Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przyrzad do wykrywania niesczelnosci w np.lodowkach

servisant 01 Sie 2005 20:32 2008 9
  • #1 01 Sie 2005 20:32
    servisant
    Specjalista AGD

Jakich przyzadow uzywacie do wykrywania nieszczelnosci w lodowkach, jesli uzywacie takowych prosze podzielcie sie opiniami czy takie urzadzenie sie sprawdza przy naprawie lodowek.

z gory dzieki za info :)

0 9
  • #2 01 Sie 2005 20:49
    skryn
    Admin grupy AGD

servisant napisał:
    Jakich przyzadow uzywacie do wykrywania nieszczelnosci w lodowkach, jesli uzywacie takowych prosze podzielcie się opiniami czy takie urzadzenie się sprawdza przy naprawie lodowek.

Najprościej "piszczyka", ale tego w ogóle nikt nie używa... (nie wiem, jak inni- poza "gazownikami"- naciągaczami). A tak zakleszczasz powrót, włączasz lodówę/zamrażarę i jak szczelna to nic się nie dzieje, jak dziura, to nie trzeba żadnych przyrządów (głuchy nie wie, skąd dziura) :D
    No i oczywiście tradycyjny "przyrząd", a nazywa sie pianką do wykrywania nieszczelności... :wink:

Pozdro.

0
  • #4 01 Sie 2005 21:21
    servisant
    Specjalista AGD

No tak ale jak jest mala nieszczelnosc to na sluch niedarady, ewentualnie azot i z 20 barow w uklad ale i to malej niesczelnosci bez "piszczyka" moze niewykazac ;) Sposob na sluch i pianke to znam ale wlasnie chodzi mi czy ktos uzywa piszczyka i jest z niego zadowolony??

Dodano po 3 [minuty]:

Bleble napisał:
    tak wyglądają
    płyn fluoroscencyjny do lamp UV UVUD 237
    lub
    wykrywacz nieszczelności w aerozolu

No tak rowniez myslalem nad plynem fluo, ale czy jek jest uszkodzony parownik zatopiony w piance, tp zeby lampa wykazala nieszczelnosc to trzeba wydlubac cal pianke??

0
  • #5 01 Sie 2005 21:58
    waldekel
    Poziom 28  

skryn napisał:
    (nie wiem, jak inni- poza "gazownikami"- naciągaczami). Pozdro.

....naciągacze są wszędzie - gazownicy, jak wykonują przeglądy to nie są uprawnieni do naprawy za pieniądze - ludzie tak chcą bo myślą że wszystko trzeba załatwiać nielegalnie

0
  • #6 01 Sie 2005 22:49
    skryn
    Admin grupy AGD

waldekel napisał:

....naciągacze są wszędzie - gazownicy, jak wykonują przeglądy to nie są uprawnieni do naprawy za pieniądze - ludzie tak chcą bo myślą że wszystko trzeba załatwiać nielegalnie

Nie miałem na myśli uczciwych pracowników GAZOWNI! Ci nie jeżdżą z "pipaczami" i nie wmawiają naiwnym klientom, że maja nieszczelną kuchenkę, bo właśnie kończyli GOTOWANIE OBIADU- dla wtajemniczonych

Pozdrawiam.

0
  • #7 06 Sie 2005 02:15
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

servisant napisał:
    Jakich przyzadow uzywacie do wykrywania nieszczelnosci w lodowkach, jesli uzywacie takowych prosze podzielcie się opiniami czy takie urzadzenie się sprawdza przy naprawie lodowek.

Najlepszy przyrząd do wykrywania nieszczelności nazywa się DOŚWIADCZENIE.....

Piszczyka używam prawie wyłącznie do przekonania głupiej naiwnej klientki że rzeczywiście w swoim pięknym 3-letnim prawie nowym złomie marki Ariston, Indesit, Ardo czy Polar (i wiele innych) ma dziurę w układzie i najwyżej 50% znamionowej ilości czynnika w obiegu...
    Bez tego byłem posądzany o nieuczciwość i naciąganie na drogie naprawy. (Jak to wytłumaczyć blondynie???) -bez urazy proszę.

PS
    tak z ciekawosci: gdzie lezy miasto "gdzies w pomorskim"? ;)

0
  • #8 06 Sie 2005 07:07
    skryn
    Admin grupy AGD

elektryk2000 napisał:

A nie wiesz? :wink::D

0
  • #9 06 Sie 2005 12:11
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

skryn napisał:
    elektryk2000 napisał:

A nie wiesz? :wink::D

A nie, "gdzies na Pomorzu srodkowym" gdzie to moze byc to wiem, ale tego nie ;)

0
  • #10 12 Lis 2005 18:44
    servisant
    Specjalista AGD

Dziekuje wszystkim za odpowiedz. Temat uwazam za zamkniety ;)

0