Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra (1997), światełko w schowku pasażera

gmati 02 Sie 2005 23:19 1795 8
  • #1 02 Sie 2005 23:19
    gmati
    Poziom 9  

Witam,

autko o które chodzi: opel astra (1997), 1.6, 75KM, na gaz

Mam problem. Dziś paliło się cały czas światełko w schowku zamykanym (nawet jak był zamknięty - widać było od dołu). Więc pomyślałem, że rozłącze żarówkę poprzez jej wyciagniecie. NIestety nie udało mi się jej wyciągnąć, ale zgasła - być może ją potrząsnąłem i przestała działać...) Niestety włączyła się czerwona kontrolka ładowania [+/-], przestał chodzić obrotomierz, wskaźnik temperatury silnika, i wskaźnik ilości paliwa. Gdy nie dodaje wogle gazu w czasie jazdy (jade na luzie), to kontolka czerwona gaśnie, ale obrotomierz, ani inne wskaźniki się nadal nie ruszają. Co to może być, i jak temu zaradzić... Mam nadzieję, że poszedł tylko jakiś bezpiecznik albo coś niedrogiego co szybko i łatwo można usunąć.

• Pomocny post
    #2 02 Sie 2005 23:29
    janusz kaczor
    Spec od samochodów

Przy wyciąganiu żarówki zwarłeś zasilanie , sprawdż bezpiecznki jeden będzie padnięty.

• #3 02 Sie 2005 23:32
    Jerzy100
    Poziom 22  

Sprawdź bezpieczniki. Jak będą OK trzeba będzie wyjąć liczniki i zobaczyć co z tym nie tak. Często bywają zimne luty na płytce licznikowj, przy stabilizatorze i wtykach. Sprawdź też masy.

Pozdrawiam.

• #4 02 Sie 2005 23:41
    jackol68
    Poziom 14  

Szkoda Jerzy, że nie każesz mu wyciągać skrzyni biegów, GMATI wymień poprostu bezpiecznik. pozdrawiam jackol68

• #5 02 Sie 2005 23:53
    Jerzy100
    Poziom 22  

jackol68- przeczytaj pierwsze dwa słowa mojej wypowiedzi!!!

• #6 03 Sie 2005 00:19
    gmati
    Poziom 9  

ok panowie. Jutro zasiądę do bezpieczników;) Dostałem na gg propozcyje, ze najprawdopodobniej bezpiecznik odpowiedzialny za moje usterki to "czerwony 10A". Macie jeszcze jakieś pomysły, na to który może być uszkodzony? (jestem świerzym kierowcą, i dosyć zielony w naprawie usterek samochodowych, nawet tak banalnych jak bezpieczniki)

• #7 03 Sie 2005 09:39
    Slawek J
    Poziom 30  

Dlatego powierz to auto dobremu mechanikowi bo jak widzisz chciales dobrze a wyszlo jak wyszlo.Niekiedy warto dac komus zarobic pare groszy niz pozniej wydawac pieniadze za nasza niewiedze.
    Pozdrawiam.

• #8 03 Sie 2005 10:25
    KingKong
    Poziom 25  

Spalony bezpiecznik zasilający deskę. Lampka ta zapala dopiero po włączeniu zapłonu. Kombinując z nią zrobiłeś zwarcie (a to jest na tym samym bezpieczniku). Aby dojść do włącznika oświetlenia schowka oraz ewentualnie, usunąć zwarcie musisz wyjąć schowek. Trzeba odkręcić parę wkrętów widocznych gołym okiem. Przed wyjęciem schowka trzeba wyjąć tą nieszczęsną lampkę. Podważyć ją śrubokrętem.

• #9 03 Sie 2005 11:24
    gmati
    Poziom 9  

Dobra chłopaki, dzięki za pomoc. był to ten czerwony bezpiecznik, 3majcie się. wszystko juz chodzi i jest okey.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME