logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pralka Amica PA5560A411 - Błąd 4x miganie, świeci koniec, próba wypompowania wody

furtek 25 Sie 2017 10:43 762 3
REKLAMA
  • #1 16662241
    furtek
    Poziom 14  
    Posty: 240
    Ocena: 34
    Witam w mojej pralce Amica PA5560A411. Pojawił się błąd miga 4x i swieci koniec. Pralka chce wypompować wodę której nie ma. Przeczyściłem rurkę presostatu przy dmuchnięciu w presostat słychać jak załącza. Taki błąd wyskakuje zaraz po włączeniu pralki po około 5-10 minutach jej przechodzi i działa normalnie. Można robić kilka prań i wszystko jest ok do następnego dnia rano po włączeniu dzieje się dokładnie to samo. Co to może być za usterka ?
  • REKLAMA
  • #2 16662677
    Gobro
    Poziom 31  
    Posty: 1055
    Pomógł: 207
    Ocena: 503
    Trzeba ściągnąć przedni dolny pas poniżej drzwi. Po jego ściągnięciu widać kubek hydrostatu (czarna guma). Ściągamy go i czyścimy ze szlamu. Po wyczyszczeniu można prać.
  • REKLAMA
  • #3 16662848
    furtek
    Poziom 14  
    Posty: 240
    Ocena: 34
    Wątpię ponieważ w pralce wymieniałem łożyska i krzyżak jakieś 2 miesiące temu czyściłem wszystkie przewody. Rurka od hydrostatu nie jest zatkana lekko przechodzi powietrze. Jeszcze podmienię hydrostat i sprawdzę.
  • #4 16664538
    furtek
    Poziom 14  
    Posty: 240
    Ocena: 34
    Według mnie jest coś z elektroniką nie tak. Włączam ją na któryś z programów od 1do 15 i bez wciskania start sama startuje z błędem 4x i ze świecącą lampką koniec. Zostawiając ją na dłuższy czas błąd ustaje i można normalnie prać.
REKLAMA