 - CZERWIEC 2017

Jeru9999 15 Jun 2017 12:40 12735 97
IGE-XAO
    Jeru9999
    Level 1  
    Czesc :)
    Niedlugo egzamin E3 z mechatroniki . u mnie dokladnie 20 czerwiec teoria, 23 praktyka-proponuję w tym temacie umieszczać swoje uwagi i porady dotyczące części teoretycznej i praktycznej :D
  • IGE-XAO
    CurtisAFalkner
    Level 8  
    U nas w technikum, egzaminy są właśnie końcem czerwca, w tym roku sam przystępuje do egzaminu E3 i miło by było się coś dowiedzieć.
    Wojciech. wrote:
    Garry10657 wrote:
    Poprawki pewnie...

Być może, chociaż u mnie poprawki mieli za rok.
  • IGE-XAO
    Tarien
    Level 9  
    Tak egzamin w czerwcu i nie są to poprawki, poprawki są u nas w styczniu/lutym(może zależy to od CKE?, ja jestem pod Kraków).
    Teorie rzecz jasna każdy pisze 20, nie wiem jak z godzinami, ja praktykę dosyć późno bo dopiero 28. Duża liczba elementów na wykazie może wskazywać, że będą dwa ćwiczenia, plc i elektropneumatyka. Chociaż w to wątpię bo jest tylko 1 przekaźnik. Praktyką się nie martwię jesteśmy dobrze o ile nie bardzo dobrze przygotowani, programowaliśmy nawet w 2 klasie MPS-y co też dobrze nam wychodziło. Zdawalność z roku na rok 100% przypadku, ażeby ktoś nie zdał praktyki nie było. Jedyny problem jaki może się pojawić to pytania przy dokumentacji, nieraz są słabo sprecyzowane np. czy cewka zaworu jest podłączona do zasilania (przewód + był do plc zaś - do zasilacz) i przez takie zagwozdki można się zgubić, jak i kiedyś w dokumentacji spotkałem się z nieopisanymi stykami przez co też niewiadomo jak wykonać pomiar (czy przyłożyć sondę do przycisku od strony zasilacza czy od plc). Co do ciekawostek to będą szare przewody :D. Różnie może być już z teorią, przerobiłem sobie testy z ostatnich lat (bo wiadomo pytania się powtarzają) i najmniej 25pkt więc tragedi nie ma jak i nie jest najlepiej, liczę przynajmniej na te 30pkt ale w ostateczności będzie dobrze jak wogóle zdam.
    Najbardziej martwią mnie pytania z elektryki wyłączniki nadprądowe, silniki szeregowe, bocznikowe itd. Liczę na jak największą ilość pytań z elektroniki bo to dobrze mi przychodzi.

Dodano po 24 [minuty]:

Jeszcze do teori, będzie zapewne:
    Podpięcie 2 kontaktronów,
    1 czujnika optycznego,
    2 siłowników (jeden jednostronnego działania, drugi dwustronnego),
    plc,
    przekaźnik,
    szare przewody sygnałowe,
    zawor 5/2 sterowany dwustronnie, 3/2 jednostronnie oba elektrycznie rzecz jasna,
    przycisk monostabilny i bistabilny,
    dwie lampki czerwona, zielona,
    i to tyle co zapamiętałem, pozdrawiam i życzę powodzenia.
    SamiDoll
    Level 9  
    O której godzinie piszecie teorie?
    Tarien
    Level 9  
    O 10:00, praktyka 9 lub 15. Ja akurat 9:00.
    CurtisAFalkner
    Level 8  
    Niestety, w 2 klasie nie powinno być programowania, jedyne co mamy zrobić to zmontować układ którego nawet nie załączymy. Ja trochę o teorię się martwię, z tych próbnych miałem 19-27 pkt.
    Teorie mam o 10 praktykę 27 o 9.
    Tarien wrote:
    Praktyką się nie martwię jesteśmy dobrze o ile nie bardzo dobrze przygotowani, programowaliśmy nawet w 2 klasie MPS-y co też dobrze nam wychodziło.
    Tarien
    Level 9  
    Wiem o tym, że nie powinno być programowania, ale po pół roku budowania układów można już je budować na "ślepo" więc nie widzę sensu marnowania czasu na coś prostego co już umiem a wolę przyłożyć się do bardziej wymagających rzeczy.
    Tarien
    Level 9  
    Wojciech. wrote:
    My tam dopiero programowanie zaczeliśmy w 3 klasie,.

