Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór rejestratora jazdy do samochodu osobowego

25 Sie 2017 14:01 4014 30
  • Poziom 29  
    Witam jestem na etapie zakupu rejestratora jazdy do samochodu osobowego, nie jestem w tym temacie zbytnio biegły więc proszę Was jako fachowców o poradę.
    Mam do wydania 300-400 zł na to urządzenie.
    Jest jakieś godne polecane urządzenie w tym zakresie cenowym, tak aby pracowało i nagrywało z dobrą jakością zarówno w dzień i w nocy?

Może jakiś XBLITZ FULL HD GO.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Podałeś tylko zakres cenowy i to że zależy Ci na jakości. Czy masz jeszcze jakieś wymagania co do sprzętu? Bo na rynku jest teraz tego multum. Możesz sobie zobaczyć też np. Mikavi PQ1, sprzęt ukazał się całkiem niedawno. Ma GPS, na chipsecie Novatek, kąt nagrywania 170 stopni. Jakość Super Full HD. Także też godny uwagi.
  • Poziom 29  
    Jestem w tym temacie kompletnie zielony. ten sprzęt Mikavi PQ1 wyglądem przypomina XBLITZ GO HD, już go miałem kupować ale w drugiej wersji trochę ją popsuli. Teraz wyszła XBLITZ GO SE ale nie ma nigdzie recenzji.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Wygląd to nie wszystko. Porównaj sobie specyfikację towarową i sam oceń. Mikavi nagrywa w rozdz. 2304 na 1296p, Xblitz dla porównania 1920 na 1080p. FPS jest taki sam po 30. Obsługa kart też na korzyść Mikavi bo obsłuży już 128gb. Do tego lepsza matryca. Tu masz próbkę jak nagrywa, tylko weź pod uwagę kompresję na YT https://www.youtube.com/watch?v=87CvtwFfUKU
  • Poziom 29  
    Dzięki za odpowiedź. Widzę, że teraz wyszła nowa wersja kamerki XBLITZ GO SE ma nowy Sensor SONY IMX 323 oraz znacznie lepszy Chipset NTK 96658.

Ciekawe jak ma Mikavi nagrywa w nocy, bo widzę, że nie ma diód podczerwieni.

Cały czas się waham, która wybrać.

@arekwij ty masz tą Mikavi?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    W nocy to samochodowe wszystkie "nagrywają".
  • Poziom 29  
    No wiem, że w nocy jakość nie będzie idealna ale jedne lepiej sobie z tym radzą inne gorzej.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Też stałem przed tym wyborem. Dużo szukałem i czytałem, mój wybór padł na MiVue C320 z kartą 64gb. Na początku bylem sceptyczny ale po krótkim czasię okazuję się bardzo dobry. W nocy nagrywanie na poziomie dobrym a za dnia jest rewelka. Widać dobrze tablice, drgania praktycznie niezauważalne no i jakość mikrofonu też bardzo dobra. Jedynie co to brakuje mi opcji wyłączenia podświetlenia LCD w nocy ponieważ widać je na czarnym tle, ale nie przeszkadza to w niczym. Przy lekkiej dopłacie jest też model z GPS ;)
  • Poziom 29  
    @zoja16 a brałeś pod uwagę np. XBLITZ GO SE lub Mikavi PQ1?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    bogdanzieba napisał:
    Ciekawe jak ma Mikavi nagrywa w nocy, bo widzę, że nie ma diód podczerwieni.

