logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Subiekt GT - Odzyskanie danych programu po uszkodzeniu systemu

szymonraszke 01 Wrz 2017 10:35 3588 10
REKLAMA
  • #1 16674941
    szymonraszke
    Poziom 16  
    Posty: 490
    Ocena: 65
    Witam, mam komputer w którym padł system i trzeba odzyskać dane z subiekta. Mam możliwość dostania się do danych na dysku za pomocą systemu typu live cd mini xp. Problem w tym, że nie wiem co i skąd skopiować. Czy skopiować pliki z C:\subiekt 5, czy też gdzieś znajduje się baza danych programu ? Drugie pytanie, czy jak zainstaluje na nowo subiekt na nowym systemie i skopiuje dane w to samo miejsce, to czy zadziała bez problemu ?
  • REKLAMA
  • #3 16674965
    szymonraszke
    Poziom 16  
    Posty: 490
    Ocena: 65
    Ale właśnie o to pytam, czy ktoś wie, czy na pewno będzie ok. Skopiuje pliki, zrobię format, zainstaluje, nadpisze a tu się okaże, że nie działa i co wtedy ? Dane programu poszły się jeb*ć
  • REKLAMA
  • #4 16674991
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45620
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    szymonraszke napisał:
    Dane programu poszły się jeb*ć

    Jaki problem aby mieć gdzieś kopię? Coraz bardziej nie rozumiem użytkowników tego forum.
  • REKLAMA
  • #5 16675057
    Matuzalem

    Poziom 43  
    Posty: 17311
    Pomógł: 1651
    Ocena: 1097
    InsERT żyje i ma się dobrze. Może więc zamiast do nas, do producenta programu z pytaniem by się Pan zgłosił? - Po coś przecież wsparcie swym licencjonobiorcom firma oferuje.
    Konto firmowe:
    Doradztwo podatkowe
    Wilczyńskiego 25/13, Olsztyn, 10-686
  • #6 16675080
    szymonraszke
    Poziom 16  
    Posty: 490
    Ocena: 65
    Ok, skopiowałem cały folder programu i uruchomiłem program na innym komputerze z pendrivea.. Program się uruchamia, po czym w polu użytkownik wyświetla "szef" i prosi o podanie hasła. Znajoma twierdzi, że hasło to "subiekt", ale program z tym hasłem nie chce przepuścić. Można uruchomić program bez wpisania hasła szefa, ale wtedy ma się dostęp tylko do niektórych, podstawowych funkcji programu. Czy da się jakoś obejść, zresetować to hasło, lub z jakiegoś pliku je odczytać ?
  • #7 16675350
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45620
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
  • REKLAMA
  • #8 16675404
    szwagros
    Poziom 33  
    Posty: 1843
    Pomógł: 232
    Ocena: 271
    Przecież Subiekt GT wszystkie dane trzyma w bazie MSSQL, której to pliki nie leżą bynajmniej w katalogu subiekta.
  • #9 16675417
    szymonraszke
    Poziom 16  
    Posty: 490
    Ocena: 65
    Pomyliłem się, przepraszam to nie jest subiekt GT tylko subiekt 5 Euro ver. 1.04 o ile dobrze pamiętam. Działa jeszcze pod dosem
  • #10 16675440
    szwagros
    Poziom 33  
    Posty: 1843
    Pomógł: 232
    Ocena: 271
    Więc baza DBA.
    Usuń na próbę pliki z indeksami (*.CDX).
  • #11 16675551
    szymonraszke
    Poziom 16  
    Posty: 490
    Ocena: 65
    W folderze: subiiekt5/system ten plik, czy gdzie ?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik ma problem z odzyskaniem danych z programu Subiekt 5 po awarii systemu. Zastanawia się, czy wystarczy skopiować folder z programem i czy po reinstalacji na nowym systemie dane będą działać poprawnie. Odpowiedzi sugerują skopiowanie całego folderu Subiekt, jednak podkreślają, że dane mogą być przechowywane w bazie MSSQL, a nie w katalogu programu. Użytkownik napotkał również problem z hasłem do programu, które uniemożliwia pełny dostęp do funkcji. Wskazówki dotyczące usunięcia plików indeksów (*.CDX) oraz lokalizacji bazy danych są również poruszane.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA