logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Działający flash R7A011 EMAE1 do SonyEricsson T630 pod diva

dyzzy 03 Sie 2005 09:38 3377 14
REKLAMA
  • #1 1702330
    dyzzy
    Poziom 14  
    Posty: 108
    Pomógł: 4
    Ocena: 1
    Czy ktoś posiada działający main flash R7A011 emea1 do Sony-Ericsson T630 pod diva, ponieważ już kilka ściągłem i żaden nie działa, to znaczy po wgraniu, telefon nie włacza się. Jeśli natomiast wgram inny, naprzykład: main flash R7A011 emea1, telefon działa poprawnie. Jeśli by ktoś posiadał działający, proszę o przesłanie na adres: dyzzy(_at_)poczta.fm
    Za pomoc z góry dzięki.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 1702825
    nokmaster
    Poziom 14  
    Posty: 75
    Pomógł: 12
    Ocena: 2
    Cały komplet( arm i avr) pod DIVa wraz z plikiem naprawiającym zasieg w tym sofcie.
    Załączniki:
    • T630 r7a11.rar (4.77 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #3 1705317
    artek08500
    Poziom 12  
    Posty: 87
    Ocena: 18
    nokmaster sprawdzales te pliki ? bo mi po wgraniu tel sie nie włancza
    jakby ktoś miał sprawdzone pliki r7a nie koniecznie z polakiem to bym prosił pilnie potrzebne megacar(_at_)wp.pl
  • #4 1705350
    dyzzy
    Poziom 14  
    Posty: 108
    Pomógł: 4
    Ocena: 1
    niesty u mnie to samo, po wgraniu telefon się nie włącza. Po wgraniu R6C005 telefon odżywa.
  • REKLAMA
  • #5 1705410
    brajek
    Poziom 19  
    Posty: 453
    Pomógł: 18
    Ocena: 11
    tyle razy to bylo wystarczy poszukac sa tam wszystkie pliki i opis jak i co .
  • #6 1706424
    artek08500
    Poziom 12  
    Posty: 87
    Ocena: 18
    brajek
    może byś naprowadził co nieco bo ja szukam od wczoraj i nic ciekawego nie mogę znależć jest ciekawy opis na forum gsmhosting ale z żednego linku nie mogę nic zassać

    Dodano po 8 [sekundy]:

    brajek
    może byś naprowadził co nieco bo ja szukam od wczoraj i nic ciekawego nie mogę znależć jest ciekawy opis na forum gsmhosting ale z żednego linku nie mogę nic zassać
  • REKLAMA
  • #7 1706530
    nokmaster
    Poziom 14  
    Posty: 75
    Pomógł: 12
    Ocena: 2
    u mnie te pliki działały, postawilem nimi t630 który nie mial zasięgu.
  • #8 1707776
    pawel
    Spec od GSM
    Posty: 3337
    Pomógł: 451
    Ocena: 40
    tez mialem (i mam) rozne flashe r7a011 pod diva i niestety nie dzialaja, tzn. tel po sflashowaniu divem jest trup...
    Dzisiaj zrobilem t630 bez zasiegu po downgrade z r7a na r6c... Wgralem divem philips radio fix (to chyba mial na mysli brajek?), w divie oczywiscie wczesniej usuniecie rsa, potem flash przez twistera flashem i modemem r7a011..Tel smiga ok...
    Inna solucje ktora widzialem na brak zasiegu (pod twistera/tornado) to:
    1) wgrać R7A011_EMEA1 - MCU i modem w tej samej wersji jest na supporcie tornado
    2) wgrać patchowanego R8A (ma jesli ktos bylby zainteresowany) - nie ma on PL, ale bedzie zasieg (tylko MCU ) , tu specjalna procedura po wgraniu :
    a ) odznaczyc Protect Sa When Flashing GDFS
    b ) InitSecBlk - jeżeli jest inny imei wpisać
    ten z naklejki
    Po tym zabiegu telefon powinie mieć już zasięg
    3) teraz wgrac R7A011_EMEA1.bis - też tylko MCU i wcześniejsze podpunkty a) i b)
  • #10 1710884
    artek08500
    Poziom 12  
    Posty: 87
    Ocena: 18
    paweł twoje pliki które podałeś w poście link zamieszczony przez brajka są dobre wczoraj wgrałem je i telefon ożył nie mogłem wgrać gdsf radio fix ponieważ było aktywne RSA ale wyłączyłem je wgrałem gdfs i jeszcze raz flash samym .sbn i wszystko hula także samym divem da się zrobić ;)
    dzięki chłopaki i pozdrawiam
  • #11 1712962
    pawel
    Spec od GSM
    Posty: 3337
    Pomógł: 451
    Ocena: 40
    @brajek - racja :), sorry za dublowanie postow, troszke za duzo browarow chyba bylo :)
    W razie klopotow z zassaniem spatchowanego t630 r8a piszcie..
    jesli komus potzrbny to jest tutaj: t630_r8c005_emea5
    t630_r8c005_modem
  • #12 1763283
    adribuja
    Poziom 11  
    Posty: 13
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    Witam skąd można zdobyc "philips radio fix "?
  • #13 1763302
    epol
    Poziom 26  
    Posty: 1194
    Pomógł: 44
    Ocena: 13
    adribuja napisał:
    Witam skąd można zdobyc "philips radio fix "?

    A linka pare postow wyzej nie widzisz??
  • #14 1855529
    dalton
    Poziom 15  
    Posty: 81
    Pomógł: 7
    Ocena: 9
    witam . potrzebuje pod tornado do t630 R7A011 wszystko aby postawic fonik mam teraz wgrany r6005 i mam problemy z zasiegiem
  • #15 1873665
    BłażejGSM
    Poziom 21  
    Posty: 579
    Pomógł: 18
    Ocena: 4
    Witam mam prośbę czy może mi ktoś przesłać pliki pod twistera na emaila Blazejgsm(_at_)poczta.fm r8c005emea5 i mod, bo mam problem z pobraniem tego. Z góry dzięki

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy problemów z działającym main flash R7A011 EMEA1 do Sony Ericsson T630 pod oprogramowanie Diva. Użytkownicy zgłaszają, że po wgraniu różnych wersji tego flasha telefon się nie włącza, natomiast alternatywne wersje, takie jak R6C005, działają poprawnie. Pojawiły się sugestie dotyczące użycia kompletnego zestawu plików (ARM i AVR) pod Diva wraz z plikiem naprawiającym zasięg. Wskazano również na konieczność usunięcia zabezpieczenia RSA przed wgraniem GDFS i flasha, co pozwala na przywrócenie funkcjonalności telefonu. Opisano procedury naprawcze, takie jak downgrade z R7A na R6C, wgranie patchowanego R8A bez polskiej wersji językowej, a także stosowanie specjalnych opcji w oprogramowaniu Diva (np. odznaczenie Protect SA, InitSecBlk z poprawnym IMEI). Wskazano na dostępność plików na forach i podano linki do źródeł. Użytkownicy proszą o pomoc w zdobyciu odpowiednich plików pod różne programatory (Diva, Twister, Tornado) oraz o przesłanie działających wersji flasha. Pojawiły się także pytania o lokalizację "philips radio fix", który jest elementem naprawiającym zasięg w telefonie.
REKLAMA