Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subiekt GT - Odzyskanie danych programu po uszkodzeniu systemu

szymonraszke 01 Sep 2017 10:35 2448 10
    szymonraszke
    Level 16  
    Witam, mam komputer w którym padł system i trzeba odzyskać dane z subiekta. Mam możliwość dostania się do danych na dysku za pomocą systemu typu live cd mini xp. Problem w tym, że nie wiem co i skąd skopiować. Czy skopiować pliki z C:\subiekt 5, czy też gdzieś znajduje się baza danych programu ? Drugie pytanie, czy jak zainstaluje na nowo subiekt na nowym systemie i skopiuje dane w to samo miejsce, to czy zadziała bez problemu ?
    szymonraszke
    Level 16  
    Ale właśnie o to pytam, czy ktoś wie, czy na pewno będzie ok. Skopiuje pliki, zrobię format, zainstaluje, nadpisze a tu się okaże, że nie działa i co wtedy ? Dane programu poszły się jeb*ć
    Kasek21
    Level 43  
    szymonraszke wrote:
    Dane programu poszły się jeb*ć

Jaki problem aby mieć gdzieś kopię? Coraz bardziej nie rozumiem użytkowników tego forum.
    Matuzalem
    Level 43  
    InsERT żyje i ma się dobrze. Może więc zamiast do nas, do producenta programu z pytaniem by się Pan zgłosił? - Po coś przecież wsparcie swym licencjonobiorcom firma oferuje.
    szymonraszke
    Level 16  
    Ok, skopiowałem cały folder programu i uruchomiłem program na innym komputerze z pendrivea.. Program się uruchamia, po czym w polu użytkownik wyświetla "szef" i prosi o podanie hasła. Znajoma twierdzi, że hasło to "subiekt", ale program z tym hasłem nie chce przepuścić. Można uruchomić program bez wpisania hasła szefa, ale wtedy ma się dostęp tylko do niektórych, podstawowych funkcji programu. Czy da się jakoś obejść, zresetować to hasło, lub z jakiegoś pliku je odczytać ?
    szwagros
    Level 33  
    Przecież Subiekt GT wszystkie dane trzyma w bazie MSSQL, której to pliki nie leżą bynajmniej w katalogu subiekta.
    szymonraszke
    Level 16  
    Pomyliłem się, przepraszam to nie jest subiekt GT tylko subiekt 5 Euro ver. 1.04 o ile dobrze pamiętam. Działa jeszcze pod dosem
    szwagros
    Level 33  
    Więc baza DBA.
    Usuń na próbę pliki z indeksami (*.CDX).
    szymonraszke
    Level 16  
    W folderze: subiiekt5/system ten plik, czy gdzie ?