Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EGZAMIN ZAWODOWY E03 Technik Mechatronik E3 - CZERWIEC 2017

15 Cze 2017 12:40 12258 97
  • Poziom 1  
    Czesc :)
    Niedlugo egzamin E3 z mechatroniki . u mnie dokladnie 20 czerwiec teoria, 23 praktyka-proponuję w tym temacie umieszczać swoje uwagi i porady dotyczące części teoretycznej i praktycznej :D
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 8  
    U nas w technikum, egzaminy są właśnie końcem czerwca, w tym roku sam przystępuje do egzaminu E3 i miło by było się coś dowiedzieć.
    Wojciech. napisał:
    Garry10657 napisał:
    Poprawki pewnie...

Być może, chociaż u mnie poprawki mieli za rok.
  • Poziom 9  
    Tak egzamin w czerwcu i nie są to poprawki, poprawki są u nas w styczniu/lutym(może zależy to od CKE?, ja jestem pod Kraków).
    Teorie rzecz jasna każdy pisze 20, nie wiem jak z godzinami, ja praktykę dosyć późno bo dopiero 28. Duża liczba elementów na wykazie może wskazywać, że będą dwa ćwiczenia, plc i elektropneumatyka. Chociaż w to wątpię bo jest tylko 1 przekaźnik. Praktyką się nie martwię jesteśmy dobrze o ile nie bardzo dobrze przygotowani, programowaliśmy nawet w 2 klasie MPS-y co też dobrze nam wychodziło. Zdawalność z roku na rok 100% przypadku, ażeby ktoś nie zdał praktyki nie było. Jedyny problem jaki może się pojawić to pytania przy dokumentacji, nieraz są słabo sprecyzowane np. czy cewka zaworu jest podłączona do zasilania (przewód + był do plc zaś - do zasilacz) i przez takie zagwozdki można się zgubić, jak i kiedyś w dokumentacji spotkałem się z nieopisanymi stykami przez co też niewiadomo jak wykonać pomiar (czy przyłożyć sondę do przycisku od strony zasilacza czy od plc). Co do ciekawostek to będą szare przewody :D. Różnie może być już z teorią, przerobiłem sobie testy z ostatnich lat (bo wiadomo pytania się powtarzają) i najmniej 25pkt więc tragedi nie ma jak i nie jest najlepiej, liczę przynajmniej na te 30pkt ale w ostateczności będzie dobrze jak wogóle zdam.
    Najbardziej martwią mnie pytania z elektryki wyłączniki nadprądowe, silniki szeregowe, bocznikowe itd. Liczę na jak największą ilość pytań z elektroniki bo to dobrze mi przychodzi.

Dodano po 24 [minuty]:

Jeszcze do teori, będzie zapewne:
    Podpięcie 2 kontaktronów,
    1 czujnika optycznego,
    2 siłowników (jeden jednostronnego działania, drugi dwustronnego),
    plc,
    przekaźnik,
    szare przewody sygnałowe,
    zawor 5/2 sterowany dwustronnie, 3/2 jednostronnie oba elektrycznie rzecz jasna,
    przycisk monostabilny i bistabilny,
    dwie lampki czerwona, zielona,
    i to tyle co zapamiętałem, pozdrawiam i życzę powodzenia.
  • Poziom 8  
    O której godzinie piszecie teorie?
  • Poziom 9  
    O 10:00, praktyka 9 lub 15. Ja akurat 9:00.
  • Poziom 8  
    Niestety, w 2 klasie nie powinno być programowania, jedyne co mamy zrobić to zmontować układ którego nawet nie załączymy. Ja trochę o teorię się martwię, z tych próbnych miałem 19-27 pkt.
    Teorie mam o 10 praktykę 27 o 9.
    Tarien napisał:
    Praktyką się nie martwię jesteśmy dobrze o ile nie bardzo dobrze przygotowani, programowaliśmy nawet w 2 klasie MPS-y co też dobrze nam wychodziło.
  • Poziom 9  
    Wiem o tym, że nie powinno być programowania, ale po pół roku budowania układów można już je budować na "ślepo" więc nie widzę sensu marnowania czasu na coś prostego co już umiem a wolę przyłożyć się do bardziej wymagających rzeczy.
  • Poziom 9  
    Wojciech. napisał:
    My tam dopiero programowanie zaczeliśmy w 3 klasie,.

My w połowie 2 :D
  • Poziom 8  
    Pisze ktoś może 20.06 o godzinie 8?
  • Poziom 9  
    Ty o tej piszesz ?Jesli mozesz podaj info co bedzie.
  • Poziom 8  
    Własnie nie, ja o 10 pisze i tak samo prosiłbym o info.
    Praktyke mam 29, prosiłbym o info, schemat, jakie odpowiedzi tak/nie itp
  • Poziom 9  
    Ja mam praktykę 28 więc mogę ci napisać co było.
  • Poziom 8  
    Ja praktykę też 29 także słyszałem że będzie PLC więc chyba potwierdzone info :)
    Jak tam nastroje przed jutrzejszym egzaminem?
  • Poziom 2  
    U mnie większość próbnych zdana na 60-70 procent. Mam małą wiedzę z technologii i materiałów ... ehhh ma ktoś może cieakwe linki do opracowań ?
  • Poziom 2  
    Kolego na którą godzinę masz teorie?[/quote]
    Dzięki wielkie za materiały :D .
    Teoria o godzinie dziesiątej, zobaczymy jak pójdzie :D
  • Poziom 8  
    To powodzenia nam wszystkim :)

Tutaj jeszcze fajna strona do testów
    Link
  • Poziom 7  
    Ja piszę teorię jutro o 8 jeśli będę miał czas to podrzucę parę pytań ;)
  • Poziom 8  
    zZzenek napisał:

Byłbym wdzięczny :)
  • Poziom 2  
    zZzenek napisał:

Ja również :D
    Tymczasem strona przeładowana- dobrze, że w południe je robiłem :D
  • Poziom 8  
    zZzenek napisał:
    Jakby co czekamy i trzymam kciuki :)
  • Poziom 7  
    Sprzęgło elastyczne kłowe, cięcie plazmą, lutowanie, połączenie rozłączne, kondensator, struganie, wyciąganie bezpiecznika, przekładnia maltańska, rozdzielacz 5/3, nakrętka koronowa, cięcie przewodów pneumatycznych, dobór kilku wartości z tabeli, przekaźnik czasowy, zwykły przekaźnik , zgrzewanie liniowe, sterowanie obrotami silnika. Tyle pamiętam.
  • Poziom 8  
    zZzenek napisał:
    Sprzęgło elastyczne kłowe, cięcie plazmą, lutowanie, połączenie rozłączne, kondensator, struganie, wyciąganie bezpiecznika, przekładnia maltańska, rozdzielacz 5/3, przekładnia koronowa, cięcie przewodów pneumatycznych, dobór kilku wartości z tabeli, przekaźnik czasowy, zwykły przekaźnik , zgrzewanie liniowe, sterowanie obrotami silnika. Tyle pamiętam.

Dzieki wielkie
  • Poziom 7  
    Według mnie egzamin był łatwy, skończyłem po 15 minutach. Wynik 32/40. Pisał już ktoś? Na 16 osób zdali wszyscy.
  • Poziom 9  
    Według mnie też był ok, ile mam punktow niewiem . Niech ktos podesle zdjecia.
  • Poziom 7  
    Tarien napisał:
    Według mnie też był ok, ile mam punktow niewiem . Niech ktos podesle zdjecia.

Czego zdjęcia? Ja miałem tylko automatycznie podliczone bo mieliśmy na komputerze 😉