Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch WAT24340PL / WAT24441PL - Wymienne łożyska

rawa_11 27 Aug 2017 10:32 5208 9
Bosch
    rawa_11
    Level 6  
    Witam,

standardowy temat, ale odpowiedzi na niego nie mogę znaleźć.
    Czy któraś z tych dwu pralek Boscha ma wymienne łożyska?
    WAT24340PL
    WAT24441PL
    Był u mnie ostatnio serwisant, powiedział że wymienia się głównie łożyska i pompy.

Jeśli są niewymienne jaki model Boscha w cenie do 2000 polecacie (łożyska - można gdzieś znaleźć listę?). Markę właściwie wybrała żona i nie chcę już o to już spierać.

Mój AEG Lavamat 42230 ma 14 lat, łożyska niewymienne - chodzą podobno po 18 lat :-)

Dziękuję
  • Bosch
    ROBSON33
    Admin of household appliances group
    Obie pralki mają niewymienne.

rawa_11 wrote:
    Jeśli są niewymienne jaki model Boscha w cenie do 2000 polecacie

Żadna godna polecenia niestety.

rawa_11 wrote:
    Markę właściwie wybrała żona i nie chcę już o to już spierać.

Niech uzasadni dlaczego?
    yanes
    Level 29  
    Przy dzisiejszej polityce postarzania sprzętów szkoda bawić się w wymiany łożysk. Jest duże prawdopodobieństwo,że po wymianie padnie coś innego. Kupujesz następną pralkę i masz ją tańszą o koszt wymiany łożysk w tej starej.
  • Bosch
    Piotr2608

Level 40  
    Nie ucierajmy ...
    Nie ma pralek w których nie da się wymienić łożysk. Są tylko fachowcy, którzy tego nie potrafią zrobić oraz piorący którzy nie umieją prać, bo albo do pralki wrzucają za mało ubrań albo za dużo w stosunku do załadunku pralki jaki przewidział producent.
    Jeśli pierzemy często ale z małym wsadem to szukajmy pralki z załadunkiem do 5-6 kg, jeżeli pierzemy z dużym wsadem, szukajmy pralki z dużym wsadem.
    Druga sprawa to marnej jakości łożyska w co niektórych pralkach.

Mój znajomy który wymienia łożyska w nierozbieralnych pralnicach, nie narzeka na brak zajęcia. Przerabia "gniazdo" i montuje łożyska wraz z siemeringiem, gdzie po takiej naprawie pralka pierze min. 8 lat.

Po drugie to, że pralnice mają niewymienialne łożyska nie wzięło się z znikąd. Niechlujna wymiana łożysk (przez tzw. złote rączki) doprowadzała do sporych ilości wypadków m.in. w Europie. Wszystko ze względów bezpieczeństwa. Klejona pralnica jest w produkcji droższa niż skręcana a co za tym idzie, firmy zaczęły oszczędzać właśnie m.in. na łożyskach oraz uszczelniaczach które marnej jakości w połączeniu z proszkami, pękają do łożysk dostaje się woda która uszkadza łożyska.
    ROBSON33
    Piotr2608 wrote:
    Nie ma pralek w których nie da się wymienić łożysk.

No tak, niby prawda, ale jest jedno malutkie ale, w Bosch są również marne krzyżaki które rozlatują się przeważnie wcześniej od łożysk.
    O ile innych marek robię również klejonki to jak trafi na łożyska ze stajni Bosch nawet się nie dotykam, szkoda roboty i czasu, niejednokrotnie (w większości) po rozcięciu krzyżak albo już pęknięty lub niewiele mu brak.

Piotr2608 wrote:
    Klejona pralnica jest w produkcji droższa niż skręcana

A to dziwne stwierdzenie, chyba innej matematyki uczyliśmy się :wink:
    Piotr2608

Level 40  
    ROBSON33 wrote:
    A to dziwne stwierdzenie, chyba innej matematyki uczyliśmy się

Oficjalne zdanie producentów pralek na wykładach i szkoleniach serwisów. Więcej energii ponoć zużywa się na spawaniu ultradźwiękami pralnicy niż na wyprodukowanie kilka śrub.

Co do krzyżaków też racja choć razem ze znajomym zauważyliśmy iż bardziej psuje się sprzęt kupiony w markecie niż ten kupiony u "Staszka" za rogiem.
    ROBSON33
    Piotr2608 wrote:
    Oficjalne zdanie producentów pralek na wykładach i szkoleniach serwisów.

Oficjalne nie znaczy prawdziwe, trzeba jakoś zamydlić oczy, niby bezpieczeństwo ale kasa musi się zgadzać :wink:

Piotr2608 wrote:
    Więcej energii ponoć zużywa się na spawaniu ultradźwiękami pralnicy niż na wyprodukowanie kilka śrub.

Tylko że wykonuje to automat, nie trzeba uszczelniać, skręcać itp.
    ROBSON33
    zibi1971 wrote:
    Obejrzyj sobie tą praleczkę

W tej faktycznie łożyska są wymienne.

Bosch WAT24340PL / WAT24441PL - Wymienne łożyska
    rawa_11
    Level 6  
    Bardzo dziękuję za rady.

Zdecydowałem się na WAN2826EPL 1549 PLN z 5 letnią gwarancją 310 PLN.
    Prostszy programator, łożyska wymienne.

W kilku miejscach polecali jeszcze Gorenje.

Załamujące jest to kiedy sprzedawca z rozwalającą szczerością mówi, że pralka te 5 lat "POWINNA WYTRZYMAĆ".
    Jakich czasów dożyliśmy :-(