Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki które można podłączyć do komputer oraz z funkcją bluetooth

natala1234 17 Sie 2017 10:11 1062 4
  • #1 17 Sie 2017 10:11
    natala1234
    Poziom 2  

Nie wiem czy w ogóle istnieją takie głośniki otóż przydałyby mi się głośniki, które można podłączyć do komputera i zarazem mają funkcję bluetooth.
    Pracuję w szkole, która jest słabo wyposażona. No właśnie dobrze byłoby aby te głośniki dawały sobie radę z nagłośnieniem klasy szkolnej. Pierwsze pytanie to czy takie głośniki w ogóle istnieją, a drugie to jakie powinny mieć parametry aby poradziły sobie w szkole?

0 4
  • #2 17 Sie 2017 11:00
    buczo11
    Poziom 27  

Witam!

natala1234 napisał:
    Pierwsze pytanie to czy takie głośniki w ogóle istnieją

Tak, choćby Edifier R1700 BT.
    natala1234 napisał:
    No właśnie dobrze byłoby aby te głośniki dawały sobie radę z nagłośnieniem klasy szkolnej.

To zależy od wielkości pomieszczenia (głównie).
    natala1234 napisał:
    drugie to jakie powinny mieć parametry aby poradziły sobie w szkole

Myślę, że przede wszystkim duża skuteczność głośników jest istotna.

0
  • #3 17 Sie 2017 11:00
    antek1cza
    Poziom 29  

Witam

natala1234 napisał:
    Pierwsze pytanie to czy takie głośniki w ogóle istnieją
    Tak
    natala1234 napisał:
    a drugie to jakie powinny mieć parametry aby poradziły sobie w szkole?
    Proponuję poszukać na allegro, olx , sprzedajemy, bazarach itd. takich kolumn.
    Niżej zdjęcia przykładowych kolumn :
    - Duży głośnik 25 W - kolumna przenośna, wieża Bluetooth - G142 https://www.elektrostator.pl/duzy-glosnik-25-w-kolumna-przenosna-wieza-bluetooth-g142.html
    -Ibiza Port8VHF-BT przenośna kolumna Bluetooth USB SD 200W RMS ze statywem do kolumn http://www.electronic-star.pl/Ibiza-Port8VHF-...SD-200W-RMS-ze-statywem-do-kolumn_i208341.htm

Reasumując proponuję wpisać w przeglądarce hasło np "przenośna kolumna nagłaśniająca"

0
  • #4 17 Sie 2017 12:39
    natala1234
    Poziom 2  

Klasy nie są duże. W jednej klasie puszczam normalnie z laptopa i jak są cicho to wszystko słychać. Z kolei po podłączeniu głośników dostępnych w szkole jakość już była gorsza. Nie chcę kupić jakiegoś bubla ale też nie chodzi mi o żaden profesjonalny sprzęt bo muszę to kupić za własne pieniądze i nikt mi nie odda. Więc im będą tańsze tym lepiej, chodzi mi jedynie o to aby uczniowie mogli słyszeć to co im odtwarzam nie musi to być jakaś super jakość.
    Te które tu zamieściliście to duże "kloce", które są nie poręczne, zajęcia mam w różnych salach więc to dość uciążliwe za każdym razem przenosić, no i miałabym problem z zamknięciem ich w małej szafce jak wychodzę, a zostawić na wierzchu to strach. Ale tak jak już pisałam nie chodzi mi o sprzęt profesjonalny i o nie wiadomo jaką jakość.

0
  • Pomocny post
    #5 17 Sie 2017 13:05
    antek1cza
    Poziom 29  

natala1234 napisał:
    W jednej klasie puszczam normalnie z laptopa i jak są cicho to wszystko słychać
    To warto wypróbować głośniki np. takie :
    - Manta Głośnik Bluetooth SPK406
    - Głośnik Bluetooth stereo Media-Tech MT3145 15W MP3
    - Tracer POWERBOX Głośnik bezprzewodowy
    - REBELTEC głośnik bluetooth REVOLUTION
    - Eltra BT-507 CZARNY Głośnik bezprzewodowy
    itd ...
    Reasumując proponuję z jakiegoś marketu kupić głośnik w akceptowalnej dla Siebie cenie informując sprzedawcę, że jak się nie sprawdzi - będzie za cicho to zostanie zwrócony. Oczywiście w stanie takim jak się zakupiło.
    Można też tam wypróbować jak grają , warto więc zabrać ze sobą kilka nagrań to testów.
    Jeżeli w sklepie przy większych powierzchniach niż w klasie będą zadowalająco grać to tym bardziej powinny sprawdzić się w szkole.

0