My w połowie 2 :D
    SamiDoll
    Level 9  
    Pisze ktoś może 20.06 o godzinie 8?
    Tarien
    Level 9  
    Ty o tej piszesz ?Jesli mozesz podaj info co bedzie.
    SamiDoll
    Level 9  
    Własnie nie, ja o 10 pisze i tak samo prosiłbym o info.
    Praktyke mam 29, prosiłbym o info, schemat, jakie odpowiedzi tak/nie itp
    Tarien
    Level 9  
    Ja mam praktykę 28 więc mogę ci napisać co było.
    LipniarzWV
    Level 9  
    Ja praktykę też 29 także słyszałem że będzie PLC więc chyba potwierdzone info :)
    Jak tam nastroje przed jutrzejszym egzaminem?
    elgipedegje
    Level 2  
    U mnie większość próbnych zdana na 60-70 procent. Mam małą wiedzę z technologii i materiałów ... ehhh ma ktoś może cieakwe linki do opracowań ?
    elgipedegje
    Level 2  
    Kolego na którą godzinę masz teorie?[/quote]
    Dzięki wielkie za materiały :D .
    Teoria o godzinie dziesiątej, zobaczymy jak pójdzie :D
    LipniarzWV
    Level 9  
    To powodzenia nam wszystkim :)

Tutaj jeszcze fajna strona do testów
    Link
    zZzenek
    Level 8  
    Ja piszę teorię jutro o 8 jeśli będę miał czas to podrzucę parę pytań ;)
    LipniarzWV
    Level 9  
    zZzenek wrote:

Byłbym wdzięczny :)
    elgipedegje
    Level 2  
    zZzenek wrote:

Ja również :D
    Tymczasem strona przeładowana- dobrze, że w południe je robiłem :D
    LipniarzWV
    Level 9  
    zZzenek wrote:
    Jakby co czekamy i trzymam kciuki :)
    zZzenek
    Level 8  
    Sprzęgło elastyczne kłowe, cięcie plazmą, lutowanie, połączenie rozłączne, kondensator, struganie, wyciąganie bezpiecznika, przekładnia maltańska, rozdzielacz 5/3, nakrętka koronowa, cięcie przewodów pneumatycznych, dobór kilku wartości z tabeli, przekaźnik czasowy, zwykły przekaźnik , zgrzewanie liniowe, sterowanie obrotami silnika. Tyle pamiętam.
    LipniarzWV
    Level 9  
    zZzenek wrote:
    Sprzęgło elastyczne kłowe, cięcie plazmą, lutowanie, połączenie rozłączne, kondensator, struganie, wyciąganie bezpiecznika, przekładnia maltańska, rozdzielacz 5/3, przekładnia koronowa, cięcie przewodów pneumatycznych, dobór kilku wartości z tabeli, przekaźnik czasowy, zwykły przekaźnik , zgrzewanie liniowe, sterowanie obrotami silnika. Tyle pamiętam.

Dzieki wielkie
    zZzenek
    Level 8  
    Według mnie egzamin był łatwy, skończyłem po 15 minutach. Wynik 32/40. Pisał już ktoś? Na 16 osób zdali wszyscy.
    Tarien
    Level 9  
    Według mnie też był ok, ile mam punktow niewiem . Niech ktos podesle zdjecia.
    zZzenek
    Level 8  
    Tarien wrote:
    Według mnie też był ok, ile mam punktow niewiem . Niech ktos podesle zdjecia.

Czego zdjęcia? Ja miałem tylko automatycznie podliczone bo mieliśmy na komputerze 😉