Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja dzwonkowa a podłączenie dodatkowego urządzenia

zigino 29 Lip 2017 18:42 1143 4
 • #1 29 Lip 2017 18:42
  zigino
  Poziom 9  

  Witam,
  Postaram się szybko opisać, o co mi chodzi. Przed ociepleniem domu miałem 2 układy jeden do dzwonka drugi (po starym drugim dzwonku) do drzwi (drzwi mają czytnik linii papilarnych i potrzebują zasilania 230 V) i tak było to podłączone, i wszystko działało. Jeden stary dzwonek został przerobiony na dojście zasilania pod drzwi, niestety podczas wiercenia śrub coś zostało uszkodzone i było jedynie 30 V (zamek nie reagował, nie uruchamiał się) ze względu na brak możliwości znalezienia przewodu, jak i uszkodzenia, układ został odłączony. Został więc z dwóch tylko jeden i teraz dosyć dla mnie jest to nie zrozumiałe, w jaki sposób mogę podłączyć stałe niezależne zasilanie pod drzwi, a jednocześnie dzwonek do domu, który uruchamia się po naciśnięciu przycisku pod ten sam stary układ dzwonkowy? Czy to w ogóle możliwe?
  W tym momencie mam podłączone drzwi (albo jedno, albo drugie), gdy razem jest spięte, to dzwonek dzwoni normalnie, ale zamek drzwi nie ma „siły” otworzyć się, oraz słychać dwukrotny sekundowy dźwięk dzwonka, oczywiście podczas próby otworzenia drzwi poprzez mechanizm, w trakcie wciskania dzwonka zamek nie reaguje w ogóle.

  Przepraszam za chaos, ale jakoś nie umiem chyba inaczej tego opisać i wytłumaczyć.


  P.S.

  Ortografia w porządku, brak rażących błędów, trochę nie rozumiem reakcji moderatora, a w interpunkcji nie każdy jest orłem. Oczywiście przepraszam, postaram się poprawić. Nie wiem, czy mogłem/miałem usunąć dopisek moderatora, czy nie.

  Instalacja dzwonkowa a podłączenie dodatkowego urządzenia

  0 4
 • #3 29 Lip 2017 20:42
  zigino
  Poziom 9  

  Odległość od tej ścianki do wnętrza domu nie jest ogromna, od drzwi wejściowych do ewentualnego montażu dzwonka to około 5 metrów.

  0
 • #4 29 Lip 2017 20:50
  zbich70
  Specjalista elektryk

  zigino napisał:
  podczas wiercenia śrub coś zostało uszkodzone

  No to chyba tam trzeba zacząć poszukiwania.

  0
 • #5 30 Lip 2017 19:01
  dragunoov
  Poziom 12  

  W Pańskiej sytuacji nie obejdzie się bez wizyty elektryka. Skoro przewód do zamka z stałym zasilaniem 230 V uległ uszkodzeniu i nie będzie już naprawiany to jest tylko jedno rozwiązanie. Zapewne przewód do dzwonka który jeszcze jest sprawny ma tylko dwie żyły. Należy odszukać całą trasę przewodu który sterował dzwonkiem w domu, (przycisk zamykał obwód). Jeśli jest taka możliwość przekrój żył jest odpowiedni oraz można podłączyć w którejś z puszek zasilanie do niego. Działać będzie tylko zamek bo wykorzystamy niezbędne dwie żyły N i L. Można zakupić dzwonek bezprzewodowy zasilany z sieci (nadajnik oraz odbiornik) lub inna konfigurację baterie zasilanie stałe. Jeśli jest przewód co najmniej 3 żyłowy można doprowadzić zasilanie przez przycisk z powrotem do dzwonka w domu. Ważne aby zachować właściwe kolory żył aby np. żółtozielona nie była przewodem do sterowania dzwonieniem, (można zastosować koszulki termokurczliwe aby to dobrze wyglądało w miejscach podziału przewodu. I pamiętaj, że to robota dla specjalisty a nie dla życzliwego sąsiada co piwko wypije i jakoś to Ci "poskleja". Pozdrawiam Przemysław.

  0