Dużo zależy od warunków jak się jeździ. W Xblitz z tego co kojarzę są diody IR -testowałem kiedyś model Night i tam trzeba było zmieniać tryb na nocny, albo włączyć "noktowizor":). Ale jak światła dodatkowego nie było to różnie wychodziły filmy. W Mikavi jest z kolei obraz jest rejestrowany w HDR, czyli o zwiększonej rozpiętości tonalnej. Tzn. że kamerka bierze poprawkę na warunki, czyli np nocą jak oświetlają Cię reflektory, albo jak w dzień jedziesz pod mocne słońce. Podobny system używa także Xblitz tylko w swoich droższych modelach.
  • Poziom 29  
    Czyli podsumowując proszę o poradę co wybrać:

1. XBLITZ GO SE
    2. MIKAVI PQ1

W tym Mikavi PQ1 jest oddzielnie moduł GPS czy on musi być podłączany? Czy rejestrator działa bez niego?
  • Poziom 14  
    Tak, jest GPS. Możesz, ale nie musisz go używać. Możesz go wyłączyć. Także spokojnie będzie działał bez tego. W mojej opinii jak pisałem wcześniej lepiej wypada Mikavi. Ale ostateczną decyzję musisz podjąć sam. Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Witam,

Podepnę się do tematu...
    Poszukuję dobrej kamerki do auta, ale z dobrą baterią bądź kondensatorem do podtrzymywania daty i godziny. Obecnie posiadam NavRoad Mycam HD NEXT.
    Kamerka ładnie nagrywa, ale z racji tego, że jest zamontowana na stałe w aucie (nie zabieram jej na noc do domu) zimową porą, przy ujemnej temperaturze, są częste problemy z poprawną jej pracą. Potrafi się zawieszać lub nie uruchomić się w ogóle. Czasami uruchamia się z wykasowaną datą i godziną. Raz już miała wymienianą baterię na gwarancji, ale widzę, że problem po czasie powraca.
    Możecie polecić jakiś lepszy sprzęt?

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    A ile chcesz przeznaczyć? Ja ci mogę polecić to czego sam używam, o czym już pisałem, czyli PQ1 od Mikavi. Zimę wytrzymała, choć tak naprawdę mrozów był może tydzień. Sama kamera na baterii wytrzymuje dość sporo, ale jak chcesz w dłuższe trasy to jednak polecam obejście lub powerbank.
  • Poziom 43  
    arekwij napisał:
    ..., ale jak chcesz w dłuższe trasy to jednak polecam obejście lub powerbank.

A po co powerbank? Jakie obejście? Przecież w czasie jazdy zasilanie kamerki jest z samochodu i będzie działać dopóki samochód jedzie i w gnieździe zapalniczki jest prąd.
  • Poziom 14  
    Słuszna uwaga. Obejście - chodziło mi o rozgałęźnik czy jak tam to się zwie. Ja u siebie używam bo mam 1 wejście usb, 1 zapalniczkę a w trakcie jazdy podłączam 3 urządzenia. Taka praca:( A kamerka z reguły jest na powerbanku podczas postoju, tak żeby zadziałał w razie czego tryb parkingowy.
  • Poziom 12  
    Ja polecam Navitela R600 z powodu szerokiego kątu widzenia, który już nie raz mi się przydał do udowodnienia czegoś. Polecam.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Co myślicie o mikavi pq2? Szwagier dużo jeździ, dorabia sobie w blabla car i miał już kilka dziwnych sytuacji z ludźmi. Myśleliśmy żeby mu kupić taki rejestrator do auta, wiem że akurat ten model ma opcję nagrywania wnętrza pojazdu.
  • Poziom 14  
    Ja do tego sprzętu jestem przekonany. Mam model PQ1, więc mogę ci co nieco napisać o nie i możesz sobie porównać parametry tej z PQ2. Jako różnica jest tam inny kąt nagrywania, ale za to masz kamerkę na wnętrze. Sam sprzęt jest na dobrych podzespołach (matryca Sony, procesor Novatek, 30 klatek/s) w zupełności wystarczy na nagrania dobrej jakości. Ważniejsza pewnie dla Ciebie będzie opcja z kamerą na wnętrze. I w tym cały pic, że o podobnych parametrach ciężko będzie coś innego znaleźć. Większość duali jest na przód i tył, a nie wnętrze.
  • Poziom 9  
    Wybierz model A119 firmy viofo, poczytaj sobie komentarze na ceneo https://www.ceneo.pl/48195261
    ja kupiłem ale mocniejszy model chociaż jakość podobna, na autorejestratory.pl mają dobre teraz oferty z kartami gratis do wybranych modeli
  • Poziom 14  
    Tylko ten model co podajesz nie ma najważniejszej funkcji na której zależy autorowi pytania, czyli nagrywania wnętrza pojazdu. Więc odpada na starcie. Zostaje PQ2.
  • Poziom 25  
    Dzięki za wszystkie pomysły, kupiliśmy mikavi PQ2, kamerka już w użyciu, prezent się spodobał, mieliśmy okazję kilka nagrań obejrzeć bo oczywiście teraz szwagier nagrywa wszystko jak leci :D ale widać że trafiliśmy w gust i na pewno będzie mu się jeździło bezpiecznie. Jak na nasze polskie drogi to nawet obraz jest wyraźny, redukcja drgań na piątkę
  • Poziom 10  
    W tej cenie polecam Viofo. Jakoś rewelacja, a jesli szukasz czegoś troche tanszego to Xiaomi Dash Cam też da radę, a cena naprawdę baardzo niska.
  • Poziom 9  
    piotrek0007q napisał:
    induss napisał:
    Ja skorzystałem z kodu rabatowego obniżającego cenę o 50 PLN i do tego mieli jeszcze karte gratis

