Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obrotomierz Romet Nie działa RR 50

20 Cze 2017 16:23 1926 14
  • Poziom 8  
    Witam Serdecznie od nie dawna stałem się posiadaczem Rometa rr 50 po zakupie dośc tanim nie działa obrotomierz , wiec pomyslałem akumulator rozładowany nie nadaje sie do niczego kupie nowy i tak zrobiłem wymieniłem i lekko wskazówka skacze od orotów do 1tys max i skacze jak zwariowana co moze byc przyczyna?

Dodano po 48 [minuty]:

ok mała aktualizacja do tego obrotomierza idą 3 kable czarno-żółty , zielony i czarny gdy te kable naciagne obrotomierz załapuje czyli luzne styki ?
  • Poziom 38  
    Co znaczy według ciebie naciągnę kable ?
    Aby obrotomierz działał musi mieć zasilanie i impulsy które zlicza, więc instalacja musi być sprawna.
  • Poziom 8  
    Ok problem rozwiozany ale, temat jeszcze nie do zamkniecia :) co było przyczyna ?
    styki na płytce poprawiłem na kablu od impulsów i śmiga az miło patrzeć .
    Korzystając z okazji miałem niby orginał zebatka przód 12 zębów i 47 tył zęby swoję już ujechały wiec zmieniłem na nowe z tym , że tył na 46 zebów a przód 17 fakt faktem zyskałem temu dłuższe biegi , problem w tym , że na 3 biegu licznik pokazuje 86 km/h a przy wbiciu 4 biegu moc automatycznie spada predkosc 65 to jest max , którą uzyskałem z górki , czy przesadziłem z tą zebatką zdawczą czy problem widnieje gdzieś indziej ? model motoroweru Romet rr 50
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Słyszysz czy silnik przeciążony. Zwiększyłeś prędkość 1.5 raza a ciąg Ci się zmniejszył 1.5 raza.
  • Poziom 8  
    no 4 bieg to teraz taki nadbieg co proponujesz?
  • Poziom 24  
    Ile Ci przedtem jechał 4 na maksa.
  • Poziom 8  
    no cisnol full obroty licznikowe 95

Dodano po 47 [sekundy]:

a teraz 4 wbijam obroty na 4/5 k męczarnia

Dodano po 47 [sekundy]:

a na 3 normalnie full obroty 86 + 4 wrzucam i 65
  • Poziom 24  
    Teraz by Ci poszedł 137.5 ale brakuje momentu
  • Poziom 8  
    czyli klapa ma sie rozumiec zebatki mają zostac cze zmniejszyc na 15 zebów zdawczą?
  • Poziom 24  
    Moim zdaniem na 12 albo 13. Tylną masz zmniejszono o 1co zwiekszyło ci prędkość o 2 procent.

Policze Ci dla 15. 15/12*(47/46)*95= 121.3 tyle by jechał, tylko czy silnik radzi?
  • Poziom 42  
    Obliczenia do dupy. Skoro przód zwiekszyles prawie nie zmieniając tyłu to prędkość musiała spaść. Przejedz się rowerem z dwoma przerzutkami i zaobserwuj jak to działa
  • Poziom 24  
    kortyleski napisał:
    Obliczenia do dupy. Skoro przód zwiekszyles prawie nie zmieniając tyłu to prędkość musiała spaść. Przejedz się rowerem z dwoma przerzutkami i zaobserwuj jak to działa
    Jak moje do dupy to ty napisz lepsze. Z przyjemnością ocenie.
  • Poziom 8  
    I probelmem rozwiązany :
    - zrobiłem fabrycznie bez kombinowania.