Witam
Mam problem ze sterowaniem silnikiem radiowym rolety zewnętrznej. Problem wygląda następująco - po załączeniu zasilania silnik lekko porusza roletą dół-góra więc wszystko ok, kiedy na nadajniku (DC169) nacisnę przycisk DÓŁ roleta opuszcza się (z położenia maksymalnego otwarcia) ale kiedy chcę zatrzymać ją w trakcie opuszczania przez naciśnięcie STOP na nadajniku roleta nie reaguje tylko zamyka się całkowicie. Po zamknięciu nie można już jej podnieść, nie reaguje na nadajnik. Kiedy ponownie wył/zał. zasilanie rolety i nacisnę GÓRA na nadajniku, roleta podnosi się ale również nie można jej zatrzymać w trakcie podnoszenia, zatrzymuje się dopiero po maksymalnym otwarciu. Z tej pozycji maksymalnie otwartej roleta ponownie nie reaguje na nadajnik, nie można jej opuścić.
Sytuacja taka nie jest tylko w skrajnych położeniach rolety. Na próbę w trakcie opuszczania się rolety wyłączyłem zasilanie aby zatrzymać roletę w połowie. Ponowne załączenie zasilania powoduje lekki ruch roletą góra-dól i po naciśnięciu na nadajniku przycisku DÓŁ roleta reaguje prawidłowo opuszcza się do maksymalnego zamknięcia ale nie można jej zatrzymać w trakcie opuszczania ani podnieść. To samo dzieje się kiedy z połowicznego położenia rolety dam GÓRA, otwiera się maksymalnie ale w trakcie otwierania nie można jaj zatrzymać ani potem opuścić.
Wygląda na to jakby sterownik radiowy silnika rolety reagował tylko na pierwsze naciśnięcie przycisku na nadajniku, a na kolejne sygnały z nadajnika już nie reaguje. Dopiero po wył/zał. zasilania reaguje na sygnał nadajnika ale tylko ten pierwszy, kolejne sygnały z nadajnika już ignoruje dopiero wył/zał zasilania resetuje ją.
Jest to silnik ze integrowanym sterownikiem radiowym.
Czy ktoś może spotkał się z takim problemem i może coś zasugerować?
Mam problem ze sterowaniem silnikiem radiowym rolety zewnętrznej. Problem wygląda następująco - po załączeniu zasilania silnik lekko porusza roletą dół-góra więc wszystko ok, kiedy na nadajniku (DC169) nacisnę przycisk DÓŁ roleta opuszcza się (z położenia maksymalnego otwarcia) ale kiedy chcę zatrzymać ją w trakcie opuszczania przez naciśnięcie STOP na nadajniku roleta nie reaguje tylko zamyka się całkowicie. Po zamknięciu nie można już jej podnieść, nie reaguje na nadajnik. Kiedy ponownie wył/zał. zasilanie rolety i nacisnę GÓRA na nadajniku, roleta podnosi się ale również nie można jej zatrzymać w trakcie podnoszenia, zatrzymuje się dopiero po maksymalnym otwarciu. Z tej pozycji maksymalnie otwartej roleta ponownie nie reaguje na nadajnik, nie można jej opuścić.
Sytuacja taka nie jest tylko w skrajnych położeniach rolety. Na próbę w trakcie opuszczania się rolety wyłączyłem zasilanie aby zatrzymać roletę w połowie. Ponowne załączenie zasilania powoduje lekki ruch roletą góra-dól i po naciśnięciu na nadajniku przycisku DÓŁ roleta reaguje prawidłowo opuszcza się do maksymalnego zamknięcia ale nie można jej zatrzymać w trakcie opuszczania ani podnieść. To samo dzieje się kiedy z połowicznego położenia rolety dam GÓRA, otwiera się maksymalnie ale w trakcie otwierania nie można jaj zatrzymać ani potem opuścić.
Wygląda na to jakby sterownik radiowy silnika rolety reagował tylko na pierwsze naciśnięcie przycisku na nadajniku, a na kolejne sygnały z nadajnika już nie reaguje. Dopiero po wył/zał. zasilania reaguje na sygnał nadajnika ale tylko ten pierwszy, kolejne sygnały z nadajnika już ignoruje dopiero wył/zał zasilania resetuje ją.
Jest to silnik ze integrowanym sterownikiem radiowym.
Czy ktoś może spotkał się z takim problemem i może coś zasugerować?