logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Renault megane 1.5Dci 2003' - Błąd df053 silnik nie odpala

piatka300zx 11 Wrz 2017 00:02 56310 8
REKLAMA
  • #1 16692741
    piatka300zx
    Poziom 10  
    Posty: 19
    Ocena: 22
    Witam mam problem z 1.5 dci silnik kręci ale nie odpala, zrobiłem diagnostykę Delphi ds150 i mam błąd DF053 - Funkcja regulacji ciśnienia w rampie , więc wymieniłem zawór w pompie wysokiego ciśnienia i dalej to samo, jak sprawdzam ciśnienie na listwie CR na żywo to coś mi nie pasuje bo po włączeniu zapłonu mam na listwie 1bar, zaczynam kręcić rozrusznikiem i ciśnienie rośnie do 250bar po czym jak przestaje kręcić to ciśnienie powoli spada do 1bar , układ wydaje się być szczelny bo nie mam żadnych widocznych wycieków zastanawiam się czy zaworki we wtryskach nie padły (tak jak by puszczały wszystko na przelew) tylko co padły wszystkie na raz ? na 3 też powinien zapalić prawda? robiąc dalej diagnostykę znalazłem ODCIĘCIE RCH / tak . Nie wiem co to jest? filtra paliwa jeszcze nie wymieniałem skoro na rozruchu jest 250 bar wydaje się nie być zły ... Proszę o pomoc mądrą głowę z góry dzięki za pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 16692805
    piotrekwoj1
    Poziom 43  
    Posty: 10481
    Pomógł: 941
    Ocena: 3406
    1.W podglądzie rzeczywistych widać obroty ?
    2. Pali na plaka?
  • REKLAMA
  • #3 16692858
    ALIBABA I
    Poziom 33  
    Posty: 2593
    Pomógł: 220
    Ocena: 533
    piatka300zx napisał:
    Witam mam problem z 1.5 dci silnik kręci ale nie odpala, zrobiłem diagnostykę Delphi ds150 i mam błąd DF053 - Funkcja regulacji ciśnienia w rampie , więc wymieniłem zawór w pompie wysokiego ciśnienia i dalej to samo, jak sprawdzam ciśnienie na listwie CR na żywo to coś mi nie pasuje bo po włączeniu zapłonu mam na listwie 1bar, zaczynam kręcić rozrusznikiem i ciśnienie rośnie do 250bar po czym jak przestaje kręcić to ciśnienie powoli spada do 1bar , układ wydaje się być szczelny bo nie mam żadnych widocznych wycieków zastanawiam się czy zaworki we wtryskach nie padły (tak jak by puszczały wszystko na przelew) tylko co padły wszystkie na raz ? na 3 też powinien zapalić prawda? robiąc dalej diagnostykę znalazłem ODCIĘCIE RCH / tak . Nie wiem co to jest? filtra paliwa jeszcze nie wymieniałem skoro na rozruchu jest 250 bar wydaje się nie być
    Qitaj zły
    Witajcie kol. piotrekwoj wspomniał czy pali na plaka OK. dobra sugestja , miałem problem z silnikem kuboty nie odpalał plak nie pomagał zero reakcji i sugestja daj mu 50 gr oleju jadalnego w kol ssący, jeden obrocik silnik odpalił chodzi około roku, i teraz mam pytanie co było ? czary mary cztery wtryski nie padną nagle

    Ps. kedyś były samostarty, to biło samo zapłonem plak jest lepszy, lecz ten olej mnie rozłożył , UWAGA za duża dawka grozi uszkodzeniem silnika
  • REKLAMA
  • #4 16693142
    piatka300zx
    Poziom 10  
    Posty: 19
    Ocena: 22
    Hej dzięki za szybką odpowiedź obroty widzi, jutro plaka ogarne i dam znać ( układ korbowo tłokowy wydaje się być dobry w papierach znalazłem f-vat że w 2016 rozrząd był wymieniany) czasami tak jak by załapywał na dwa tłoki ale nie jest w stanie utrzymać wolnych obrotów...
  • #5 16693510
    ALIBABA I
    Poziom 33  
    Posty: 2593
    Pomógł: 220
    Ocena: 533
    piatka300zx napisał:
    ale nie jest w

    stanie utrzymać wolnych obrotów...
    Tzn . łapie ciut zaczyna wstawać. i
    piatka300zx napisał:
    jak by załapywał na dwa tłoki ale nie jest w stanie utrzymać wolnych obrotów...
    opisz co robiłeś


    Ps, coś tu nie kumam
  • REKLAMA
  • #6 16694272
    piatka300zx
    Poziom 10  
    Posty: 19
    Ocena: 22
    kupiłem auto z tą usterką, na początku jak wciskałem start to silnik wstawał tak jak by załapywał ale nigdy nie był w stanie się uruchomić, w tej chwili jak rozrusznik kręci to już się nie podnosi tylko kręci i kręci , podałem paliwo bezpośrednio do pompy wysokiego ćiś. niestety nic to nie dało, oddaje wtryski do sprawdzenia mimo iż komp nie wywala błędu żadnego z nich . Cały czas nie podoba mi się ciś. na listwie 1bar zanim rozrusznik zacznie kręcić ? według mnie powinno być min. 100bar na postoju z przy rozruchu około 250bar c.d.n.
  • #7 16694325
    freebsd
    Poziom 42  
    Posty: 6791
    Pomógł: 766
    Ocena: 2029
    Sprawdź wtyczkę czujnika ciśnienia rampy. Może załamać się tam kabel. Trzeba podłączyć każdy(!) przewód pod test ciągłości multimetru i poruszać przewodem. Wtyczka powinna być rozbieralna i można kable ponownie zamontować, po niewielkim skróceniu przewodów.
  • #8 16694339
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 16093
    Pomógł: 1262
    Ocena: 4424
    Test przelewów na wtryskach i wszystko będzie jasne. Wystarczy, że jeden padł i już nie będzie ciśnienia na listwie, silnik nie da się odpalić.
  • #9 16977984
    piatka300zx
    Poziom 10  
    Posty: 19
    Ocena: 22
    Witam auto naprawione , wtryski były dobre , problemem był zawór wysokiego ciśnienia w pompie CR. masakra jest z odpowietrzeniem układu paliwowego, dwie osoby potrzebne jedna stoi z plakiem a druga kręci silnikiem...

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik ma problem z uruchomieniem silnika 1.5 dCi w Renault Megane z 2003 roku, który kręci, ale nie odpala. Po diagnostyce Delphi ds150 zidentyfikowano błąd DF053 związany z regulacją ciśnienia w rampie. Wymieniono zawór w pompie wysokiego ciśnienia, jednak problem pozostał. Użytkownik zauważył, że ciśnienie na listwie CR wynosi 1 bar na postoju, a podczas rozruchu wzrasta do 250 bar, co sugeruje, że układ jest szczelny. Pojawiły się wątpliwości co do stanu wtryskiwaczy oraz czujnika ciśnienia. Po dalszej diagnostyce i testach, problemem okazał się zawór wysokiego ciśnienia w pompie CR, a nie wtryskiwacze, które były sprawne.
REKLAMA