https://antyweb.pl/viofo-a129-gps-dual-test-rejestratora/

na dole jest kod do sklepu

Ogólnie warto zainwestować w wersję z literką "s", jakoś sporo lepsza a cena niewiele wyższa :)

Ale ja podałem link do Viofo A129 a Ty piszesz o A119 :)

tutaj masz modele jakie są dostępne:
    https://autorejestratory.pl/wideorejestratory_viofo

a model A129 który ja kupiłem jest następcą A119S, faktem jest że ma tą samą matrycę ale jest zupełnie innych chipset i elektronika,
    dzięki temu ta kamera ma WiFi dzięki któremu mogę sobie nagrania wrzucać na telefon nez konieczności wyciągania karty.
    Do tego mogę mieć przez wifi podgląd na tylną kamerę wówczas kamera służy jako kamera cofania.

Polecam A129, sporo o niej ostatnio piszą i porównywałem sobie do innych kamer z tą samą elektroniką, to za BlackVue w tej konfiguracji musiałbym dać 2* więcej !!
  • Poziom 10  
    induss napisał:
    piotrek0007q napisał:
    induss napisał:
    Ja skorzystałem z kodu rabatowego obniżającego cenę o 50 PLN i do tego mieli jeszcze karte gratis

https://antyweb.pl/viofo-a129-gps-dual-test-rejestratora/

na dole jest kod do sklepu

Ogólnie warto zainwestować w wersję z literką "s", jakoś sporo lepsza a cena niewiele wyższa :)

Ale ja podałem link do Viofo A129 a Ty piszesz o A119 :)

tutaj masz modele jakie są dostępne:
    https://autorejestratory.pl/wideorejestratory_viofo

a model A129 który ja kupiłem jest następcą A119S, faktem jest że ma tą samą matrycę ale jest zupełnie innych chipset i elektronika,
    dzięki temu ta kamera ma WiFi dzięki któremu mogę sobie nagrania wrzucać na telefon nez konieczności wyciągania karty.
    Do tego mogę mieć przez wifi podgląd na tylną kamerę wówczas kamera służy jako kamera cofania.

Polecam A129, sporo o niej ostatnio piszą i porównywałem sobie do innych kamer z tą samą elektroniką, to za BlackVue w tej konfiguracji musiałbym dać 2* więcej !!

FAktycznie, pomyliłem dwa modele. Ale jeden i drugi model daje rade :P