Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik skrętu koła w audi a3 - Mocno nietypowy problem z czujnikiem skrętu koł

15 Sie 2017 13:10 2019 6
  • Poziom 13  
    Witam serdecznie. Pacjent Audi a3 8L z roku 2000 polift. Wywala od czasu do czasu błąd czujnika skrętu koła(G85).

Po wykasowaniu błędu i kalibracji układu znowu jest okay przez dzień, dwa i problem powraca.

Co ciekawe sam czujnik sprawny, bo po podmiance z kolegą -> mój u niego w audi działa bez problemu, a jego sprawny u mnie również co jakiś czas wywala błąd.

Gdzie zatem szukać przyczyny? Wiązka?

Spotkał się ktoś z czymś takim
  • Poziom 43  
    Geometria zawieszenia powinna byc ustawiona w pozycji czujnika na 0 st. Przy kierownicy na wprost. Żółta kropka w okienku czujnika.
  • Poziom 13  
    andrzej20001 napisał:
    Geometria zawieszenia powinna byc ustawiona w pozycji czujnika na 0 st. Przy kierownicy na wprost. Żółta kropka w okienku czujnika.

Wszystko jest okay
  • Poziom 10  
    ja mialem ostanio taki problem w passacie b6 to pomogla wymiana przekladni kierowniczej. bledy byly na czujnik momentu skretu a kalibracja vcdsem pomagala tylko na pare godzin

Dodano po 58 [sekundy]:

ja bym wymienil g85
  • Poziom 13  
    michal2045 napisał:
    ja mialem ostanio taki problem w passacie b6 to pomogla wymiana przekladni kierowniczej. bledy byly na czujnik momentu skretu a kalibracja vcdsem pomagala tylko na pare godzin
    Dodano po 58 [sekundy]:
    ja bym wymienil g85

Tylko wymiana G85 nic nowego nie daje.

A dlaczego wymieniałeś przekładnię? Jaki to miało związek?
  • Poziom 43  
    B6 a A3 to delikatna różnica.
  • Poziom 13  
    Temat do zamknięcia.

Winowajcą okazała się poluzowana wtyczka od czujnika pod kierownicą .