Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SMI43M15EU/73 - Silence PLUS wyrzuca różnicówkę oraz błąd E04.

kartofel 29 Cze 2017 23:45 1050 3
  • #1 29 Cze 2017 23:45
    kartofel
    Poziom 10  

Zmywarka (SMI43M15EU/73 Bosch Silence PLUS) kiedyś wyrzuciła różnicówkę na programie 70°C. To jakiś rok temu... Program wysoko temperaturowy nie był używany zbyt często, wystarcza standardowy ECO. Żona kilka dni temu postanowiła przeczyścić zmywarkę preparatem - włączyła program 70°C, a w trakcie mycia pociekła woda. Zmywarkę osuszyłem w miarę możliwości.

Teraz wyrzuca różnicówkę na programie ECO około 1:04 do końca cyklu. Przy włączeniu programu ECO skróconego przed samym końcem (ok. 2 minut do końca) wyświetla błąd E04.

Rozkręciłem osłonę z prawej i lewej strony zmywarki. Wyjąłem moduł zasilający.
    Na dnie pokazało się dość sporo zabrudzeń i mokro. Czujnik styropianowy sklejony od zabrudzeń. Sprawdziłem grzałkę około 20Ω. Mimo osuszenia dalej wyrzuca różnicówkę. Na razie nie jestem w stanie odnaleźć miejsca wycieku... Podejrzewam, że powstaje przy wyższych temperaturach.

Czy jest jakiś test serwisowy dla tych zmywarek? Jak dalej diagnozować usterkę? Proszę o podpowiedź...

0 3
  • Pomocny post
    #2 05 Lip 2017 00:51
    nares
    Specjalista AGD

kartofel napisał:
    Na razie nie jestem w stanie odnaleźć miejsca wycieku... Podejrzewam, że powstaje przy wyższych temperaturach.

Temat omawiany wielokrotnie. Przy dłuższych programach i dłuższym oddziaływaniu wysokiej temperatury, wykrzywia się misa zmywarki, co powoduje wyciek i zalanie między innymi korpusu grzałki, stąd wyłączanie różnicówki.

0
  • Pomocny post
    #3 05 Lip 2017 08:46
    zielinskii
    Poziom 14  

Ale misa jest do zrobienia, wystarczy simeringiem odpowiednim uszczelnić.

0
  • #4 21 Lip 2017 21:08
    kartofel
    Poziom 10  

Temat rozwiązany. Pomogło uszczelnienie misy zmywarki. Użyłem zestawu naprawczego (ok. 80 zł z przesyłką).
    Dziękuję za pomoc.

0