Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik Geco nie włacza podajnika

raf2 07 Sep 2017 07:26 5463 12
    raf2
    Level 10  
    Mam problem z w/w sterownikiem polegający na tym iż nie włącza podajnika. Gdy zamienię porty np na wentylator wówczas działa. Co może być przyczyną ? Za wszelkie info. z góry dzieki
    raf2
    Level 10  
    no nie wiem jak to sprawdzić? gdzie ten element się znajduje??
    Magister_123
    Level 36  
    raf2 wrote:
    gdzie ten element się znajduje??

Trzeba rozebrać sterownik. Ale skoro zadałeś powyższe pytanie to wnioskuję że nie masz odpowiedniej wiedzy do naprawy usterki.
    raf2
    Level 10  
    Jak bym miał wiedzę to bym gitary nie zwracał. Zapewne chodzi o wymianę jakieś Części chyba przekaźnika??
    Magister_123
    Level 36  
    raf2 wrote:
    Zapewne chodzi o wymianę jakieś Części chyba przekaźnika??

Trzeba sprawdzić czy to na pewno przekaźnik. Równie dobrze może być to zimny lut albo uszkodzony mikroprocesor. Posiadasz miernik, lutownice, cynę, coś do odessania cyny?
    Magister_123
    Level 36  
    Nie rozumiem na co czekasz. Płytka już dawno powinna być wyciągnięta a jej dobre zdjęcia wklejone w ten temat.
  • Helpful post
    Magister_123
    Level 36  
    Na ''łoko'' to pierwszy przekaźnik od góry wygląda na zmęczony.
    Musisz odnaleźć przekaźnik podajnika i na stykach cewki dokonać pomiaru obecności napięcia stałego 12V w momencie domniemanej pracy podajnika. Jeśli napięcie się pojawi to oznacza że przekaźnik umarł. Tylko uważaj bo będziesz miał tam również napięcie sieciowe 230V!!!
    Druga bezpieczniejsza możliwość to podmienić przekaźnik. Czyli zamieniasz miejscami przekaźnik wentylatora i podajnika.
    Długo sterownik pracuje u Ciebie?
  • Helpful post
    jurek54
    Level 14  
    Ten biały przekaźnik jest od podajnika. U mnie wypalił się styk. Kupiłem identyczny na znanym portalu aukcyjnym. Wymiana załatwiła sprawę.
    raf2
    Level 10  
    Kocioł posiadam jakieś 9 lat. Rzeczywiscie ten biały jakby był lekko "okopcony"
    raf2
    Level 10  
    Dzięki jurek54 rzeczywiście wymiana tego przekaźnika pomogła.