Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kia ceed - Samochód szarpie nie równo chodzi

ben_eb 03 Wrz 2017 22:16 291 2
  • #1 03 Wrz 2017 22:16
    ben_eb
    Poziom 8  

Dzień dobry. Jestem po wymianie części rozrządu tzn. napinacz, ślizgi i łańcuch rozrządu. Po wymianie auto jeździło przez jakiś czas bez zarzutów. Jedynie przy obrotach w granicach 3.5 do 4 tyś obrotów silnik dziwnie buczał(stawał się zdecydowanie głośniejszy i dalej po przekroczeniu tej granicy chodził normalnie. W dniu dzisiejszym niestety znowu pojawił się ten sam problem mianowicie auto przestało równo chodzić i pojawił się check. Do tej pory w samochodzie zostało zrobione: 1- wymiana świec
    2- głowica została oddana do regeneracji
    3- zostały wymienione czujniki położenia wałka rozrządu
    4- został wymieniony rozrząd (ślizgi napinacz łańcuch)
    5- cewki zapłonowe przełożone z drugiej kia ki i niestety to samo.
    Podczas diagnostyki ten sam błąd : pojedyncze lub wielokrotne wypadanie zapłonów i wcześniej pojawiał się jeszcze błąd koleracja rozrządu. Proszę Was bardzo o pomoc lub jakieś namiary na dobrego fachowca w okolicach Giżycka. Dziękuję

0 2
  • #2 03 Wrz 2017 22:57
    jacekwwy
    Poziom 10  

Tak na wszelki wypadek sprawdź jeszcze rozrząd a nóż widelec może przestawił się o jeden ząbek

0
  • #3 04 Wrz 2017 21:42
    ben_eb
    Poziom 8  

Dzisiaj sprawdzę rozrząd jak mi się uda. Nurtuje mnie jeszcze to że objawy pokazały się po około 200 km po trasie. Wtedy zapala się check i problem pozostaje do momentu zdjęcia pokrywy z wałków rozrządu po czym cała sytuacja na jakiś czas się poprawia do momentu złapania kolejnego błędu.

Dodano po 13 [godziny] 51 [minuty]:

Rozrząd sprawdzony i jest wszystko jak należy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo