Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywanie z karty TV-30 punktów dla pomocnego (lub więcej)

18 May 2005 15:25 4308 22
 • Level 28  
  Zakupiłem ostatnio komputer - Sempron 2400+, płyta Abit NF-7, 512 RAM DDR 400, grafika fx 5200 128 MB, dysk Seagate 80 GB na interfejs IDE (stwierdziłem, że SATA dużo nie daje, choć może się myle). Do komputera zakupiłem karte TV Leadtek Winfast TV2000 Expert. Problem jest ze zgrywaniem filmów z TV - w załączonym zrzucie ekranu widać okno w wyborem parametrów nagrywania. Przy wyborze Microsoft MPEG Video Codec V2 gubi klatki, a jakość obrazu pozostawia wiele do życzenie. Jak można ustawić tam DivX-a i czy to rozwiąże problem z gubieniem klatek i jakością ? Przypuszczam że na takim komputerze wszystko powinno chodzić bez problemu. A może użyć jakiegoś innego programu lub innego kodeka ?
 • Level 12  
  Witam. Miałem podobny problem i o dziwo na dwóch zupełnie różnych "maszynach" na moim duronie 850 ;-) i na sempronie 1,5 Ghz. Na duronie uzyskałem zadowalające osiagi użyłem programu iuVCR 4.7.0.282 ze strony:

  http://www.divx.pl/download.php?id=009001

  i kodeków Morgan MJPEG v3.0.0.9 ze strony:

  http://www.divx.pl/download.php?id=009002

  Na szybszej maszynie i nie było lepiej. Spróbuj może Ci to pomoże. Musisz w tym programie wybrać te kodeki wideo. U mnie podziałała metoda prób i błędów. Pozdrawiam
 • Level 28  
  A nie da się DivXem ? Nie będzie lepiej ?
 • Level 11  
  Webmax
  Jak masz nero express 6 to tam w pakiecie całym jest bardzo dobry program do nagrywania filmów i masz każde zakładki w jakiej jakości chcesz nagrywać wszystkie dostępne kodeki full wypasik no i odrazu można se zrobić własną płytkę DVD :).

  Sam posiadam Leadteka karte Winfast A 280 my vivo i jestem tak zadowolony że aż ponaddto nagrywam co chwila.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Tak wygląda takie coś
 • Level 12  
  Filmy nagrywałem na tym duronie i najszybciej było właśnie przy uzyciu tego kodeka, dopiero później kompresowałem to divxem. No musze powiedzieć że byłem zawiedziony jak ten cały proces przebiegał na szybszym sprzęcie (podobny w konfiguracji do tego co posiadasz, dysk 120 GB Sata chyba jednak nic tu nie pomógł) może po prostu cos przeoczyłem lub błędem był system windows XP nie sprawdzałem na 98 ale myślę że byłoby szybciej. Ale było lepiej jak kompresowałem divxem już zgrany film. To co ja moge powiedzieć na ten temat. Chciałbym dodać, że na stronie z tym programem są jeszcze sterowniki do karty utworzone pod kątem działania z tym programem (troszke szybsze).
 • Level 11  
  i tak jak widzisz capture video to hard drive i to jest to ta zakładka w której nagrywasz
 • Level 12  
  Może nero to jest dobra rada. Sam będę musiał spróbować bo warto.
 • Level 11  
  tak jak napisałem jest to dobry program, niech sie schowa ulead video studio i inne programy. Mam kolege który kręci kamerą i od razu robi film i w "bardzo dobrej" jakości :)
 • Level 28  
  Próbowałem zgrywania tym iuVCR z Morgan MJPEG i powiem tak - jakość jest taka o jaką mi chodzi, tylko że jest pewien duży problem - 40 sekundowy zapis wideo zajmuje 70 MB, a w Windowsie jest ograniczenie wielkości pliku do 2GB, więc nagranie np. całego serialu odpada. Spróbuje teraz tego z Nero - zobaczymy, jakie będą efekty.
 • Level 11  
  Tylko musisz se dobrać odpowiednie parametry czyli rozdzielczość i itp :)

  Pozdrawiam
 • Level 12  
  Jak nagrywałem filmy to zapisywałem do plików wielkości 4GB co po kompresji dało mi plik mieszczący się na Cd. Już nie pamiętam ale w programie IuVCR jest opcja dotycząca plików większych niż 2 GB


  Sprawdziłem w zakladce File jest MAx file size który można ustawić nawet na 131072 MB. Jest też możliwośc ustalenia czasu jaki ma być nagrany do danego pliku. więc jak nagrywałem z opcją pliku 4gb i nie dłużej niż powiedzmy 80 min tworzył pliki po po 4gb i jeden 2,5 Gb.

  Pozdrawiam
 • Level 12  
  Witam!
  Ja tam urzywałem Virtual Duba. Jest tam opcja capture dla obrazu i dźwięku. Ja mam słabiutką maszynkę(celeron 433@542) i proces nagrywania przechodził bez większych problemów (karta Pixel View<jakiś starszy model, porzyczony był>)(kaseta wideo = 2xcd). Dodatkowo w VDubie można robić "przycinki i wycinki" bez utraty jakości. Problem w tym że jest troszku toporny w obsłudze, ale mimo wszystko polecam!!!

  Zapomniałem o jednym...przy nagrywaniu lepiej ustawić dźwięk bez kompresji - mniej obciąrza cpu - a skompresować go można po nagraniu materiału.
 • Level 11  
  alph1982 wrote:
  Witam!
  Ja tam urzywałem Virtual Duba. Jest tam opcja capture dla obrazu i dźwięku. Ja mam słabiutką maszynkę(celeron 433@542) i proces nagrywania przechodził bez większych problemów (karta Pixel View<jakiś starszy model, porzyczony był>)(kaseta wideo = 2xcd). Dodatkowo w VDubie można robić "przycinki i wycinki" bez utraty jakości. Problem w tym że jest troszku toporny w obsłudze, ale mimo wszystko polecam!!!

  Zapomniałem o jednym...przy nagrywaniu lepiej ustawić dźwięk bez kompresji - mniej obciąrza cpu - a skompresować go można po nagraniu materiału.


  Vitrual dub jest dobry oczywiście ale tylko do obróbki czyli tak jak napisałeś że do przycinania i itp
 • Level 11  
  Do zgrywania bezpośrednio w formacie Divx mogę polecić pakiet Dr.Divx (funkcja Live Capture) pozwalający na konwersję filmów na popularny format DivX. Dr. DivX obsługuje praktycznie każde źródło sygnału audio-video: formaty MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DV, AVI, WMV, AVS, a także sygnał z kamer internetowych, telewizji czy magnetowidu.
  Wersja Trial do pobrania z http://www.divx.com/divx/drdivx/
  U mnie z tunerem Kworld całkiem dobrze się sprawdzał.
  Natomias do oglądania TV z tunera polecam darmowy DScaler http://deinterlace.sourceforge.net/ radzi sobie z bardzo dużą liczbą tunerów bez specjalnych sterowników on również posiada funkcje zgrywania obrazu.
 • Level 26  
  webmax wrote:
  A nie da się DivXem ? Nie będzie lepiej ?

  Nie sądzę, aby Sempron poradził sobie w locie zgrywając materiał video, jednocześnie go kompresujac Divxem (no chyba, ze wybierzesz kompresję stratną, a mniemam, że zalezy Ci na jakości)

  Wybierz kodek Moonlight Oneclick Compressor 1.0. Ma przyzwoite parametry i niewielkie zapotrzebowanie na gigaherce.


  http://www.walec.freshsite.pl/zip/Moon.zip
 • Level 28  
  ograniczenie 2Gb jak ktoś wcześniej pisał występuje tylko przy partycji skonwertowanej na FAT32.. jeśli mamy NTFS problem nieistnieje.. najłatwiej chyba zgrać film w formie nieskompresowanej a dpoiero później kompresować.. zrzucanie w biegu na Div-X będzie gubiło klatki na słabszych maszynach..
 • Level 34  
  Polecam przy zgrywaniu stosować jakiś bezstratny kodek (ja stosuję Huffyuv ) a potem w Virtualdubie skompresować na DiVX.
  Niektóre programy (ja stosuję np. bTV) potrafią dzielić plik w trakcie nagrywania do żadanej długości - windows 98 toleruje plik do 4GB.) - czyli nagrywa plik do 4 Mega i natychmiast po nagrywa do nowego pliku 4GB i tak dalej. Potem połączone pliki tworzą całość zgrywanego materiału.
 • Level 11  
  Jeżeli ta karta da się uruchomić pod Linuxem, to proponuję mplayera.
 • Level 22  
  Problem zgrywania z karty TV na słabszym PC trenowałem na 2.5 - letnim składaku z celeronem 1.7GHz (1.84GHz - FSB zmienione na 108MHz) ,256MB/266MHz , 80GB Seagate 7200rpm TV - Prolink PixelView Pro rev 9D na BT878

  Po wielu próbach wydaje mi się, że ustaliłem optymalne warunki pracy takiego zestawu pozwalające na zgrywanie sygnału z TV praktycznie bez utraty klatek przy założeniu jak najkrótszego czasu poźniejszej obróbki. Mam nadzieję, że coś z tego co osiągnąłem przyda się również innym (może ktoś to przy okazji doceni ;-)

