Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G500 - Problem z kartą graficzną AMD Radeon HD8570M czarny ekran

04 Sie 2017 10:18 1494 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    Wczoraj kupiłem Windows 10 Pro x64 Bit i zainstalowałem go na Legacy support bo na uefi nie wykrywało mi płytki z systemem,ale do rzeczy.
    Mam w laptopie 2 karty graf. jedną integre intel hd graphics 4000 i z instalacją jej sterowników nie było problemu, pobrałem ze strony intela i działa.
    Problem jest z drugą kartą AMD Radeon HD8750M pobrałem do niej sterowniki (w biosie miałem wybrane Switchable graphics) i kiedy pisało : Instalacja Sterownik ekranu AMD obraz się zaciął (zamroził) i pomogło wyjęcie baterii i odłączenie od zasilania.Potem kiedy uruchomiłem system pokazało się logo Lenovo, potem ekran ładowania windows i kiedy się załadował był czarny ekran, nic się nie dało zrobić jedyne co to udało mi się uruchomić system przy zmianie z Switchable graphics do Uma graphics (To tylko integra).Dodam że miałem wczoraj na tym komputerze windows 7 ultimate i nie było problemu z instalacją sterowników do Amd i intela wszystko działało. Proszę o pomoc.
  • Poziom 9  
    Mialem ten sam problem w lenovo g510. U mnie to nie byla wina systemu ani laptopa. Wina byla w sterownikach karty graficznej. Odinstaluj te najnowsze i zainstaluj starsza wersje. U mnie tkwil blad w tych sterownikach Crimsona.
  • Poziom 2  
    No ale jak mam zainstalować jak tylko zmienie z Uma na Switchable to czarny ekran nic nie da się zrobić jak chcesz moge nawet film nagrać
  • Poziom 3  
    Jeśli na uma komputer działa to spróbuj przywracania systemu,ale nie wiem jak to się włącza w 10. Powinno wrócić do stanu sprzed instalacji sterów i poprawnie działać. Borykam się z podobnym problemem od kilku dni w win 8.1 i zdecydowanie winne są sterowniki AMD - nic im nigdy nie pasuje. Spróbuj jeszcze zaktualizować sterownik do AMD z poziomu menadżera urządzeń, to jedyna opcja jaka w moim przypadku się sprawdza.
  • Poziom 2  
    Okej poradziłem sobie za pomocą programu DDU odinstalował wszystkie sterowniki i gitara. A jak mam zainstalować z poziomu menager a?
  • Poziom 3  
    Wyszukujesz w panelu sterowania menedżer urządzeń - karty graficzne - wybierasz która cię interesuje - sterownik - aktualizuj sterownik. Przynajmniej tak jest u mnie, nie pracowałam na 10 ale podejrzewam że będzie podobnie.
  • Poziom 2  
    Problem rozwiązany sam sobie poradziłem
    1. Odinstalowanie sterowników od integry DDU (jeśli masz sterownik do amd odinstaluj go też DDU)
    2.Restart PC
    3.zainstalowanie starego sterownika do karty AMD (z 2K14)
    4.Restart PC
    5.zainstalowanie sterownika do integry
    6.Restart PC