Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wyłączanie się odkurzacza Zelmer Odyssey ZVC305ST

01 Sie 2017 15:57 1692 13
  • Poziom 4  
    Witam serdecznie, mam takie małe pytanie co od danego odkurzacza, bo podczas odkurzania odkurzacz się normalnie włącza, ale po kilku sekundach odkurzacz zmniejsza sam obroty i się wyłącza. Może wiecie co się stało z odkurzaczem. Silnik nie został uszkodzony. Proszę o odpowiedź. Czy może to być uszkodzona płytka? Odkurzacz jest jeszcze na gwarancji.
  • Poziom 39  
    Witam .
    Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie,czyli jeżeli jest na gwarancji to oddaj do serwisu.
  • Poziom 4  
    No wiem, ale ja się zastanawia, czy to z mojej przyczyny taka sytuacja zaistniała?
  • Poziom 39  
    Myślę że nie ,często bywa ze sprzęty uszkadzają się na gwarancji.
  • Poziom 4  
    A ja się chciałem zapytać czy jeśli nie wymieniłem filtra hepa z tyłu odkurzacza, bo on ma dopiero rok,to mógł się zepsuć z tego powodu, że filtr się zapchał i coś przepaliło się na płytce, bo w instrukcji pisało, że jak się odkurza, to żeby nie zasłaniać wylotu powietrza z odkurzacza, bo może ulec uszkodzeniu silnik lub płytka sterująca? Silnik działa. Odkurzacza nie rozbierałem, ale czy odkurzacz zepsuł się z mojej winy, że nie wymieniłem filtra hepa?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Trudno powiedzieć co powiedzą Tobie w serwisie? Jak często zalecana jest wymiana filtra, a po jakim czasie ją wykonałeś?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Nies odkurzacz do najblizszego autoryzowanego serwisu i tylka nie zawracaj na forum. Nie zepsul sie z Twojej winy.
  • Poziom 4  
    Ok, dzięki , ale zaobserwowałem coś dziwnego, bo odkurzacz jak ma maksymalną moc ssania, to się włącza, a jak zejdziesz poniżej mocy max, to się wyłącza. Co może to znaczyć? A i ap ropo nie znalazłem paragonu od odkurzacza :(
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Czyli rozumiem że masz płynną regulację.Jak dasz na max to idzie jak zaczynasz zmniejszać obroty to staje?.
  • Poziom 4  
    Tak , dokładnie .
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Sprawdziłbym płytkę ,czy nie ma zimnych lutów,a zwłaszcza działanie potencjometru (jego płynność w całym zakresie ).
  • Poziom 4  
    Aha a jeśli nie ma wszystkich styków zalutowanych to dolutować ?
  • Poziom 4  
    Odkurzacz został przez mnie naprawiony. Niestety regulacji mocy nie udało się uratować . Zmostkowałem na płytce styki omijając regulacje mocy. Niestety odkurzacz nie posiada owej regulacji, lecz i tak nie była używana ;)