Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kupić dwa urządzenia wielofunkcyjne laserowe kolor oraz mono lub drukarkę?

20 Sie 2017 19:29 2001 7
  • Poziom 11  
    Dzień dobry
    Zamierzam kupić kolejny raz dla dwóch sióstr w okolicach miesiąca październik-grudzień 2017r.

1 - urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe do druku kolorowego oraz drukarkę czarno-biała do dokumentów czarno białych
    lub zamierzam kupić
    2 - urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe do druku kolorowego oraz urządzenie wielofunkcyjne laserowe czarno-biała do dokumentów czarno białych

Myślę na wyborem
    urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowych
    -1a- HP Color LaserJet Pro 400 M477fdw
    -1b- Brother MFC-L8690CDW
    -1c- Canon i-SENSYS MF735Cx

oraz do urządzenia wielofunkcyjnego laserowego kolorowego, urządzenie wielofunkcyjne laserowe czarno-białe
    -2a- HP LaserJet Pro M426fdw
    -2b- Canon i-SENSYS MF419x
    -2c- Oki MB562dnw

lub zamiast urządzenia wielofunkcyjnego laserowego czarno-białego drukarkę czarno-białą
    -3a- Canon i-SENSYS LBP251dw
    -3b- HP LaserJet Pro 400 M402dw
    -3c- Canon i-SENSYS LBP252dw
    -3d- Xerox Phaser 3330V_DNI
    -3e- Canon i-SENSYS LBP253X

Czego oczekuje od drukarki ?
    -praca sieci LAN, WIFI
    -drukowanie, skanowanie, faksowanie mobilne,
    -drukowanie, skanowanie w chmurze
    -tani koszt druku
    -pojemność jak największa tonera, a żeby można było rzadko wymieniać toner.
    -nowszy model
    -LAN, WIFI
    -drukowanie, skanowanie z USB, jeżeli dotyczy samej drukarki to drukowanie z USB.

Cena za jedno
    urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorową to od 1000 do 2500zł
    urządzenie wielofunkcyjne laserowe czarno-białą to od 1000 do 2500zł
    drukarkę czarno-białą to od 1000 do 2500zł

Co wybrać.
    Dziękuje za odpowiedź
  • Poziom 11  
    Dzień dobry
    Zdecydowałem się na kupno między miesiące październik- grudzień 2017r. na

urządzenie wielofunkcyjne laserowe monochromatyczne
    Code:

HP Hewlett-Packard LaserJet Pro M426fdw (F6W15A)

oraz
    urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe
    Code:

Brother MFC-L8690CDW

Pytanie 1.
    Oryginalne tonery są drogie, zamierzam kupować toner zamiennik, tylko który z jakiej firmy wybrać toner zamiennik, a żeby był porównywalny jakościowo i bez usterek / bez uszkodzenia urządzenia wielofunkcyjnego laserowego monochromatyczne HP Hewlett-Packard LaserJet Pro M426fdw (F6W15A) oraz bez usterek / bez uszkodzenia urządzenia wielofunkcyjnego laserowego kolorowego Brother MFC-L8690CDW.
    Inaczej jakiej firmy kupować toner zamiennik do urządzenia wielofunkcyjnego laserowego monochromatyczne HP Hewlett-Packard LaserJet Pro M426fdw (F6W15A) oraz urządzenia wielofunkcyjnego laserowego kolorowego Brother MFC-L8690CDW.

Dziękuje za odpowiedz
  • Spec od drukarek
    Zwykle im tańszy tym gorszy zamiennik. Często bywa tak, że masz różne opakowania sprzedawców a środku taki sam toner. Więc raczej ciężko coś doradzić. Najlepiej kupować na miejscu aby oszczędzić sobie koszt wysyłki reklamacji.
  • Poziom 31  
    Zakup jedno dobre urządzenie, które spełnia zadania w druku kolorowym i czarnobiałym. Jednocześnie nie jest drogie w ekplatacji. Takie rozdrabnianie się na takie i siakie urządzenie powoduje, że w pewnej chwili w domu będziesz miał więcej tonerów i większy kłopot z ich wymianą i składowaniem niż to jest wartę.

Kupując używanego bizhub c35 - przebijesz wszystkich kosztami oryginalnych tonerów, które sa pojemne na wiele tyś wydruków i kosztują grosze. Można też pomyśleć nad np.: RICOH AFICIO MPC300 SPF.
  • Poziom 23  
    można porównać ofertę jaką wystawia ricoh,
    2 lata gwarancji door to door

MFP kolor:

SPC252SF

http://www.ricoh.pl/products/multifunction-printers/multifunction-colour/sp-c252sf.aspx

