Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung WF7452SUV - Pralka powoduje zadziałanie RCD

djlukas 29 Cze 2017 21:01 519 4
  • #1 29 Cze 2017 21:01
    djlukas
    Poziom 27  

Witam.

Czasami w różnych momentach cyklu prania pralka powoduje zadziałanie RCD. Rozebrałem i po pomiarach Rizol. różnych podzespołów doszedłem do silnika.

Pomierzyłem przewód z kostką i silnikiem po wypięciu z płyty głównej i mam oto wyniki:
    Samsung WF7452SUV - Pralka powoduje zadziałanie RCD

Proszę o potwierdzenie mojego stwierdzenia, że to silnik do wymiany. No chyba, że coś jest jeszcze w tym silniku o czym nie wiem i pomiar mi się przez coś zamyka.

0 4
  • #2 29 Cze 2017 23:26
    Arcus1977
    Poziom 21  

Sprawdź przyłącze przy silniku. Rozkręć go jeśli to możliwe. Oczyść z pyłu węglowego -szczególnie szczotkotrzymacze. A może są wycieki? Do roboty!!

0
  • #3 29 Cze 2017 23:48
    djlukas
    Poziom 27  

Od spodu jak zaglądałem to nie zauważyłem wycieków. Jutro go zdemontuję (jeżeli z tym nie ma większych problemów) i szczegółowo pooglądam. Wirnik ze szczotkami ma dobry pomiar kilka MegaOm.

0
  • #4 30 Cze 2017 23:17
    djlukas
    Poziom 27  

Niestety nic na oko nie znalazłem. Zrobiłem jeszcze raz pomiary wirnika i stojana, wirnik ok a stojan ma upływność do ziemi.
    Czy ktoś już spotkał się z takim problemem w tych silnikach? Da się to naprawić czy trzeba przewijać?

Chyba poszukam coś z demobilu na portalach aukcyjnych.

0
  • #5 31 Paź 2017 16:49
    djlukas
    Poziom 27  

Silnik rozebrałem, wyczyściłem dokładnie z grafitu ze szczotek i uzyskałem 20MΩ. Na razie pralka do dziś śmiga.

0