Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp 10a Q2610A 2300dtn - Dwa kartridże z wadą - czy można zregenerować

03 Lip 2017 13:52 591 5
  • Poziom 13  
    Witam

Mam drukarkę HP 2300dtn (laser czarno-biały) i problem z kartridżami.

W starym kartridżu wydruki są niewyraźne i nieczytelne, lekko blade a jednocześnie cała kartka jest poszarzała.
    Zakupiłem więc na Alledrogo nowy oryginalny kartridż, ale wydruki są takie:
    Nowy kartridż był wyjęty z pudełka - zaplombowany i na pewno nie używany. Dostałem za niego zwrot kasy więc mogę z nim zrobić co zechcę...

Obydwa kartridże są oryginalne - czy można uratować jeden kosztem drugiego ?
    Jaka jest Wasza diagnoza co do przyczyn tych wad ?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję - znalazłem filmik na YT z instrukcją demontażu owego kartridża więc mogę się pobawić...
  • Poziom 15  
    wydruk drugi moim zdaniem jest to uszkodzona elektroda ładująca PCR.
    Jak masz pusty to podmień PCR.
  • Poziom 13  
    Zanim zabiorę się za rozgrzebywanie zakupiłem kartridż regenerowany (najtańszy jaki znalazłem).
    Wydruk wygląda tym razem tak:
    Zaczynam się zastanawiać czy to na pewno w 100% wina samego tonera...
  • Poziom 12  
    W tym oryginalnym można dosyć łatwo wymienić ten wałek PCR - wystarczy wyjąć trzpień mocujący bęben OPC i ostrożnie wyciągnąć bęben (tylko nie kręć bębnem przy demontażu, bo nazbiera się toner na wałku magnetycznym). Sam wałek PCR jest na dwóch jakby zatrzaskach. Przełożenie wałków z zamiennika do oryginału powinno poprawić wydruk.
    Z tym drugim nie jestem w stanie pomóc.
  • Poziom 23  
    Fuser jest do roboty i tyle. Ze starego tonera możesz też przerzucić ten czarny wałek spod bebna, to będziesz miał dodatkowo dobry toner. Ale bez regeneracji fusera nic nie zrobisz.