logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Obrotomierz Romet Nie działa RR 50

sagem173 20 Cze 2017 15:35 6966 14
REKLAMA
  • #1 16540951
    sagem173
    Poziom 9  
    Posty: 57
    Ocena: 8
    Witam Serdecznie od nie dawna stałem się posiadaczem Rometa rr 50 po zakupie dośc tanim nie działa obrotomierz , wiec pomyslałem akumulator rozładowany nie nadaje sie do niczego kupie nowy i tak zrobiłem wymieniłem i lekko wskazówka skacze od orotów do 1tys max i skacze jak zwariowana co moze byc przyczyna?

    Dodano po 48 [minuty]:

    ok mała aktualizacja do tego obrotomierza idą 3 kable czarno-żółty , zielony i czarny gdy te kable naciagne obrotomierz załapuje czyli luzne styki ?
  • REKLAMA
  • #2 16541831
    aaanteka
    Poziom 42  
    Posty: 7683
    Pomógł: 728
    Ocena: 1187
    Co znaczy według ciebie naciągnę kable ?
    Aby obrotomierz działał musi mieć zasilanie i impulsy które zlicza, więc instalacja musi być sprawna.
  • #3 16543831
    sagem173
    Poziom 9  
    Posty: 57
    Ocena: 8
    Ok problem rozwiozany ale, temat jeszcze nie do zamkniecia :) co było przyczyna ?
    styki na płytce poprawiłem na kablu od impulsów i śmiga az miło patrzeć .
    Korzystając z okazji miałem niby orginał zebatka przód 12 zębów i 47 tył zęby swoję już ujechały wiec zmieniłem na nowe z tym , że tył na 46 zebów a przód 17 fakt faktem zyskałem temu dłuższe biegi , problem w tym , że na 3 biegu licznik pokazuje 86 km/h a przy wbiciu 4 biegu moc automatycznie spada predkosc 65 to jest max , którą uzyskałem z górki , czy przesadziłem z tą zebatką zdawczą czy problem widnieje gdzieś indziej ? model motoroweru Romet rr 50
  • #5 16543946
    sagem173
    Poziom 9  
    Posty: 57
    Ocena: 8
    no 4 bieg to teraz taki nadbieg co proponujesz?
  • REKLAMA
  • #7 16543951
    sagem173
    Poziom 9  
    Posty: 57
    Ocena: 8
    no cisnol full obroty licznikowe 95

    Dodano po 47 [sekundy]:

    a teraz 4 wbijam obroty na 4/5 k męczarnia

    Dodano po 47 [sekundy]:

    a na 3 normalnie full obroty 86 + 4 wrzucam i 65
  • REKLAMA
  • #9 16543962
    sagem173
    Poziom 9  
    Posty: 57
    Ocena: 8
    czyli klapa ma sie rozumiec zebatki mają zostac cze zmniejszyc na 15 zebów zdawczą?
  • REKLAMA
  • #12 16544024
    kortyleski
    Poziom 43  
    Posty: 12265
    Pomógł: 957
    Ocena: 3849
    Obliczenia do dupy. Skoro przód zwiekszyles prawie nie zmieniając tyłu to prędkość musiała spaść. Przejedz się rowerem z dwoma przerzutkami i zaobserwuj jak to działa
  • #14 16545273
    stasiekb100
    Poziom 31  
    Posty: 2097
    Pomógł: 118
    Ocena: 454
    kortyleski napisał:
    Obliczenia do dupy. Skoro przód zwiekszyles prawie nie zmieniając tyłu to prędkość musiała spaść. Przejedz się rowerem z dwoma przerzutkami i zaobserwuj jak to działa
    Jak moje do dupy to ty napisz lepsze. Z przyjemnością ocenie.
  • #15 16902158
    sagem173
    Poziom 9  
    Posty: 57
    Ocena: 8
    I probelmem rozwiązany :
    - zrobiłem fabrycznie bez kombinowania.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z obrotomierzem w motorowerze Romet RR 50, który nie działał po zakupie. Po wymianie akumulatora obrotomierz zaczął lekko skakać, co sugerowało luźne styki. Po poprawieniu styków na kablu od impulsów obrotomierz zaczął działać prawidłowo. Użytkownik zmienił zębatki, co wpłynęło na prędkość maksymalną, jednak zauważył spadek mocy na 4 biegu. Dyskutowano o odpowiednich zębatkach oraz ich wpływie na osiągi motoroweru, a także o możliwościach tuningu silnika.
REKLAMA