  1. Zgrywałem filmy z kablówki o przeciętnej jakości sygnału (trochę szumów na wizji i podcinanie stereo - dlatego zrezygnowałem z dekodowania stereo).
  2. Jako system najlepiej się sprawdza Win 2K z oddzielną partycją NTFS na zrzuty (brak ograniczenia długości do 2GB dla pliku).
  3. Drivery najnowsze od Prolinka.
  4. IUVCR jako soft do przechwytywania:
  - format obrazu 704x528 / 25fps (taka rozdzielczość pozwala zachować bardzo przyzwoitą jakość przy max czasie 45min / 1 CD 700MB)
  - audio bez kompresji - format PCM 48 kHz (nie obciąża zbędnie procesora, pozwala na bezproblemową późniejszą edycję materiału)
  - video kompresja Xvid (w locie ze względu na oszczędność czasu i miejsca na dysku) - strumień ustawiałem w zależności od spodziewanego czasu trwania filmu, kalkulator bitrate po zastąpiłem tabelą z arkusza kalkulacyjnego (przyjąłem opcję stałego bitrate dla całości filmu)
  - filters - iulab Deinterlace (usuwa przeplot z obrazu TV)
  + kilka drobniejszych ustawień konfiguracyjnych podam jeżeli pojawi się zapytanie
  5. Kodek Xvid ale w konkretnej dystrybucji która najlepiej mi się sprawdziła (w tej chwili nie mam możliwości sprawdzenia wersji - jeżeli pojawi się zapytanie o wersję to ją podam albo umieszczę plik opisując ustawienia konfiguracyjne).
  6. Po zgraniu korzystając z VirtualDub-a:
  - usuwałem reklamy
  - kompresowałem audio do mp3 (48 KHz stereo 96 kb/s - chociaż w źródle był sygnał mono kompresowany jako stereo daje zdecydowanie lepszą jakość mp3)
  - ciąłem na kawałki odstosowane do długości płyty CD
  7. Czas obróbki nagranego 2 godz. matriału (1,5 godzinnego filmu + 0,5 reklam na TVN) do gotowych 2 krążków CD to ok 1 godz.
 • Level 12  
  Witam
  Rewelacyjnie przechwytuje AVI_IO + Pegasus MJPEG codec - polecam,
  dzieli plik .avi na dowolne części podczas przechwytywania (odpada ograniczenie FAT) i 2 godziny filmu zajmują 8-10GB .(720x576 25kl/s).

  pozdrawiam
 • Level 18  
  Ja mam podobny problem z gubieniem klatek , niestety trzeba mieć komp min 3ghz i 1gb ramu - wiem bo znajomy ma taki sprzęt i wszystko chodzi super o zgrywaniu filmu na format dvd przy jednoczesnym nagrywaniu tego filmu na płyte
  w niektórych wersjach -nie wiem od czego to zależy pokazuje sie komunik. że treba mieć min procka 3 ghz -
  tu otzrzymałem troche porad na tentemat i to sie wszystko zgadza.
  pozdr.
 • Level 14  
  webmax wrote:
  Zakupiłem ostatnio komputer - Sempron 2400+, płyta Abit NF-7, 512 RAM DDR 400, grafika fx 5200 128 MB, dysk Seagate 80 GB na interfejs IDE (stwierdziłem, że SATA dużo nie daje, choć może się myle). Do komputera zakupiłem karte TV Leadtek Winfast TV2000 Expert. Problem jest ze zgrywaniem filmów z TV - w załączonym zrzucie ekranu widać okno w wyborem parametrów nagrywania. Przy wyborze Microsoft MPEG Video Codec V2 gubi klatki, a jakość obrazu pozostawia wiele do życzenie. Jak można ustawić tam DivX-a i czy to rozwiąże problem z gubieniem klatek i jakością ? Przypuszczam że na takim komputerze wszystko powinno chodzić bez problemu. A może użyć jakiegoś innego programu lub innego kodeka ?  Ja mam tą samą kartę TV co ty.... Promblem dopiero mi się rozwiązał po zainstalowaniu Linuxa MDK 10.1. O dziwo pliki, które nagrywałem mogłem zapisywać w rozdzielczości od 240x160@100klatek/s do 1024x768@30klatek/s
 • Moderator of Cars
  Fakt, że zawsze zgrywałem w pół-PAL'u ale 25fps bez gubienia klatek na Celeronie 566E do DivX 3.11 ~1Mbps pod Virtual Dub'em szło bez problemu.