MFP mono :
    277sfnwx
    http://www.ricoh.pl/products/multifunction-pr...rs/multifunction-black-white/sp-277sfnwx.aspx

https://www.ceneo.pl/30441139

-praca sieci LAN, WIFI
    -drukowanie, skanowanie, faksowanie mobilne,
    -drukowanie, skanowanie w chmurze
    -tani koszt druku
    -pojemność jak największa tonera, a żeby można było rzadko wymieniać toner.
    -najnowszy model
    -LAN, WIFI
    -drukowanie, skanowanie z USB,

jeżeli dotyczy samej drukarki to drukowanie z USB musi być dysk jako opcja
  • Poziom 11  
    Dzień dobry
    Po moim wybraniu HP LaserJet Pro M426fdw doczytałem się, że nie działają toner zamienniki, ale nie wiem jak z uzupełnieniem toner regenerujący w proszku do HP, natomiast
    Brother MFC-L8690CDW doczytałem się, że nowsze modele szybko się psują.
    Więc.
    Moje pytanie :
    Czy do podanych modeli drukarek

a - Canon i-SENSYS MF419x
    b - Lexmark MX511de ==> Czy ten model posiada NFC lub oraz WIFI
    c - Xerox WorkCentre 3345V_DNI

Będą działały tonery zamienniki oraz czy są do tych trzech drukarek, proszek do uzupełnienia i czy też będą działały tonery na uzupełnionych proszkach.
    Którą z tych trzech się opłaca kupić z nowości.

Pytanie 1.
    Jakie aplikacje mobile obsługuje na Android i Windows urządzenie wielofunkcyjne laserowe mono HP LaserJet Pro M426fdw. Proszę podać nazwy aplikacji pod Windows i Android

Pytanie 2.
    Czy na aplikacji mobilnej Android i Windows można skanować, drukować i faksować z urządzenia wielofunkcyjnego laserowego mono HP LaserJet Pro M426fdw. Proszę podać nazwy aplikacji pod Windows i Android

Pytanie 3.
    Czy pod Linux 32 bit / 64 bity można drukować, skanować oraz faksować z urządzenia wielofunkcyjnego laserowego mono HP LaserJet Pro M426fdw.

Pytanie 4.
    Czy urządzenie wielofunkcyjne laserowe mono HP LaserJet Pro M426fdw obsługuje toner zamienniki, takie jak
    toner black point
    toner activejet
    toner JetWorld

lub inne.
    Czy firma HP nadal blokuje tonery zamienniki do drukarek, czy już nie.

Pytanie 5.
    Czy do toneru od urządzenia wielofunkcyjnego laserowego mono HP LaserJet Pro M426fdw jest dołączony bęben świadłoczuły, czy w tonerze od urządzenia wielofunkcyjnego laserowego mono HP LaserJet Pro M426fdw jest tylko sam proszek, inaczej sam toner.
    Czy może bęben światłoczuły trzeba kupić osobno do tonera od urządzenia wielofunkcyjnego laserowego mono HP LaserJet Pro M426fdw.

Pytanie 6.
    Czy port USB host do zapisania i odczytania do drukowania z USB, skanowania z USB znajduje się z tyłu obudowy, gdzie jest zasłonięty plastikową osłoną, którą trzeba wyrwać. Czy port USB host jest, luzem widoczny w urządzeniu wielofunkcyjnym laserowym mono HP LaserJet Pro M426fdw.

Pytanie 7.
    Co obsłuje port USB host w urządzeniu wielofunkcyjnym laserowym mono HP LaserJet Pro M426fdw.
    1a- odczyta z pendrive USB do drukowania
    2a- zapis skanowania do pendrive USB
    3a- inne (proszę podać

Dziękuje za odpowiedz
  • Poziom 15  
    Jeśli chodzi o monochromatyczne urządzenie 3w1, to kupiłem niedawno kilka Samsung SL-M2875ND za niecałe 700zł.
    Działają po sieci LAN, nie mają WiFi, jeśli masz router WiFi to po prostu instalujesz ją jako drukarkę sieciową.
    Zamienniki działają bez problemu, bęben do wymiany co 9k wydruków ale jest opcja "wiecznego chipu" więc ten ból można ominąć.
    Jedyne czego mi w niej brakuje to dupleksu w skanerze.

Oczywiście zakładam, że druk w formacie A4.
  • Poziom 11  
    Witam
    tak druk w formacie A4

Jestem w kropce wyjścia sam już nie wiem co kupić
    A co sądzicie o
    Lexmark - MX517de
    Warte kupienia posiada WIFI oraz NFC opcja

Doczytałem się dzisiaj, że
    HP (znów) zablokowało zamienniki w drukarkach

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/hp-znow-zablokowalo-zamienniki-w-drukarkach.html

Pytanie 1.
    Czy Canon - i-SENSYS MF249DW posiada port USB do drukowania i skanowania z portu USB

Pytanie 2.
    Z którego roku produkcji jest
    2a - Canon - i-SENSYS MF249DW
    2b - Lexmark - MX517de
    2c - Canon i-SENSYS MF419x

Tyle już siedzę na wyborem urządzenia wielofunkcyjnego, że nie wiem co zrobić
    Dziękuje za odpowiedz