Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polaroid MID1047PME01.112 - Tablet nie uruchamia się factory rst CWM (ACT7029)

RAFI462 19 Aug 2017 14:29 4443 19
 • #1
  RAFI462
  Level 11  
  Witam. Dostałem Chińczyka Polaroid jak w temacie. Podobno nie działała przeglądarka i jakieś tam jeszcze aplikacje. Podłączyłem pod ładowarkę a że w przeciągu godziny się nie uruchomił (wisiał na logo POLAROID). Chciałem mu zrobić hard rst niestety dziwne było że uruchomił się CWM ale cóż może poprzednik próbował CyanogenMod-a lub coś w podobie więc z tego właśnie poziomu zresetowałem tablet. Niestety teraz wchodzi tylko w CWM i nic więcej. Przy uruchomieniu logo ainol hero Quad Core 10.1. Jednym słowem ktoś nieźle tu namieszał. Znalazłem jakiś soft do flashowania z poziomu recovery ale niestety błyśnie tylko logo Polaroid i dalej widzę CWM. Przed instalacją robiłem format wszystkiego co możliwe. Po flashu factory rst także nie przyniósł żadnego efektu. Proszę o pomoc może ktoś już miał podobny problem. Niestety do tego chińczyka nie da się chyba znaleźć firmware. Więc proszę o jakiekolwiek firmware które mogło by tu ruszyć. Procesor ACT7029. Softu od ainol mi nie chce program wczytać(może coś źle poszło). Nie kończą mi się pomysły żeby to ruszyć. Pozdrawiam.
 • #3
  RAFI462
  Level 11  
  Oznaczenie płyty: ZX_V10F_V1.3_130528

  Z tego co wiem identyczną płytę ma denver ale softu też do niego nie ma.
  W każdym bądź razie szukam dalej.
 • #4
  nutergsm
  Moderator of GSM
  Pewnie będzie ciężko znaleźć firmware do tego. W ostateczności możesz szukać firmware pod ACT7029, ale chyba wcześniej już ktoś to zrobił i dlatego było w nim firmware od ainol hero Quad Core 10.1.
 • #6
  nutergsm
  Moderator of GSM
  Czytaj http://www.slatedroid.com/topic/52722-ainol-actions-7029-roms/page-21#entry1017210
  Pamiętaj, że każda próba wgrania nieoryginalnego firmware może uszkodzić tablet.
 • #7
  Freddy
  Level 43  
  Znalazłem coś takiego :)
 • #8
  RAFI462
  Level 11  
  Soft z chomika który otrzymałem na PW nie pomógł ani ten z postu wyżej. Chyba nawet były to te same pliki co na chomiku tylko inaczej spakowane. W takim razie trzeba będzie próbować coś z pominięciem CWM recovery.
  Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale cały czas wyrzuca następujące wyniki. Instalowałem już wiele razy CWM na urządzeniach i jeżeli paczka była ok to szło w ciągu paru minut całkowicie zmienić system a tutaj jest CWM ale nie ma paczki do instalacji, która by działała. Jeszcze pamiętam jak w LG GT540 zmieniało się tablice partycji żeby nie marnować miejsca.

  CWM-based recovery v6.0.3.1 by bnmguy
  E: Can't mount /cache/recovery/command
  E: Can't mount /cache/recovery/log
  E: Can't open /cache/recovery/log
  E: Can't mount /cache/recovery/last_log
  E: Can't open /cache/recovery/last_log

  Prawdopodobnie od razu po włączeniu ponieważ żeby było widać te linijki trzeba zrobić parę operacji żeby było je widać (rozdzielczość CWM nie pozwala na wyświetlenie w całości ekranu programu).

  Jeszcze zauważyłem coś bardzo dziwnego możliwe ze dlatego się nie chce uruchomić.

  przy wipe data/factory reset mam
  --wiping data...
  Formatting i tutaj różne partycje czyli standard
  ale zastanawiają mnie dwie ostatnie linijki

  Formatting /emmc/.android_secure ...
  Error mounting /emmc/.android_secure!

  Może to jest przyczyną problemów tak jak by nie mogło załadować pamięci tylko nie wiem czy nie chodzi o kartę sd

  Dodano po 13 [minuty]:

  nutergsm wrote:
  Czytaj http://www.slatedroid.com/topic/52722-ainol-actions-7029-roms/page-21#entry1017210
  Pamiętaj, że każda próba wgrania nieoryginalnego firmware może uszkodzić tablet.


