Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerywanie sygnału wifi i brak możliwości konfiguracji routera

Ranamori 25 Sie 2017 12:36 402 1
  • #1 25 Sie 2017 12:36
    Ranamori
    Poziom 5  

Witajcie. Pół roku temu kupiłam nowy router i w zasadzie od początku są z nim problemy. Jest to model Tp-link TL-WR841N. Jest on podłączony kablem do modemu, który dostałam od swojego dostawcy internetu. Kiedy połączę się z netem poprzez wifi, to niby laptop ma internet, ale zdarza się codziennie, że internet rozłącza się nawet co 15 sekund. Po prostu lapek rozłącza się z siecią, potem ręcznie klikam na opcję "rozwiąż problemy", po chwili łączy, ale zaraz znów rozłącza i tak w kółko. Jest to niezwykle uciążliwe. Nie wiem co jest nie tak, bo zasięg jest dobry za każdym razem, laptop widzi sieć cały czas. Próbowałam zrobić coś na własną rękę. Gdzieś przeczytałam, że zmiana konfiguracji routera może pomóc- weszłam na stronę tplinkwifi.net, tam zmieniłam szerokość kanału z automatycznej na 20 i ustawiłam kanał na 13. Od tego czasu mój komputer nie widział sieci w ogóle. Zresetowałam router, lapek już widzi sieć, łączy się z nią, ale pojawia się komunikat, że "brak dostępu do internetu". Co najgorsze, nie jestem w stanie teraz zmienić tego kanału i jakichkolwiek ustawień, gdyż poprzez wifi nie mogę się połączyć z internetem, a na kablu ta strona nie wchodzi. Nie mam pojęcia co robić, pewnie sama coś popsułam, ale myślałam, że reset routera pomoże, a tu nic. Proszę o jakąś radę. Mój system to Windows 7.

EDIT:
    Udało mi się w końcu wejść na stronę konfiguracji. Przywróciłam dawne ustawienia, ale internetu poprzez wifi nadal nie ma.
    Mam też problem z czymś takim jak klonowanie MAC. Żeby internet działał musiałam tam zmienić ten adres MAC, ale mam problem, gdyż kiedy wchodzę w ipconfig/all wyświetla mi się kilka tych adresów różniących się ostatnią literką/cyferką i nie wiem, który mam wpisać. Są takie:
    Karta bezprzewodowej sieci LAN połączenie sieci bezprzewodowej 4
    Karta bezprzewodowej sieci LAN połączenie sieci bezprzewodowej 3
    Karta Ethernet połączenie lokalne

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale kiedy wchodzę w menedżer urządzeń, w zakładkę karty sieciowe, to pojawiają mi się aż 3 rzeczy: Mediatek (...) wifi adapter, Microsoft Virtual wifi miniport adapter i Realtek (...) Family Controller. Wszystkie trzy są włączone. tak ma być?

0 1