Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczenie mikrofonu podczas nagrywania

05 Wrz 2017 13:36 2145 18
  • Poziom 4  
    Witam.
    Mam bardzo dziwny problem który polega na tym że mikrofon działa normalnie podczas nagrywania dźwięku w programie audacity lub action lecz gdy włączę nagrywanie obrazu z gry lub pulpitu zaczyna buczeć.Pogrzebie trochę w opcjach wyłączę i wyłącze program jest normalnie.Włącze program na drugi dzień i zmienię głośność mikrofonu znowu buczy.W actionie mam tryby nagrywania pulpitu lub gry.Na trybie gry buczy na pulpitu nie i na odwrót.Nie mam z tym siły a chce wstawiać filmy na yt.Mikrofon superlux e205u.
  • Poziom 31  
    W jaki sposób "buczy"? Przydźwięk sieciowy czy sprzężenie akustyczne?
  • Poziom 4  
    nie znam się na tym ale bardziej przydźwięk sieciowy.dam linka do yt z fragmentem.
    Dodano po 3 [minuty]:
    https://youtu.be/mf76Gmwe8eQ
    Dodano po 2 [minuty]:
    robiłem eksperyment miałem włączone nagrywanie dźwięku w audacity i włączałem nagrywanie obrazu w actionie.Odrazu buczało po wyłączeniu nagrywanie przestawało.
    Dodano po 5 [godziny] 30 [minuty]:
    Format komputera nie pomógł ale kolejny trop to że w formacie avi nie buczy tylko mp4.
  • Poziom 31  
    Niestety na nagraniu które trwa 2 sekundy poza kliknięciem nic nie słychać więc ciężko ocenić buczenie gdyż go brak. Skoro zmiana formatu ma na to wpływ to może być problem niekompatybilności częstotliwości próbkowania lub rozdzielczości bitowej. Jakie parametry przechwytywania dźwięku są ustawione?
  • Poziom 31  
    Ja tu (nawet słuchawki podłączyłem bo na głośniczkach prawie nic nie słychać) buczenia nie zauważam. Słychać 2 kliknięcia a pomiędzy nimi ciche zakłócenia bardziej przypominające dość częste zjawisko przenoszenia szumów z podzespołów komputera niż tradycyjny przydźwięk sieciowy. Taki efekt słychać nawet bez odtwarzania dźwięku na zintegrowanych kartach muzycznych przy dużym wzmocnieniu - np. zakłócenia w tak pracy głowic dysku twardego czy poruszania myszką.
  • Poziom 4  
    Chodzi mi o ten efekt pomiedzy kliknieciami.Którego na początku nie było i chce sie go pozbyc.

Dodano po 2 [minuty]:

Wczoraj było wszystko dobrze.Po zmienieniu głośności w actionie z 65 na 70 ten efekt się pojawił.Gdy zmieniłem znowu na 65 też był.

Dodano po 1 [minuty]:

Występuje tylko w formacje mp4 podczas nagrywania obrazu bo sam dźwięk w mp4 jest normalny.

Dodano po 7 [minuty]:

znowu test tylko teraz we właściwościach mikrofon jest ustawiony na 100% głośności
  • Poziom 31  
    Rozumiem, że chodzi Ci o szum który w tym nagraniu audio słychać na początku i na końcu? Obstawiam, że pochodzi on z karty muzycznej - masz włączone miksowanie mikrofonu i dźwięków systemowych. Zobacz, jakie źródła są aktywne dla odtwarzania dźwięków systemowych, powyłączaj co niepotrzebne, może któreś z nich tak "sieje", ale na tym sprzęcie jakości studyjnej nie osiągniesz tak czy inaczej. Jaka to karta / komputer?

EDIT: Jest też teoretycznie możliwe, że zakłócenia przenoszą się do mikrofonu przez zasilanie USB - aby to wyeliminować trzeba podać zasilanie z innego źródła i sprawdzić efekt.
  • Poziom 4  
    na początku i na końcu to mikrofon na pełnej głośności i wszystko jest normalnie.Po kliknieciu nagrywania on się robi strasznie cichy.W pierwszym nagraniu miałem mikrofon na 70% i po kliknięciu były te szumy.

Dodano po 52 [sekundy]:

To jest właśnie takie pokręcone.

Dodano po 2 [minuty]:

Jakości studyjnej ja nie chce jak ustawie mikrofon na 70% i mam go blisko to mi się dźwięk podoba tylko chodzi o to że ten mikrofon wariuje przy tym nagrywaniu obrazu w formacie mp4.Raz jest dobry dźwięk ruszę suwak głośności w programie to nagle te szumy.

Dodano po 1 [minuty]:

W formacie AVI wszystko działa tylko nie chce w tym formacie nagrywać.
  • Poziom 31  
    Czyli - nie chodzi o szum tylko o ciche nagrywanie? Podeślij może jakieś nagranie gdzie będzie sekwencja gdy mówisz do mikrofonu a następnie do tego (cięgle mówiąc) dołączasz nagrywanie pulpitu / gry - bo tak ciężko się połapać który fragment nagrania to jaka konfiguracja źródeł dźwięku.
  • Poziom 4  
    Jest jakaś szansa żeby pogadać na teamspeaku bo ciężko jest to wyjaśnić pisząc.na przykład jutro się dostosuje do godziny.Cały czas są nie porozumienia.
    Dodano po 11 [minuty]:
    Dodano po 2 [minuty]:
    Mikrofon w systemie i programie na 80%
  • Poziom 4  
    słychać podbite szumy w tle
  • Poziom 31  
    To jest na tyle ciche, że nie sądzę aby dało się lepszą jakość osiągnąć. Zakładam, że środkowy fragment to z rejestracją obrazu. Zauważ, że używasz kompresji zarówno obrazu jak i dźwięku i to w czasie rzeczywistym. Tutaj jest wiele zmiennych który mają wpływ - nic nie napisałeś o komputerze i karcie muzycznej. Komputer, sterowniki i program muszą poradzić sobie z kompresją w locie. Nie wiemy z jakimi parametrami pracuje enkoder aby nie gubić ramek. Być może sam program narzuca gorsze parametry kompresji w zależności od obciążenia procesora. Nie znam tego oprogramowania i możliwości ustawień jego parametrów pracy (i parametrów pliku który tworzy) ale być może da się gdzieś ustawić inne przy których efekt nie będzie występował albo się zmniejszy. Niestety - teamspeaka nie używam.
  • Poziom 4  
    Komputer mam mocny wszystkie gry chodzą mi na wysokich ustawieniach graficznych w 60 klatkach.Mikrofon ma wbudowaną kartę dźwiękową.

Dodano po 2 [minuty]:

Nagrałem na yt 6 filmów gdy ten problem nie występował więc sprzęt sobie radzi.Te szumy po włączeniu nagrywania występują też w innych programach nagrywających obraz i tylko w formacje mp4.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    A nagrywanie samego obrazu? Zauważ, że gdy nagrywasz mikrofon + obraz, to masz miksowanie nagrywania dźwięku zarówno z komputera jak i z karty muzycznej. Wskazywałoby to na potencjalną przyczynę - że te zakłócenia, skoro pojawiają się w momencie włączenia nagrywania obrazu (wraz z dźwiękiem) z komputera (dźwięk z samego mikrofonu jest czysty) to są one wprowadzane przez kartę muzyczną. Pytanie, czy dźwięki z komputera też są potrzebne? Możesz wyciszyć dźwięki systemowe w mikserze programu do nagrywania (zostawić jako źródło tylko mikrofon) i sprawdzić efekt. Być może algorytm kompresji użyty przy nagrywaniu AVI maskuje te szumy. Sprawdź ustawienia w karcie muzycznej - źródeł dźwiękó systemowych używanych do nagrywanie. Być może któreś z nich szumi a aktywuje się gdy załączasz nagrywania obrazu z dźwiękiem.
  • Poziom 4  
    Jadę sprawdzić do kolegi mikrofon może coś z mikrofonem jest nie tak.
    Dodano po 7 [godziny] 1 [minuty]:
    Dziś cały dzień nie działało i testowałem czy przez inny program bedzie tez szum i był ale z ciekawości odpaliłem znowu actiona i działa dobrze.Tylko to pewnie tymczasowe i znowu się zepsuje jak coś ruszę.
  • Poziom 4  
    Między czasie robiłem ulepszenie kompa i po wymianie między innymi płyty głównej problem przestał występować.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Bardzo możliwe - dla mnie te "przydźwięki" brzmiały właśnie jak zakłócenia od płyty / komponentów komputera (są dość charakterystyczne).