logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sterownik Geco nie włacza podajnika

raf2 07 Wrz 2017 07:26 7962 12
  • #1 16685658
    raf2
    Poziom 10  
    Posty: 111
    Ocena: 40
    Mam problem z w/w sterownikiem polegający na tym iż nie włącza podajnika. Gdy zamienię porty np na wentylator wówczas działa. Co może być przyczyną ? Za wszelkie info. z góry dzieki
  • #3 16685934
    raf2
    Poziom 10  
    Posty: 111
    Ocena: 40
    no nie wiem jak to sprawdzić? gdzie ten element się znajduje??
  • #5 16686138
    raf2
    Poziom 10  
    Posty: 111
    Ocena: 40
    Jak bym miał wiedzę to bym gitary nie zwracał. Zapewne chodzi o wymianę jakieś Części chyba przekaźnika??
  • #6 16686327
    Magister_123
    Poziom 36  
    Posty: 2892
    Pomógł: 378
    Ocena: 972
    raf2 napisał:
    Zapewne chodzi o wymianę jakieś Części chyba przekaźnika??

    Trzeba sprawdzić czy to na pewno przekaźnik. Równie dobrze może być to zimny lut albo uszkodzony mikroprocesor. Posiadasz miernik, lutownice, cynę, coś do odessania cyny?
  • #7 16687676
    raf2
    Poziom 10  
    Posty: 111
    Ocena: 40
    tak oczywiście
  • #9 16688745
    raf2
    Poziom 10  
    Posty: 111
    Ocena: 40
    Sorry zaraz wkleje
    Załączniki:
    • Sterownik Geco nie włacza podajnika 20170909_090422.jpg (1.71 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • Pomocny post
    #10 16689632
    Magister_123
    Poziom 36  
    Posty: 2892
    Pomógł: 378
    Ocena: 972
    Na ''łoko'' to pierwszy przekaźnik od góry wygląda na zmęczony.
    Musisz odnaleźć przekaźnik podajnika i na stykach cewki dokonać pomiaru obecności napięcia stałego 12V w momencie domniemanej pracy podajnika. Jeśli napięcie się pojawi to oznacza że przekaźnik umarł. Tylko uważaj bo będziesz miał tam również napięcie sieciowe 230V!!!
    Druga bezpieczniejsza możliwość to podmienić przekaźnik. Czyli zamieniasz miejscami przekaźnik wentylatora i podajnika.
    Długo sterownik pracuje u Ciebie?
  • Pomocny post
    #11 16689643
    jurek54
    Poziom 14  
    Posty: 107
    Pomógł: 7
    Ocena: 73
    Ten biały przekaźnik jest od podajnika. U mnie wypalił się styk. Kupiłem identyczny na znanym portalu aukcyjnym. Wymiana załatwiła sprawę.
  • #12 16689864
    raf2
    Poziom 10  
    Posty: 111
    Ocena: 40
    Kocioł posiadam jakieś 9 lat. Rzeczywiscie ten biały jakby był lekko "okopcony"
  • #13 16694690
    raf2
    Poziom 10  
    Posty: 111
    Ocena: 40
    Dzięki jurek54 rzeczywiście wymiana tego przekaźnika pomogła.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z sterownikiem Geco, który nie włącza podajnika. Po zamianie portów na wentylator, ten działał, co sugeruje, że problem leży w podajniku. Użytkownicy zasugerowali, że przyczyną może być uszkodzony przekaźnik, zimny lut lub uszkodzony mikroprocesor. Wskazano na konieczność sprawdzenia przekaźnika podajnika oraz wykonania pomiaru napięcia na jego stykach. Wymiana przekaźnika okazała się skutecznym rozwiązaniem problemu.
REKLAMA