  Może uszkodzić ale nie musi. Jeżeli cokolwiek się świeci to są spore szanse na odratowanie.
  ostatnio miałem samsunga gdzie nawet baterii nie chciał ładować. Wywalało tylko ekran Samsung i jakiś czerwony trójkąt w roku ekranu i tak sobie wisiało to wszystko. Trzeba było ładować przez IMAX B6 a później soft przez ODIN bo KIES tego nie ruszał. I telefon chodzi jak nowy.

  Wiem ale w ostateczności trzeba będzie kombinować
 • #9
  Freddy
  Level 43  
  To co ja dostarczyłem to w środku są dwa różne: CWM i backup oryginału.
  Ja tym ożywiłem Polaroida.
 • #10
  RAFI462
  Level 11  
  To może kolega podpowie jak wgrać cwm żeby backup ruszył być może ten cm co jest wgrany jest uszkodzony. Niestety nie udało mi się wejść w tryb fastboot żeby wgrać cwm z wiersza poleceń. Ja nie mówię że pliki są złe. Mogą być dobre a coś innego powoduje błąd. A oprogramowanie od polaroida obsługuje tylko pliki img.
 • #11
  Freddy
  Level 43  
  Robiłem to dość dawno temu, ale w opcjach tam gdzie jest backup, powinno być recovery.
 • #13
  Freddy
  Level 43  
  Tam jest też druga wersja - nie backup, spróbuj tego.
 • #14
  RAFI462
  Level 11  
  Ta druga wersja to jest właśnie recovery w wersji 6.0.3.3 tylko nie wiem dlaczego nie mogę jej zainstalować. Po instalacji mam cały czas 6.0.3.1. Instaluję przez instal zip from sdcard instalacja niby idzie widać zmiany w logu. A wersja się nie zmienia.

  W sumie idąc tym tokiem myślenia jeżeli mam cwm 6.1.3.1 muszę szukać recovery pod tą wersję. Pamiętam że kiedyś też miałem taki problem i żeby zainstalować novy cyanmod trzeba było recovery zmienić. Tylko żeby żmienić cwm tam miałem fastboot tu niestety jest tylko adb a przez adb niestety nie idzie tego zrobić.
 • #15
  Freddy
  Level 43  
  Poszukam w swoich archiwach, może znajdę jeszcze jakąś starą wersję, ale to może trochę potrwać.
 • #16
  RAFI462
  Level 11  
  Witam ponownie. Widzę że jednak oprogramowania od tego chińczyka nie ma więc zaczynam testować softy od ainol. Jak coś z tego wyjdzie to dam znać.
 • #17
  Andrzej Czuba
  Level 1  
  Jest możliwość, jak ktoś może po wylutowaniu pamięci zaprogramować ją (mam dostęp do programatora) przeczytaną dobrą pamięć z działającego tabletu. Jest jednak ryzyko uszkodzenia pamięci podczas lutowania. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to mogę spróbować zamieścić plik.
 • #19
  RAFI462
  Level 11  
  Witam. Dziękuję koledzy za pomoc. Tablet działa.

  Oprogramowanie CyanMod od kolegi gradek83 naprowadziło mnie na dobry trop dzięki czemu znalazłem przyczynę.

  Wgranie CyanMod wyrzuciło baterię z wykrzyknikiem na ekranie dzięki czemu to tam zacząłem szukać przyczyny. Bateria miała 3,2 v co wprowadziło mnie wcześniej w błędne koło.Uruchamiało się recovery a system nie startował. Stwierdziłem że możliwe jest że w CWM nie działa ładowanie baterii.

  Podmiana baterii przyniosła efekt w postaci uruchomienia się tabletu. Po wylutowaniu okazało się że układ zabezpieczający akumulatora jest uszkodzony.

  Oprogramowanie o nazwie RESTORE przywróciło tablet do stanu fabrycznego. Także za to dziękuję użytkownikowi Freddy a także gradek83 za podesłanie plików.

  Dziękuję wszystkim użytkownikom udzielającym się w temacie za udzieloną pomoc. Pacjent żyje.

  Pozdrawiam i dziękuję.

  Temat zostanie zamknięty wieczorem.
 • #20
  BrucieK
  Level 12  
  Witam,
  Mam taki sam tablet i wgrany zły soft. Od razu startuje do cwm recovery. Jest jakby zła rozdzielczość bo ucina prawą i dolną stronę, nie widzę całego logu. Bateria naładowana. Daje Backup and restore> restore i wybieram kopie od freddiego, jednak dostaje błędy failed to mount /dev/block/actb, error mounting /boot!, skipping format..., więcej nie jestem w stanie odczytać. Recovery wgrałem z paczki żeby wersja była ta sama co kopii i się wgrało bez problemu. Trzeba coś jeszcze dograć? Czy tablet na śmietnik?